PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011894}
3,8 6 903
oceny
3,8 10 1 6903
4,0 15
ocen krytyków
Pan Samochodzik i templariusze
powrót do forum filmu Pan Samochodzik i templariusze

Kaszana...Kaszan ?

ocenił(a) film na 1

Do pana pisze panie Bartoszu Sztybor. Bylem na spotkaniu z panem przy okazji Pyrkonu. I wlasnie tam przynajmniej setka osob usyszala jakim to jest pan milosnikiem ksiazek Nienackiego i o tym ze przy pisaniu scenariusza mial pan wolna reke i nikt pana do niczego nie zmuszal ani nie naciskal zeby zrobic z tej ksiazki jakis magnum cosmic automatic. To teraz nie wchodzac w jakies sczegoly, napisze panu tylko: przed takimi milosnikami powiesci Nienackiego Panie Boze uchowaj . Jezeli mialyby powstac nastepne odcinki to, bardzo chcialbym aby to nie panskie zamilowanie do ksiazek o Panu Samochodziku krystalizowalo sie w scenariuszach do tychze.

nie zalaczam pozdrowien

zawiedziony widz

ocenił(a) film na 3
rmusial

Jestem w trakcie oglądania, "piękna" jest scena jak płonie namiot i jest tylko jedna baba z wiadrem wody biegnąca w jakimś dziwnym kierunku. Nikt tego nawet nie próbował gasić :D

użytkownik usunięty
rmusial

mam nadzieję że tego całego Sztybora - szkodnika nikt nigdy wiecej do niczego nie zatrudni. Facet nadaje się chyba tylko do zmywania powierzchni płaskich.

Byle dziecko po lekturze Pana Samochodzika napisałoby lepszy scenariusz.

ocenił(a) film na 2

Porządne zmywanie powierzchni płaskich to też jakaś tam umiejętność. Pan Sztybor mógłby nie ogarnąć.

andre_

dokładnie tak. Trzeba wiedzieć co jest na podłodze za materiał, z czego są plamy. jakiego płynu z jakim ph użyć itd

ocenił(a) film na 1

Za tę profanację to jedyne co powinien pisać, to grafik w Biedronce. Tak spieprzyć taką genialną książkę, to trzeba mieć naprawdę szczególny "talent".

Sztybora zatrudnili do pisania scenariusza Lady Janosik

ocenił(a) film na 1
rmusial

Bylem zaskoczony jak Twórcy "ubrali "głównego bohatera w szaty pasywno agresywnego buca kroczącego przez życie po trupach do celu
ze szczekosciskiem i wadą wymowy - można się pogubić kto jest bohaterem negatywnym , Tomasz raczej do ciekawych postaci nie należy, a już napewno jako przykład dla dzieciaków nie powinien być promowany , co najwyżej jako przykład czym jest pasywna agresja . Szkoda potencjał literackiego

rmusial

Powiem Wam jak pewnie bylo. Ktos w netflixie usiadl i powiedzial: kopiujemy gotowe filmy i ksiazki, ale na wlasna modle, musimy cos zrobic dla polskiego widza. Siadz tam jeden z drugim i poszukajcie. Moze Pan Samochodzik? A co to, strescic mi. Niee, to nie przejdzie... ma potencjal, ale musi byc netflixowe. trzeba to unowoczesnic i uatrakcyjnic. Dodamy postaci, sceny i motywy rodem z Indiana Jones, Marvela, Harryego Pottera, Jamesa Bonda, okrasimy feminizmem, dodamy piekne kadry, scenografie, kostiumy, auta z epoki jak z folderu, osadzimy w epoce ale nie bedzie widac jak sie naprawde zylo w tych realiach, bedzie pieknie, wartko, kolorowo. A ze nie ma nic wspolnego z oryginalem? A kto teraz czyta ksiazki? Przynajmniej ludzie sie zlapia na tytul, jedziemy z tym.

Co bedzie kolejne? Zachecam do podawania w komentarzach. Obstawiam podroz za jeden usmiech, stawiam na tolka banana, do przerwy 0:1, czarne stopy. A Cegielka bedzie czarnoskora dziewczynka.

RKL

Strach pomyśleć o "W pustyni i w puszczy" lub "Krzyżakach" made by Netflixo-femino-gejo-imbecylo-lewacko-aborcjo-team....

Creep_7

Tak by można pisać, gdyby prawacko nabuzowane produkcje miały lepszy poziom.
A nie mają.

jan_niezbedny0

Hehe, typowa kontra na poziomie.... :)

Creep_7

Piszesz byle co, a chcesz nie wiadomo czego?... :)

jan_niezbedny0

Ty, a może ty jesteś bot? Bo ten bełkot powyżej nie ma w ogóle sensu...

jan_niezbedny0

A są takie? Daj znać proszę, bo dla odmiany obejrzałbym coś takiego.

Pies_Baskurwieluw

O matko, ja dla odmiany porozmawiałbym kiedyś z inteligentnym lewakiem.
Nie takim którego głównymi argumentami są "a bo wy..." i "a bo wy..." oraz "a bo wy...", tylko z realnie inteligentnym. :)

Creep_7

Ponoć lewak nie może być ponadprzeciętnie inteligentny, bo socjalistyczna narracja jest niespójna i nielogiczna, a tylko ktoś bardzo mało spostrzegawczy tego nie zauważy.

Pies_Baskurwieluw

Napisałem co myślę o "femino-gejo-imbecylo-lewacko-aborcjo" produkcjach Netlixa, niezależnie co myślę o produkcjach "prawackich". Jeżeli produkcje "prawackie" mają równie niski poziom to nie mogę ocenić już produkcji "lewackich". Absurd....

Pies_Baskurwieluw

Do tego troll zmienia konta. Zaczął z innego, potem kontynuuje wątek (widać, że tok myślowy jest spójny) po przelogowaniu. :))))

Pies_Baskurwieluw

A to na pewno do mnie pytanie?

jan_niezbedny0

Tak, do ciebie. Powiedziałeś, że prawackie filmy nie tylko istnieją, ale także mają poziom równie słaby, co produkcje lewackie. Zatem skoro już odpowiadasz, to proszę o jakieś pozycje, bo dla odmiany bym taką prawacką produkcję obejrzał, a nie znalazłem nic takiego do tej pory.

ocenił(a) film na 2
Creep_7

i RKL WY IM NIE PODPOWIADAJCIE!!!!!!!!! AAAAAAAA!!!!!!!!

ocenił(a) film na 3
rmusial

Tragedia, dialogi są sztuczne, a gra aktorska jest po prostu żenująca- czy w tym kraju już nie ma prawdziwych aktorów z odpowiednim warsztatem.

rmusial

Niestety od dekad za książki Nienackiego o PS biorą się tylko tacy ich "miłośnicy".

ocenił(a) film na 1
rmusial

Przecież widać, że żaden z twórców nigdy nie czytał książki Nienackiego, co najwyżej obejrzał film z Mikulskim. Zgodne jest chyba tylko imię bohatera i to, że jest pracownikiem muzeum i że samochód jest amfibią. Każdy, kto czytał książki złapał się za głowę już w pierwszych minutach, podczas pościgu za jakimś ruskim UAZ-em.

ocenił(a) film na 1
lukawar

Za ten produkt filmopodobny - Sztybor i ten drugi badziewiak, nie dość, że powinni zostać dożywotnio zbanowani na robienie czegokolwiek wspólnego z kinem, to jeszcze powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności za profanację wspaniałej książki i szkalowanie imienia kultowego pisarza. Wszyscy fani Pana Samochodzika, powinni dostać odszkodowanie od tych dwóch cembałów, którzy to coś stworzyli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones