PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 277
ocen
7,2 10 1 47277
6,6 8
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Pan i władca: Na krańcu świata

Nudny czasem poprostu idzie zasnac i za co te oskary...

ocenił(a) film na 9
zychu93

To jeden z tych nielicznych filmów, którego geniuszu nie pojmie szersza publika, niestety. "Pan i władca: na krańcu świata" dostał 2 Oscary i to za najlepsze zdjęcia i za najlepszy montaż dźwięku. Prawdopodobnie zasłużone Oscary. Ważniejszych nie dostał dlatego, że rok 2003 to rok bardzo udany i obfitujący w naprawdę świetne filmu, była silna konkurencja, choć uważam, że film Weira jest zdecydowanie lepszy od takiego "Powrotu króla", który dostał Oscara za najlepszy film. "Pan i władca: na krańcu świata" to wspaniałe, wielopłaszczyznowe dzieło. Przy nim, taki "Powrót króla" jest bardzo malutki.

ocenił(a) film na 6
_Pablos_

nie sądzę, żeby był wiele lepszy od Powrotu Króla. Kwestia gustu.
2003 był raczej kiepskim rokiem dla amerykańskiej filmografi. Moim skromnym zdaniem dwa najlepsze filmy, które miały szanse na statuetki (w tej czy innej kategorii) to '21 gramów' i 'Miasto Boga'. Tyle ze ten pirwszy jest meksykańskiego reżysera, a drugi brazylijskiego.

ocenił(a) film na 9
silentman

Gdzież tam. Rok 2003 to bardzo mocny rok kinematografii amerykańskiej i nie tylko. To tylko niektóre z dobrych filmów jakie powstały w 2003 roku: Powrót Króla, Pan i władca, Niepokonany Seabiscuit, Kill Bill, 21 gramów, Rzeka tajemnic, Między słowami, Gdzie jest Nemo, Życie za życie, Dogville, Naciągacze, Monster, Słoń, 11:14, Szkoła rocka, Wyścig z czasem, Odmienne stany moralności. Można wymieniać i wymieniać, a jeszcze dodać do tego zagraniczne: Kontrolerzy, Dziewczyna z perłą, Good Bye Lenin, Powrót, Inwazja barbarzyńców...

_Pablos_

No i co z tego, że było tyle filmów, skoro Powrót Króla wszystko zgarnął :P

użytkownik usunięty
cokane87

ktoś musiał...

_Pablos_

dobrze, że chociaż Ty pojmujesz geniusz tego filmu. Naród ocalony.

ocenił(a) film na 6
kompaktowa

jak dla mnie 6 na 10 od...strony technicznej film swietny.....scenariusz jednak troche kuleje.:(:(:(:(:(:(:(nie zaciekawila mnie ta cala historia przedstawiona w filmie:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

zychu93

To film Petera Weira. On nie kręci dla dzieci, co w jakimś sensie wiele tłumaczy.

Jorjan

W takich filmach trzeba gustować. To nie kino komercyjne pełne seksu, superbohaterów i pięknych kobiet. A jak komuś się nie podobało, to niech nie zniechęca innych!
Prowadzone są podobno rozmowy w sprawie nakręcenia części drugiej. Już nie mogę się doczekać ;)

ocenił(a) film na 10
Jorjan

Dla mniej wymagającego widza są "Piraci z Karaibów" - dałem im 8mke, jako fajny film w swojej kategorii,ale do "Pana..." się nie umywają.

zychu93

Za młody jesteś. Mnie też się nie podoba, ale oglądając w wersji angielskiej można "nacieszyć ucho" ładnym akcentem i fajnymi dialogami. Mnie się nie podoba ogólnie dlatego, że zupełnie nie jest to moja tematyka.

ocenił(a) film na 10
zychu93

Człowieku jak nie masz nic wspólnego z morzem i nie żeglujesz to po co się w ogóle bierzesz za recenzje dzieciaku... Jeden z najlepszych filmów jakie widziałem, a i te oskary są w 100% zasłużone.

wojtasbb_3

no to mnie kolego rozbawiłeś prawie do łez. jak to mawiała moja babka: co ma piernik do wiatraka?

ocenił(a) film na 9
kompaktowa

Jak to co? Mąkę.

ocenił(a) film na 8
wojtasbb_3

Czyli jeśli nie żegluje i nie ma nic wspólnego z morzem to nie wolno mu wypowiadać się na temat filmu?

jsx

No nie - jeśli nie jesteś hobbitem, nie komentuj Władcy Pierścieni ;P

użytkownik usunięty
zychu93

Zdecydowanie. Najlepszym filmem roku 2003 było oczywiście Miasto Boga.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones