PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674704}

Paradoks Cloverfield

The Cloverfield Paradox
5,3 32 435
ocen
5,3 10 1 32435
3,7 11
ocen krytyków
Paradoks Cloverfield
powrót do forum filmu Paradoks Cloverfield

Całkiem niezły.

ocenił(a) film na 7

Jeśli gdzieś zobaczę (magiczne:) nazwę "Cloverfield" to muszę to zobaczyć! i w cale nie żałuję że to zrobiłem, fajnie się go oglądało co prawda myślałem że dostanę jakieś odpowiedzi na to co się stało i dlaczego w filmie z 2008r.!

ocenił(a) film na 7
51CK_JOK3R

Ale o jakie odpowiedzi Ci chodzi ?
Wszystko zostało już odnośnie pierwszej części wyjaśnione ...
Druga część jest bardziej problematyczna bo ciężko umiejscowić czas akcji w całym uniwersum

ocenił(a) film na 8
Ultimate_gamer99

Serio? To chyba coś mi umknęło. Oświeć mnie proszę.

ocenił(a) film na 7
lia_13

Zależy co chcesz wiedzieć
Skąd wziął się potwór? Czy zginął?
Nwm jakie informacje Ci umknęły więc sprecyzyj

Ultimate_gamer99

Skąd wziął się potwór i czy zginął? Możesz mi to wyjaśnić?

ocenił(a) film na 7
Notorious_one

Samą genezę potwora poznajemy tylko dzięki kampanii reklamowej filmu jako że w nim samym nie ma żadnych informacji skąd wziął się potwór. Clover nie jest żadnym kosmicznym lecz morskim stworzeniem z niewiadomym przebiegiem ewolucji. Urósł do takich rozmiarów spożywając nektar który Tagruato dodawało do napojów Slusho! . Sam jego atak spowodowany był badaniami naukowców które sprawiły że potwór zbudził się ze swojego snu. Sam jego atak nie był z resztą spowodowany żadnym gniewem czy chęcią szerzenia destrukcji. Potwór z jedynki jest jeszcze młodym osobnikiem więc prawdopodobnie po przebudzeniu szukał swojej matki i dlatego ruszył na Manhattan . Cały ten chaos wywołał w panice nie mogąc odnaleźć się w nowym otoczeniu. Gdzieś widziałem fajne porównanie do małego dziecka które gdyby oblazły je mrówki też zaczęło by się rzucać i wołać matkę.
Co do śmieci to ciężko powiedzieć . Na końcu napisów słychać słowa "Pomóżcie nam " czy coś takiego a po puszczeniu ich od tyłu słyszymy " Ciągle żyje " więc można by pomyśleć że rzeczywiście przeżył ale sam Abrams twierdzi że potwór nie przeżył bombardowania

51CK_JOK3R

Skąd pomysł,ze czesci miały byc powiazane

ocenił(a) film na 7
miarara

Może i nie miały ale dziś już wiemy dlaczego coś 10 lat temu przybyło na ziemie, i tym samym Paradoks jest swoistym prequelem Monstera :)

emm79

To fakt chociaż to juz przesada jak dla mnie mieszać inne wymiary z nie wiadomo skąd chujwiecosiami :)

ocenił(a) film na 7
miarara

Sajens fikszyn nic nie poradzisz :)

emm79

Prawda,można kombinowac,bo nie wiadomo co bedzie wiadomo za paręset lat "_

ocenił(a) film na 6
miarara

A nikomu nie przyszło do głowy, że atak z 2008 roku to po prostu inna Ziemia? :-) Przecież jeśli według autorów istnieją równoległe wszechświaty, no to przecież pewnie nie tylko dwa ;)

ocenił(a) film na 4
barszczoo

Racja. Równoległych wymiarów może być nieskończoność, w filmie jednak występują chyba tylko 3.

ocenił(a) film na 6
Axel_Foley17

No ciężko w sumie wrzucić do filmu nieskończoną ilość wymiarów :D No ale po prawdzie bardzo podobała mi się pierwsza połowa filmu. No oprócz wrzutki pana "proroka" od książki w programie telewizyjnym - był to kompletnie niepotrzebny zabieg. Wystarczyło wrzucić na pokład jakiegoś fizyka od teorii czasoprzestrzennych. Bardzo fajny motyw z ruskiem i panią w ścianie. Niestety bardzo dużo innych czynników "nie zagrało". Nie jestem usatysfakcjonowany tym filmem, ale dnem bym go nie nazwał. Szkoda tylko zmarnowanego potencjału.

ocenił(a) film na 4
barszczoo

Zakończenie mimo, iż zostawia wiele pytań, jest dobre :)

ocenił(a) film na 6
Axel_Foley17

No samo zakończenie nie było złe, ale to co do niego prowadziło - męcząca i pozbawiona sensu gonitwa po stacji. Chociażby scena, gdzie dowódca decyduje, że muszą iść we trójkę, żeby odłączyć moduł serwisowy. Po czym zamyka się i wysyła się gdzieś do odległej galaktyki, a reszta wraca smutna i zastanawia się "a po co my w ogóle tam szliśmy, sam pójść nie mógł?". To chyba miał być wzruszający motyw a la Armageddon, ale kompletnie nie wyszedł i wzbudzał śmiech.
Kolejna super scena: wysoka skorka polskiego pochodzenia walczy z Hansem o broń. Hans krzyczy do głownej protagonistki "Uciekaj!". WTF? Gdzie w tym sens. Turlają się po podłodze we dwójkę i dzięki głównej bohaterce mieli przewagę liczebną - wystarczyło w łeb czymś zdzielić. Ale nie... bo po co? :) A poza tym - nie zapamiętałem imienia/nazwiska żadnej z postaci... To też dużo świadczy o filmie.

barszczoo

Taka mała uwaga: argument, że nie zapamiętałeś imienia czy nazwiska żadnej z postaci jest kompletnie bez sensu. Ja zapamiętałem i mniej więcej takie same zdanie mam o filmie, a więc?

ocenił(a) film na 6
Sugetzu

Sorki, zapamiętałem Schmidta, ale Niemiec to się musiał tak nazywać :-) Podobała mi się postać pana bez ręki - ale odnośnie imienia/nazwiska, coś mi świta, ale nie pamiętam. Po prostu postaci słabo zostały wyeksponowane - nie zapadały w pamięć i nie przekonywały do siebie, mimo, że niektórych nawet dało się lubić :-) Nie winię tu aktorów bynajmniej...

ocenił(a) film na 7
barszczoo

Pieczony Mundy ;)

ocenił(a) film na 4
barszczoo

Wziął pomocników, bo widocznie uznał, że pomoc może być potrzebna. W końcu nie wiedział jakie zniszczenia zastanie. Nie planował samobójstwa, ale gdy zobaczył jak wygląda sytuacja, to zdecydował się poświęcić. Na jakieś dyskusje i rozważanie innych wariantów nie było już czasu.
A problemy z pamięcią, to nie powód do przechwałek ;)

barszczoo

Właśnie nie kumam dlaczego wszyscy widzą w tym coś dziewnego ,że po słowach uciekaj, po prostu uciekła, no sorry, ale też bym spie*dalał, to bardzo logiczne, przecież ona trzymała broń ! co miała zrobić ? kopniaka z pół obrotu z odległości ok 6m od niej ! wtf ? to jest brak logiki i nie widzę w tej scenie akurat nic dziwnego, bardziej bym sie przyczepil chodzącej ręki, która sama pisze. Ogólnie film jest po prostu ok, średniak, z dobrymi efektami ale bez jakiejkolwiek logiki, nie miej jednak podoba mi się pomysł dwóch wymiarów, pamiętajmy że to film sc-fiction , należy się spodziewać pewnych niewyobrażalnych zjawisk, no ale ta chodząca ręka...... eh

ocenił(a) film na 6
barszczoo

Właśnie dobrze, że wstawili tego pisarza/proroka. Nie ma nic głupszego i mniej uzasadnionego fabularnie, niż ekipa wyszkolonych do misji astronautów, która po dwóch latach przebywania razem na stacji nagle zaczyna sobie tłumaczyć podstawy fizyki jak dla laika. Patrz: interstellar

ocenił(a) film na 4
Kirkman

Pod filmem Arrival jest temat, który na obecną chwilę otrzymał 511 łapek. Autor zarzuca twórcom, że skoro język obcych jest oparty na hipotezie Sapira-Whorfa, to temat powinien być bardziej rozwinięty (czyt. powinni to łopatologicznie wyjaśnić, a nie tylko o niej wspomnieć). Ja oczywiście się z tym nie zgadzam i w czasach sprzed internetu skorzystałbym z encyklopedii, a obecnie z googla, ale jak widać dzisiejsza widownia ma inne oczekiwania. To pokazuje, dlaczego ambitniejsze filmy zdarzają się coraz rzadziej, a coraz częściej kręci się filmy dla idiotów.

ocenił(a) film na 7
barszczoo

Na poczatku pierwszego Cloverfielda jest ciezki do uchwycenia motyw spadajacej satelity... czyli bardzo mozliwe, ze byl to wymiar Jensen (lub jeszcze inny).

ocenił(a) film na 7
barszczoo

ale czemu mialaby to byc inna ziemia skoro wszystkie filmy pokazuja potwory podobne do tego z zakonczenia? moim zdaniem wszystkie filmy pokazuja jedna historie z perspektywy roznych osob i miejsc

ocenił(a) film na 1
51CK_JOK3R

Nie rozumiem jak możesz napisać że ten film jest niezły

ocenił(a) film na 7
jontasone

nalezy go traktowac jako calosc "cloverfield" i pod tym wzgledem jest ok, mnie sie na przyklad najmniej podobala pierwsza czesc, a najbardziej druga. Wszystko laczy sie w pewna calosc owiana tajemnica, dozowaniem strzepek informacji, ktore kazdy z widzow (na razie ) moze dopowiadac sobie po swojemu, dopoki ktoras czesc nie wyjasni wszystkiego

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones