PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 277
ocen
7,2 10 1 47277
6,6 8
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Pan i władca: Na krańcu świata

ARCYDZIEŁO !!!!

ocenił(a) film na 10

Tak wiem. To nie jest filmu jak wcześniiejsze dokonania Weira. Nie jest taki głęboki i nie ma tak głebokich przesłań. Pozostaje on jednak dalej filmem bez jakiegokolwiek zarzutu. Aktorstwo (Russel Crowe, Paul Bettany) - genialne, Muzyka - świetna!, zdjęcia - niesamowite, zapierajaćae dech w piersiach, (szcególnei te na płynący okręt kręcone z góry). Scenariusz - na pierwszy rzut ok jak na film przygodowy rzystało o.k. Nic specjalnego. Ale jest kilka bardzo ważnych scen. Przede wsyzstkim tak gdy lekarz zostaje ranny, i kpt. statku decyduje..... "nie bede spoilerowac" zrobic dla niego.... zrezygnowac ze swoich najw. przedsiewziec.... ale wyjdzie mu to na dobre (na wyspie)... :) MOcne przesłanie... No i zakończenie.... nie przewidywalne, niedokonczone, ogólnie mocne. Film jest niewątpliwie ucztą dla oka i ucha a także umysłu miejscami. Gorąco polecam!!!!!
Świetny

davemaster

Niestety 6/10. A dlaczego? a dlatego że zabrakło mi w tym filmie podstawowych rzeczy. Przede wszystkim większej dramaturgii na końcu filmu. Niby fajna batalistyka, walka, zdjęcia ale brakuje tego dramatyzmu który oczekuje od tego typu filmów. Końcówka zdecydowanie mogłaby być lepsza. Film nie wzrusza choć to troche inny film niz powiewdzmy Ostatni Samuraj ale oglądając go nie wzbudzał we mnie takich emocji przeleciał i tyle. Spodziewałem sie czegoś lepszego. Niestety.

użytkownik usunięty
flaurus

"Ostatni samuraj" to może temu filmowi buty czyścić. "Pana i władcę..." oglądałem parę lat etmu w kinie i pozostawił na mnie niezmienne niezatarte dobre wrażenie. Soczyste męskie kino przygodowe, marynistyczne. Według mnie naprawdę warto obejrzeć. Peter Weir nie nakręcił chyba słabego filmu. Ten to rewelacja w swoim gatunku.

ocenił(a) film na 8
davemaster

Film obejrzałam wczoraj po raz pierwszy - i teraz już wiem, że na pewno nie ostatni. Rewelacyjny. Nie znam drugiego równie dobrego o podobnej tematyce.
9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones