PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=309654}

Panna Marple: Uśpione morderstwo

Marple: Sleeping Murder
7,4 2 378
ocen
7,4 10 1 2378
Panna Marple: Uśpione morderstwo
powrót do forum filmu Panna Marple: Uśpione morderstwo

Niestety

ocenił(a) film na 4

ta ekranizacja bardzo mnie zawiodła. W Poirocie(David Suchet) bardziej dbają o zgodność z książką, natomiast Panny Marple nie da się oglądać. Rozumiem, że nie wszystkie postaci da się przenieść na ekran, ale dodawanie zupełnie nowych wątków jest bez sensu. Książki A. Christie są świetne, mają niezwykły urok i klimat- filmy niestety nie....

ocenił(a) film na 8
Agnetta

Też czytam A. Christie-książka zawsze ma inny klimat niż film.Więcej w niej tajemniczości,dreszczyku,napięcia.Ale film całkiem fajnie się ogląda:)

ocenił(a) film na 4
Agnetta

Zgadzam się z oceną filmu, ale z bólem serca stwierdzam, że to nie jest jeszcze szczyt możliwości twórców. W "Dlaczego nie Evans?" scenarzyści totalnie popłynęli. Groteska.
Pocieszeniem może być "Zwierciadło pęka w odłamków stos" (2010) - całkiem niezłe.

Yseult

"Noc w bibliotece' też było dobre.

Agnetta

Polecam ekranizacje z Joan Hickson.

Agnetta

Po obejrzeniu całego filmu stwierdzam, że mnie również denerwują te zmiany (po co ulepszać Mistrza?). Już "Nemesis' było irytujące.
Ale dwie rzeczy mi się podobają w tej wersji - suknie i nasłonecznienie. Ale zdaję sobie sprawę, że w wersji z Joan Hickson te ciągłe mgły były potrzebne i oddawały klimat Anglii.

ocenił(a) film na 4
renax33

Przymykają oko na zmiany, szczególnie gdy zamiast Poirota pojawia się Jane, lubię wersje z Julią McKenzie i Margaret Rutherford.

Agnetta

Ja też się w końcu przekonałam do Jullie McKenzie (bo, głupio mówić, ale do ciotki jest bardzo podobna). Coś tam z Margaret Rutherford kiedyś oglądałam (pamiętam,, że okno było...), ale teraz na youtube to tylko trailery są z tej starej wersji. Szukam.

ocenił(a) film na 10
Agnetta

Czy ja wiem czy w Poirocie tak dbają o zgodność. W Słoniach pojawił się wątek wzięty znikąd, a przynajmniej ja go nie kojarzę, a powieść czytałem niedawno. I to wątek bardzo istotny i czasowo i treściowo.

ocenił(a) film na 7
kaymann

W Poirocie spaprali Wielką czwórkę, Trzecią lokatorkę, Karty na stół, 12 prac i kilka innych.

ocenił(a) film na 10
E_skimoska

Czyli zgadzasz się ze mną tylko podajesz inne przykłady. Dzięki!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones