PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 376 755
ocen
8,0 10 1 376755
6,2 25
ocen krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Zakończenie filmu

ocenił(a) film na 8

Bardzo mnie zaskoczył koniec filmu, a mianowicie śmierć Ally i Noaha tego samego dnia. Jak może wiecie, jest druga część "Pamiętnika" - "Ślub" - w którym Noah został sam i myśli, że Allie powróciła w postaci łabędzia... No cóż, film ma swoje prawa i zawsze było to jedno wzruszenie więcej :D

ocenił(a) film na 9
Keria_25

Ale... to nie Noah był na końcu filmu tylko oficer Duke. Czyli nie wybrała pierwszej miłości?

ocenił(a) film na 8
azlotko

To był Noah, po prostu jego imię zostało zmienione dla uniknięcia spoilerów, kogo kobieta w końcu wybierze. To on był jej pierwszą miłością, przecież tyle razy zostało podane jego imię kiedy byli młodsi :D Jeszcze Ally, kiedy w czasie starości na chwilę wraca jej pamięć, mówi "To byliśmy my" odnośnie "pamiętnika"...

ocenił(a) film na 9
Keria_25

Dziekuje za odpowiedz. Mimo wszytsko nie podoba mi sie zakonczenie, bo nie wiem czy pamietasz ale na lozku tuz przed 3 zawalem staruszek oglada zdjecia i tam byl mlody Duke. Oczywiscie nie trzymalo by to sie calosci gdyby wybrala Duke , skoro mowa tu o pierwszej milosci. Moim zdaneim strasznie zagmatwany i denerwujacy koniec , niejasny. Ogladalam tez po wlosku, a na razie moj wloski jest na poziomie ze musze uzywac napisow a ich nie mialam a lecialo w telewizji wiec nei moglam sobie cofnac :(
Dziekuje bardzo za odpowiedz, nei sadzilam ze ktos jeszcze czyta komentarze sprzed 2 lat :)

ocenił(a) film na 8
azlotko

Duke to Noah, Noah to Duke.
Imię zostało zmienione, bo Allie nic nie pamiętała i byłaby zapewne zdezorientowana przez podobieństwo imion w tej historii.
Mężczyzna, którym się opiekowała jako sanitariuszka i później został jej narzeczonym nazywał się Lon Hammond. Kiedy pod koniec filmu przyjeżdża on do miasteczka, w którym mieszkał Noah, narzeczeni spotkali się i zdecydowali rozstać, co widać kiedy Allie ostatecznie przyjeżdża do Noaha z zabranymi z hotelu walizkami.
Po Twoim wpisie obejrzałam jeszcze raz fragment ze zdjęciami i faktycznie, mężczyzna obok Allie nie przypomina młodego Noaha, ale chyba w zamyśle twórców tak miał wyglądać starzejący się Ryan Gosling :P
Mam nadzieję że pomogłam, w razie czego postaram się jeszcze rozwiać wątpliwości ;)

ocenił(a) film na 9
Keria_25

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Bardzo milo z Twojej strony. Teraz wszystko jasne :)
A gdzie obejrzalas film?

ocenił(a) film na 8
azlotko

Mam DVD ;) Jakby co to teraz chyba są jakieś promocje na to, bodajże za dwie dyszki można płytkę w Saturnie dostać ;)

ocenił(a) film na 8
Keria_25

I nie ma za co, cieszę się, że mogłam pomóc ;)

ocenił(a) film na 9
Keria_25

Na cda obejrzalam. Piekny, wzruszajacy film. Umknalelo mi nazwisko tego oficera dlatego eei zalapalam filmu i mi sie wszystko pomieszlao. Dziekuje za wyjasnienie i cierpliwosc.
Dzisiaj juz nie ma takich milosci, i nie dlatego ze nie potrafimy kochac , tylko jest to efekt uboczny rozwodow naszych rodzicow. Jak wszystko dziala na nasza psychike, koniec koncow boimy sie isc za glosem serca.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones