PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 279
ocen
7,2 10 1 47279
6,6 8
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata
powrót do forum filmu Pan i władca: Na krańcu świata

Żałuję, ze nie mogłem obejrzeć go w kinie. Sama opowieść jest fascynująca, a obraz jest prawdziwą ucztą dla zmysłów. Gorąco polecam!

ocenił(a) film na 6
mr_zielony

A ja myślę że Weira stać na dużo więcej, brakowało mi typowej dla jego filmów atmosfery, hmm w ogóle tego "czegoś". Gdyby film reżserował ktoś inny dałabym mocne 8, bo w zasadzie nie mozna mu nic zarzucić, a na pewno jest wart obejrzenia, ale... No właśnie "ale". Zbyt szanuje pana Weira żeby powiedzieć, że dał z siebie wszystko. Dlatego skromne 6. Po porstu nie mogę postawić tego obrazu w jednym rzędzie z Piknikiem pod Wiszącą Skałą, Umarłymi Poetami, czy Trumanem

ocenił(a) film na 10
mr_zielony

Też żałuję, że nie mogłem go zabaczyc w kinie. Film jest świetny. Bardzo wciągający z świetną fabułą. Jednak najlepsza jest muzyka. Wykorzystano utwory wielu znanych kompozytorów (np. Bach, Mozart, Boccerini itp.) i dopisano kilka nowych na potrzebę filmu. 10/10!

ocenił(a) film na 10
mr_zielony

jeden z moich ulubionych filmów, niestety też nie miałem okazji obejrzeć go w kinie. Szkoda, bo przyjemnie byłoby usłyszeć odgłosy skrzypiącego statku, wiatr w linach i potężne okrętowe działa. Niestety dobre filmy marynistyczne to rzadkość.

zonk_2

Doskonały film! Nie znałem go wcześniej, włączyłem telewizor ot tak i zacząłem oglądać. Najpierw wydał mi się podobny do familijnych filmów z lat 70., ale potem wsiąkłem zupełnie całą historię :)
Kapitan Jack czasem przypomina któregoś z braci Golców :)
Jeszcze coś: oglądając ten film, zacząłem rozpoznawać przynajmniej kilkanaście postaci, tzn. były to postacie o wyraźnej indywidualności i swojej historii - nawet jeśli nie opowiedzianej. Cała galeria dobrych postaci drugoplanowych sprawia, że dłużyzny nie znudziły mnie.
9/10 jak dla mnie.
Lech

www.idn.org.pl/users/lesz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones