PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=790114}

Papierowe gody

Paper Year
4,9 356
ocen
4,9 10 1 356
Papierowe gody
powrót do forum filmu Papierowe gody

Film o parze tępawych, niedojrzałych, dorosłych młodych ludzi, którzy pobrali się pod wpływem impulsu a nie dlatego, że byli w sobie szaleńczo zakochani. Zauroczeni tak, na pewno nie zakochani. Zachowywali się jak para nieodpowiedzialnych nastolatków, którzy mieli radochę bo wyrwali się spod kontroli rodziców.
W sposób zamierzony lub nie film pokazuje jak traktowana jest dzisiaj przez większość tzw instytucja małżeństwa. Powierzchownie, bez zaangażowania, bez szacunku, lekkomyślnie. Jesteśmy razem dopóki się dobrze bawimy. Kiedy zaczynają się trudności czmychamy każde w swoją stronę unikając odpowiedzialności i konsekwencji podjętych decyzji i zobowiązań. Smutne..
Film jest dramatem obyczajowym. Nudnawym, można sobie odpuścić.

ocenił(a) film na 8
dorcus

„Jesteśmy razem dopóki się dobrze bawimy”, weź gościu zejdź na ziemię, albo wyjdź z konfesjonału. Ten film jest przeciwko takim potłukom, jak ty, którzy spoglądają na innych ze swojego wyimaginowanego piedestału i chcą wszystkim organizować życie, sposób odczuwania, wartości. Ci „tępawi”, jak ich opluwasz, młodzi ludzie mieli w sobie tyle przyzwoitości, że nie brnęli dalej w przystosowanie się do oczekiwań takich, jak ty, strażników moralności, a potrafili zdobyć się na odwagę uczciwości wobec siebie. Odwagę i delikatność.

czarnysztandar

"Ten film jest przeciwko takim potłukom, jak ty,"
Nie, ten film jest o potłukach, którzy nie maja żadnej przyzwoitości.

"jak ich opluwasz"
Ja nikogo nie opluwam w swojej wypowiedzi, odebrałam treść filmu dokładnie tak, jak to opisałam. Ty natomiast powinieneś "gościu" nauczyć się wypowiadać kulturalnie. Albo, jeśli to zbyt trudne" zamilknąć.

Przede wszystkim radzę nauczyć się czytania ze zrozumieniem. To pomoże Ci w przyszłości dyskutować a nie atakować i urządzać sobie personalne wycieczki.

czarnysztandar

Dlaczego od razu "potłukom"? Wielu ludzi chce innym organizować życie, to fakt. "Potrafili zdobyć się na odwagę uczciwości wobec siebie. Odwagę i delikatność". A może czasami łatwo powiedzieć, patrząc tylko z zewnątrz i oceniać. Mówię o życiu, bo filmu nie widziałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones