PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=218094}
6,0 11 141
ocen
6,0 10 1 11141
5,2 8
ocen krytyków
Palimpsest
powrót do forum filmu Palimpsest

Trudny ale dobry

ocenił(a) film na 8

Tak naprawdę filmu Konrada Niewolskiego nie da się prosto opowiedzieć i wytłumaczyć, bo rzeczywistość nie odgrywa w nim najważniejszej roli. Ważniejszą rolę wg mnie odgrywają w nim emocję, uczucia i wiele niedopowiedzeń.Logika wydarzeń umyka, wszystko okazuje się inne, niż się z początku wydawało. Nie jest to kolejny schematyczny obraz polskiego kina. Aby móc zagłębić się w tajemnice tego filmu nie wystarczy go raz obejrzeć, polecam co najmniej dwukrotne obejrzenie tego niesamowitego jeśli chodzi o stronę audiowizualną filmu. Chyra, Cielecka i Gonera ,a do tego epizodyczne role Adama Ferency, Grzegorza Warchoła i Tomasza Sapryka powodują iż obraz ten stoi na wysokim poziomie aktorskim. Nie polecam tego filmu komuś kto szuka dynamicznych akcji, na których zbudowany jest cały kręgosłup filmu. Moim skromnym zdaniem jest to jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat i poziomem nie odbiega od hitu Niewolskiego ,,Symetria,,

ocenił(a) film na 7
1989uRbi

Zgodzę się, to dobry i jak na polskie współczesne kino całkiem oryginalny film. Niestety ktoś mi tu (na FW) zdradził główną przewrotkę fabularną filmu, dlatego oglądając go nie mogłem czerpać pełnej przyjemności. Doborowa obsada, dobra gra, niezłe postaci, ciekawy klimat. Zakończenie lekko słabuje, ale ogólnie to ciekawa pozycja
7/10

użytkownik usunięty
Muszrom

Ostatnio doszedłem do wniosku, że film nie powinien nic tracić, gdy widz zna fabułę. Czyli obrazy oparte na jakimś gwałtownym zwrocie akcji i tylko na nim nie są dla mnie zbyt atrakcyjne. Na szczęście Palimpsest jakoś się broni, a szaleństwo bohatera całkiem dobrze jest pokazane i atmosfera gęstnieje na swój specyficzny sposób. Zupełnie nie podobały mi się ostatnie sceny w szpitalu, nie przekonały mnie. Nie uważam jednak tych 80 minut za stracone, bo odkryłem coś cennego - polskie filmy, gdy odrzuci się uprzedzenia, nie są takie złe. I wreszcie coś innego niż twardy kryminał czy debilna komedia.

ocenił(a) film na 7

No jest to jakaś strategia doboru filmów, na pewno coś w tym jest. Słusznie, że Palimpset różni się od większości polskich współczesnych filmów - do twardego kryminału i debilnej komedii dodałbym jeszcze nasze dobro narodowe, czyli `filmy o życiu`. ;)

ocenił(a) film na 7
Muszrom

Obejrzałem jeszcze raz, tym razem uważnie. Na szczęście już jakby zapomniałem jak to się kończy, choć ogólny trik fabuły niestety wciąż miałem w głowie.

Nie zgodzę się, że jest trudny. Co najwyżej kręci widzem, ale jakoś niespecjalnie przebiegle - schiza schizą, a na koniec i tak wytłumaczenie podano jak na tacy.
Na duży plus aktorzy i postaci jaki wykreowali, niezły zespół. Ujęcia miejscami świetne, ale też są sekwencje zdecydowanie poniżej poziomu reszty. Na plus ta specjalna atmosfera jaką udało się wyczarować zdjęciami, światłem i filtrami.
Fabuła ostatecznie trochę niesatysfakcjonująca. Chaotyczna i pozbawiona głębszej treści, choć z drugiej strony mocno intrygująca i niepozwalająca się nudzić.

To na pewno kolejny udany współczesny polski film, kolejny argument za tym, ze jeszcze nie jest z naszym kinem (aż) tak źle
7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones