PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674704}

Paradoks Cloverfield

The Cloverfield Paradox
5,3 32 459
ocen
5,3 10 1 32459
3,7 11
ocen krytyków
Paradoks Cloverfield
powrót do forum filmu Paradoks Cloverfield

W filmie widziałem nawet pewne nawiązania do "Solaris". Wielkie morze z książki zostało tu zastąpione wszechświatem i... voila. To wszechświat wyznacza reguły, to on sam tworzy zagadki i sam je rozwiązuje (ten dziwny kompas we wnętrznościach rosjanina). On decyduje kto z wyprawy może wrócić (brytyjka) a kto nie(włoch), a ludzie są całkowicie bezbronni wobec niezrozumiałej i niewidocznej... no własnie, czego? Siły? Boga? Film w ciekawy sposób stawia pytania o to czy ludzie faktycznie są panami własnego losu, czy tylko odgrywają role przygotowane przez coś większego, boli mnie jedynie głupota tego w jaki sposób zginął czarnoskóry głównodowodzący, strasznie nieporadna i nie angażująca była ta śmierć.

ocenił(a) film na 4
XxX_film_meister_XxX

Nie widzę ingerencji "wszechświata" w fabułę. Brytyjka się ukryła i dzięki elementowi zaskoczenia jak i możliwego sentymentu blondyny, pobiła ją i zabiła. Źródło energii/kompas we wnętrzach rosjanina to dla mnie zwykła bezsensowna magia, jak ta świadoma pasta do zębów.

ocenił(a) film na 3
Turahk

Zgadzam się z kolegą. "Ingerencja wszechświata" to raczej sposób na ukrycie braku pomysłu na to jak pozbawić życia kolejnego załoganta. Ma być krwawo i idiotyczne...
Rozumiem, że nałożenie się wymiarów może skutkować "wkomponowaniem" w otoczenie, ale "kompas" w brzuchu J zero dolegliwości to kolejne w tym filmie kpiny z widza...
To nie jest film pokroju Event Horizon.

S

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones