PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119514}

Pan od muzyki

Les choristes
8,0 108 191
ocen
8,0 10 1 108191
7,3 15
ocen krytyków
Pan od muzyki
powrót do forum filmu Pan od muzyki

mozna nakrecic dobry film bez kolosalnego budzetu i powalajacych efektow specjalnych. ten film jest tego doskonalym przykladem. gdy skonczylem go ogladac, natchnal mnie pozytywna energia, ze warto oddac sie zajeciu, ktore kochamy robic. film jest piekny i lekki, doskonaly na coraz gorsze czasy. a muzyka? niesamowiata i powalajaca. polecam go wszystkim, dla ktorych kino amerykanskie, czasami glupkowate i robiace z widza debila, przejadlo sie

marcino_2

Muzykę znałam już wcześniej. Dzis obejrzałam film. Jest piękny i nie uważam go, jak niektórzy, za bajkę. Muzyka czyni z człowieka inną osobę. Mnie zmienia. Ten film to także opowieść o geniale wychowawczym, bo same chęci nie wystarczą. W podejściu do człowieka tak jak do muzyki czy jakiejkolwiek innej sztuki potrzebna jest miłość. Tak sobie myślę, że DOBRY nauczyciel zwykle jest skazany na to, że inni poza uczniami go nie docenią. Tak już jest jak oddaję się im całego siebie.

ocenił(a) film na 10
Frankofonka

Na ciekawe komentarze odpowiadam, dopisując podobny w rodzaju, temacie i przesłaniu film pt: "Być i mieć"

p.s: A dla relaksu polecam obejrzenie filmu polskiej produkcji, pt: "Jasminum".

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Frankofonka

a nie zastanowiło nikogo z was dlaczego dorosły Pierre, po tym jak Pepinot przyniósł mu dziennik Mathieu, nie zapamiętał nawet jak nazywał się wychowawca, któremu tak naprawdę zawdzięcza swoją karierę? mnie to trochę zasmuciło..

ocenił(a) film na 8
renata_

Nie zwrocilem uwagi na ten fragment, ale wydaje sie, ze nie zapamietal nazwiska, natomiast bardzo dobrze zapamietal ksywe i cala osobe. Czesto tak bywa. Np. nie pamietam nazwiska mojej ulubionej nauczycielki historii z liceum, ale swietnie pamietam ja sama, lekcje, ktore prowadzila, ich atmosfere, gorace dyskusje, ktore prowadzilismy.

ocenił(a) film na 8
renata_

Dzieciaki nie przywiązują tak wielkiej wagi do nazwisk :)
Film rewelacyjny, świetnie nakręcony, piękny.

ocenił(a) film na 8
marcino_2

Wlasnie go wczoraj ogladnalem. W TV, po raz pierwszy, bo jakos go ominalem, gdy wchodzil w Polsce na ekrany. Film, ktory pomaga w kilku aspekatach. Przekonuje, ze w tym zalewie kinowego chlamu, bylejakosci, glupoty, mozna znalezc od czasu do czasu perelke. Ze jeszcze nie wszystko stracone. :) Gerarda Jugnot widzialem w kilku filmach, w ktorych gral podobna role. Np. Pan Batignol - film o przemianie czlowieka, o szlachetnosci i dobrze, ktore tkwia w wielu z nas i ujawniaja sie w momentach proby. A wczesniej ogladalem go w roli prowadzacego grupe skautow w gorach - niestety tytulu nie pomne. Wiele podobienstw z "Panem od muzyki".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones