PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=111532}

Pan życia i śmierci

Lord of War
7,6 311 194
oceny
7,6 10 1 311194
6,8 17
ocen krytyków
Pan życia i śmierci
powrót do forum filmu Pan życia i śmierci

A mój ulubiony cytat? "Podobno zło triumfuje jak dobrzy ludzie nic nie robią... ale to nie prawda zło zawsze triumfuje." I jeszcze: "Wypuszczą mnie z tego samego powodu, dla którego myślisz, że mnie skażą. Jestem blisko najbardziej podłych i sadystycznych ludzi, nazywającymi siebie przywódcami. Lecz niektórzy z nich... są wrogami twoich wrogów." Całość obrazu burzy nieco riposta Jacka Valentine: "Powiedziałbym ci, żebyś szedł do diabła... ale myślę, że już od dawna jesteś w piekle." A do tego świetne aktorstwo (mój ulubieniec to Eamonn Walker w roli Andre Baptiste Sr.) i arcy ciekawa akcja. Jednak bym na ten film nałożył ścisłą cezurę wiekową - "dozwolone od lat 25" by się "pryszczatym" nadmiernie w głowach nie poprzewracało po seansie.
PS: Określenie "pryszczaty" to nie jest żadne szysderstwo, ale stwierdzenie faktu.

ocenił(a) film na 10
rejmons

I jeszcze mały dodatek: Andre Baptiste Jr (Sammi Rotibi) dostaje w prezencie "spluwę a la Rambo" (M60 ) i z radości z daru robi z okna jadącego samochodu rozwałkę jakiejś przydrożnej rudery z rodziną w środku. Albo jego tatulcio dostaje na pierwszym spodkaniu S&W Model 686 i dla sprawdzenia jak działa zabija jakiegoś oficera który sidzi na sali. A najciekawsza jest realcja Yuria Orłowa: (Nicolas Cage) "Now you're gonna have to buy it. It's a used gun!" (no, teraz to ty musisz kupić ten pistolet, bo już jest użyty) Coś na kształt: "Towar macany należy do osoby macającej". Czysty biznes, zero emocji.

ocenił(a) film na 8
rejmons

No nie wiem, a nie była to reakcja przesadnie "fajna" i zimna, żeby zdobyć sympatię dyktatora? On handlował z groźnymi ludźmi, gdyby okazał choć trochę strachu i litości, sam by zginął. Myślę, że ten wybuch Cage'a to właśnie taka popisówka - strzelaj sobie do kogo chcesz, byle nie we mnie i płać. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś handlujący bronią martwiłby się o jeden "nadużyty" pistolet. Żart rozbawił adresata, zawiązała się owocna znajomość.

ocenił(a) film na 8
rejmons

25 lat? Chyba troszeczkę Cię poniosło. Błąd. Solidnie Cię poniosło. Po pierwsze trądzik młodzieńczy u, jak ich nazywasz, pryszczatych występuje przeciętnie do 18-21 r.ż. Po drugie, to, co jest zakazane, działa jak magnes. Taki zakaz jedynie zwiększyłby zainteresowanie młodszych widzów tym filmem. A jak łatwo w dobie Internetu osobie nieupoważnionej oglądnąć film zabroniony wszyscy wiemy.

ocenił(a) film na 9
Zonker6

cytuję ale nie film "wszystko co fajne jest niemoralne,nielegalne albo powoduje tycie "

ocenił(a) film na 10
rejmons

Zapłaciłem nairobijskiemu lekarzowi 20 $ za usunięcie kul z ciała i sfałszowanie świadectwa zgonu. Powinienem był zapłacić więcej. Szmuglowałem tysiące pudełek z amunicją, a kula, która posyła mnie do pudła, była pod żebrem mojego brata.

ocenił(a) film na 9
rejmons

Jestem "pryszczaty" (w sumie z trądzikiem już sobie poradziłem) czegokolwiek nie masz na myśli pod tym określeniem i niestety zdziwię Cię nie chce zostać ani handlarzem bronią, ani nie chcę robić jutro manifestacji przeciwko ONZ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones