PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1201}
6,3 7 014
ocen
6,3 10 1 7014
Panna z mokrą głową
powrót do forum filmu Panna z mokrą głową

Fajna panna

ocenił(a) film na 8

W dzieciństwie (podczas jego pierwszej emisji) uwielbiałam ten serial. Paulina T. była podówczas swego rodzaju dziecięcą gwiazdą. Ja za to pasjami przepadałam za historiami z dworku wziętymi, czasami Międzywojnia, ówczesną bezpretensjonalną modą, miastami z przeszłości (no zostało mi to w sumie do dzisiaj). Kojarzy mi się bardzo pozytywnie, wciągał mnie, interesował i przenosił w fascynujący świat. Na dodatek miał wpadające w ucho piosenki - rarytas sam w sobie, do dzisiaj je lubię. Jak dla mnie miał klimat.

ocenił(a) film na 4
libella

Ja uważam, że to film reżysersko bardzo mierny, ale wymienione przez ciebie walory tego obrazu faktycznie podnoszą jego wartość. W czasie oglądania zachodziłem w głowę, dlaczego ten reżyser nie dał filmowi jakiegoś błysku, jakiejś wyrazistszej sceny, dynamiki... . Wszystko jakieś statyczne i tylko dobrzy aktorzy ratują dzieło Tarnasa oraz wymienione wyżej w twoim poście walory.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

Masz rację. Ja też nie znajduję w nim tego co dawniej, ale mam do niego i tak sentyment. Pamiętam ile razy odtwarzałam sobie na VHS poszczególne odcinki (wolałam serial bo miał więcej scen). Odpowiadała mi właśnie jego tempo, jak mówisz - spokojne i taka retro, wypłowiała tonacja. Powiem szczerze, że chciałam być po prostu panienką z dworku :]. No, ale to było 20 lat temu, praktycznie w innym świecie, do którego nawet pasowały takie "przytulne" serialiki :). W sumie nie wiem na ile bym do oceniła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones