PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218094}
6,0 11 140
ocen
6,0 10 1 11140
5,2 8
ocen krytyków
Palimpsest
powrót do forum filmu Palimpsest

8/10

ocenił(a) film na 5

spodziewalem sie dobrego filmu i taki tez zobaczylem. minusem byla dla mnie gra gonery i muzyka. poza tym naprawde same plusy. milo sie oglada takie filmy widzac w jakim stanie jest polskie kino. z niecierpliwoscia czekam na kolejny film niewolskiego bo jak na razie jest to jedyny rezyser (pomijajac kolskiego) ktory do polskiego kina wnosi cos nowego. nie wspomnialem o paru innych rezyserach (np. warszawy) bo sa to debiutanci a niewolski potwierdzil swoim drugim filmem ze ma talent, pomysl i potrafi sie przebic z czyms niekoniecznie komercyjnym. tylko tak dalej!

ocenił(a) film na 4
abcd

Sorrki, ale to jest projekt komercyjny. Zresztą sam Niewolski ten film za taki uważa. Palimpsest jest filmem nieudanym, pozbawionym fabuły pretekstowym, z nachalnym udziwekowieniem. Do tego całkowicie przewidywalne. Symetria jakimś cudem się Niewolskiemu udała. Ale Palimpsest to juz pretensjonalen dziełko.
Temu arogantowi Niewolskiemu w głowce sie poprzewracało od sukcesu Symetrii.

I Niewolski najlepszy polski rezyser? Według mnie sa o wiele bardziej utalentowani. Smarzowski (Wesele), Jakimowski (Zmruż oczy).

ocenił(a) film na 5
fidelio

mowimy o polskich realiach i jak dla mnie palimpsest nie jest komercyjny, za to bardzo obiecujacy. gdyby byla to produkcja amerykanska pewnie film przeszedlby bez echa ale u nas takiego filmu nei bylo, wazne ze powstal bo zaczyna sie dziac cos nowego. poczekamy, zobaczymy

fidelio

Nie widziałam jeszcze filmu, ale przeczytałam kilka negatywnych recenzji, dlatego zadziwiła mnie ta niemal powszechna na forum admiracja dla niego. Poza tym, jesli Niewolski raczył kiedyś stwierdzić, żę nie robi filmów byle jakich, to się od niego wymaga. Kiedy usłyszałam sam tytuł, wydał mi się właśnie zbyt silący sie na oryginalność (cecha niektórych młodych twórców?). Ale gra tam Cielecka i Chyra... Cóż, pozostaje mi zobaczyć film i przekonać się, jak jest naprawdę.

ocenił(a) film na 9
frula_opperheim

nie wiem dlaczego zdziwil Cie rozdzwiek pomiedzy opiniami widzow a krytykami?? ilez to razy GW przylozyla niejednemu filmowi dajac mu ***, albo zachwyca sie popluczynami i daje *****
choc przy palimpsescie dali chyba neutralne **** ;)

ten film akurat budzi skrajnie rozne emocje. kobietom podoba sie mniej niz mezczyznom..;)

depostre

Nie wiem dlaczego zdziwiło Cie moje zdziwienie, którego nie było... Wcale się nie dziwię rozdźwiękiem, stwierdzam jedynie fakt. Poza tym nie przeczytałam tej recenzji w GW ;) A skąd posiadasz takie informacje, że niby kobietom mniej się podoba, hm? co to za ogólniki? Robiłeś badania czy co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones