PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=674704}

Paradoks Cloverfield

The Cloverfield Paradox
5,3 32 436
ocen
5,3 10 1 32436
3,7 11
ocen krytyków
Paradoks Cloverfield
powrót do forum filmu Paradoks Cloverfield

START, pół żartem pół serio.
1. Dlaczego w początkowej scenie jest cicho jakby stali pośrodku lasu w zupełnej głuszy? Przecież to centrum miasta, korek! Przed chwilą trąbili i nagle jeb, cisza...
2. Kto rozmawia z głową Rosjanina?
3. Dlaczego ogniwo znalazło się w jego brzuchu (brzuchu Rosjanina)?
4. Dlaczego ręka podpowiada co mają robić?
5. Po co ten nudny wątek jej chłopaka?
6. Dlaczego ta magiczna maź zaczęła go wciągać w ścianę(Irlandczyka)?
7. dlaczego prędkościomierz wskazuje 0 podczas gdy jadą samochodem?
8. Po co Rosjanin chciał ich zabić?
9. Dlaczego Irlandczyk żartuje, że wie gdzie są roboki podczas gdy jego kompan umarł?
10. Czy jakiś żart Irlandczyka was śmieszył?
11. Dlaczego ręka znalazła się w innym miejscu i dlaczego się ruszała i pisała?

W dodatku te stereotypy i klisze... ehh marne to dzieło oj marne...

użytkownik usunięty
ZGR

Bo tak... było w scenariuszu

ocenił(a) film na 3
ZGR

12. Dlaczego, skoro można to zrobić zdalnie, kapitan musi zostać, żeby odłączyć moduł?
13. Dlaczego Irlandczyk ma dupie to, że właśnie stracił całe ramię?
14. Dlaczego Irlandczyk znalazł się w ekipie, skoro jedyne co potrafi robić to przyklejać różne bajery na srebrnego gluta?
15. Dlaczego wszystko na statku się zacina?
16. Dlaczego Chinka zamarza w pół sekundy?
17. Dlaczego blondyna zamiast zabijać ekipę, nie zrobi tego, co później robi główna bohaterka - nie wyśle planów "magicznego dynamo" na drugą Ziemię?
18. Dlaczego do każdego zdarzenia biegnie od razu cała ekipa?
19. Dlaczego wszyscy mówią po angielsku, a tylko Chinka po chińsku (a najwyraźniej wszyscy ją rozumieją)?
20. Dlaczego bez magicznego żyroskopu nie da się określić pozycji superzaawansowanej stacji kosmicznej?
21. Dlaczego grupa najbardziej utalentowanych astronautów i naukowców na ziemi przez dwa lata nie może przypomnieć sobie, że istnieje takie zjawisko jak kondensacja?
22. Dlaczego akcelerator cząstek emituje oślepiające różowe światło?

Myślę, że mamy całkiem niezłą kompilację. Wysyłamy do scenarzystów?

ocenił(a) film na 4
KiTech

hahaha dobre! :D Jestem pod wrażeniem, że znalazłeś jeszcze tyle absurdów :D
W takim razie zbieramy listę i wysyłamy :D może ktoś jeszcze coś zauważył?

ocenił(a) film na 3
ZGR

Dlaczego na ziemi, gdzie koncza sie surowce, sa przerwy w dostawie pradu, Murzyn pali swiatlo w bialy dzien? I dlaczego nie s.e.rdala gdzie pieprz rosnie na widok czienia wielkosci kilku budynkow? Ja bym uciekala od razu, jako dzieciak balam sie przechodzic pod cieniem pomnika Nike... To jest atawistyczny strach.

ocenił(a) film na 4
KiTech

17 to akurat logiczne - taka stacja kosztuje pierdyliard $ i kończył im się czas.Blondyna chciała na gotowe

ocenił(a) film na 3
borsuk96

Przecież stacja miała być tylko testem, nie była w stanie wysyłać energii na Ziemię. Po udanym zapłonie mieli budować podobne na Ziemi.

KiTech

23. Czemu wszyscy członkowie załogi, spędziwszy ze sobą kawał czasu, nadal mówią do siebie po nazwisku?
24. Jakim cudem Rosjanin przechadzał się bez problemów po statku, mając w ciele żyroskop i kilka kilogramów robali?

ocenił(a) film na 3
shizonek

Zamiast pasc trupem sekunde po zmaterializowaniu mu sie tego w sobie, nie mowiac o tym, ze nikt nie zauwzyl golym okiem, on tez nie, ze ma w brzuchu cos wielkosci wlasnej glowy... Za tlusty nie byl, nie mialo jak sie schowac w faldach...
Dlaczego nikt z nich nie potrafi okreslic polozenia stacji w kosmosie bez tej kulki, tylko na podsrawie polozenia wsrod gwiazd i slonca. I jak ta stacja leciala, ze caly czas slonce zaslanialo ziemie, a gdzie inne planety? W kosmosie gora, dol nie maja znaczenia....
W czasach braku surowcow wszyscy nadal jezdza samochodami, a raczej stoja nimi w miejscu i rozladowuja akumulatory, zamiast uzywc alternatywnych zrodel, jezdzic rowerami, lazic pieszo...
Ropa moze sie i skonczy i inne wydobywane z ziemi surowce, ale przeciez nie elektryczosc, ktora mozna miec z paneli, geo, zapor czy eletrowni atomowych... a potem jej uzywac jako zrodla energii i napedu...

ocenił(a) film na 5
shizonek

25. Dlaczego laska uwięziona w ścianie wydaje z siebie ryk niczym jakieś monstrum?
26. Skąd blondyna wiedziała, że pistolet jest w szufladzie, skoro leżała nieprzytomna, gdy go tam wkładali?
27. Dlaczego załoga zdaje się z łatwością przechodzić do porządku dziennego po najbardziej popierniczonych zdarzeniach, jakie mają miejsce na statku?
28. Dlaczego gość z telewizji spoileruje cały film na samym początku?
29. Skąd jego wiedza o demonach i potworach z głębin? Zrozumiałbym jeszcze gdyby przewidział jakiś rozłam w czasoprzestrzeni itp., ale przewidzieć że to spowoduje pojawienie się potworów z głębin i demonów to już jakiś obłęd.
30. Dlaczego na ziemi jest kryzys energetyczny? Rządy nie zapłaciły rachunków za prąd?

ocenił(a) film na 5
rfl2

Po zastanowieniu dodam jeszcze:
31. Kto i dlaczego wypuścił Schmidta spod klucza?
32. Co prawda było już "dlaczego ręka podpowiada co mają robić?", ale ja pytam: Skąd ręka WIE gdzie jest żyroskop i dlaczego żyje własnym życiem? W ogóle to powinna wyskoczyć z martwego Ruska, byłoby jeszcze śmieszniej. I blondyna też powinna z niego wyskoczyć. To byłby taki rusek-niespodzianka.

ocenił(a) film na 6
KiTech

Przybywam z przyszłości..Jak nie wiesz czemu Chinka zamarza w pół sekundy , to albo nie oglądałeś dokładnie, albo nie znasz zasad działających w kosmosie. Była cała w wodzie, grodzie z drugiej strony pękły, to i woda zamarzła ...proste.

ocenił(a) film na 4
toyminator

chyba sobie żartujesz. w filmowej sytuacji woda o temperaturze kilku stopni po dostaniu się do próżni zacznie parować ( z powodu braku ciśnienia ). Prawdopodobnie zanim zamarznie, to duża jej część rozproszy się w wodną mgłę. Nie ma możliwości, żeby to wszystko zamarzło w pół sekundy.

filmaniak_1081078

Nawet nie zamarznie, a zacznie wrzeć, odparowywać i wyleci w kosmos - własnie z powodu braku ciśnienia.

ocenił(a) film na 10
ZGR

Ogólnie to dopiero teraz obejrzałem cały film, ale jako fan całej trylogii oraz ktoś kto jako tako ogarnia połączenie fantastyki i fizyki postaram się wam odpowiedzieć:
1. Nigdy nie byłem w korku w Anglii. Można zakładać, że jest noc oraz, że w przyszłości takie korki są codziennością, dlatego nikt już nie napierdala klaksonem cały czas jak w USA. Do tego ograniczenia prądu zniszczyły w zasadzie życie nocne (widać to po ogólnej ciemności otoczenia) więc nigdzie nie ma ludzi bawiących się w restauracjach.
2. Tutaj mamy dwa warianty:
a) Robaki trafiły do jego mózgu.
W takim wypadku mogło dojść do przerwania nerwów i zaburzenia działania mózgu. To z kolei może doprowadzić do takich rzeczy jak rozdwojenie jaźni. schizofrenia i podobne. Ogólnie w tym wypadku zakładam, że rozmawiał po prostu sam ze sobą i swoimi myślami, które podpowiadały mu, że Schmitd jest zdrajcą.
b) Inny wymiar
Ogólnie to wedle międzywymiarowej teorii zastosowanej w tym uniwersum to wymiary podczas zderzenia zachowują swoją całość, lecz części jednych wymiarów trafiają do drugich. Zaburza to wymiarową równowagę, ale natura zawsze dąży do równowagi, dlatego sam wymiar stara się ją unormować i pozbyć niepotrzebnych elementów. Wobec tego siły samego wymiaru mogły zaatakować jego umysł w ten sposób, że uwierzył w swoją teorię i zaatakował Schmitda.
3. Tak jak robaki. Skok między wymiarami był bardzo niestabilny. Rosjanin znajdował się podczas skoku niedaleko żyroskopu, więc po prostu pech tak chciał. W filmach szczęście i pech z reguły są skrajnościami, więc nie jest to zbyt dziwne.
4. Paradoks Cloverfield. Ręką kieruje sam wymiar, który chce przywrócić swoją równowagę poprzez odesłanie stacji do jej pierwotnego wymiaru.
5. Dzięki niemu scenarzyści mogą nam pokazać w odpowiedni sposób zdarzenia na Ziemi, zaognić akcję na sam koniec filmu i spiąć całą trylogię w jedną całość.
6. To nie jest "magiczna maź". To był żel magnetyczny, który był wykorzystywany jako spoiwo do łączenia rzeczy. Był on przyciągany poprzez zaburzone pole magnetyczne w pokoju. Samym zaburzeniem kierowała siła Paradoksu, która starała się wyrównać balans wymiaru poprzez zabicie nadmiarowego człowieka.
7. Nie wiem, nie przyjrzałem się możliwe, że błąd scenarzysty.
8. Uwierzył we swoją teorię o tym, że Schmitd pracuje dla niemieckiego wywiadu.
9. Nie jestem pewny o którą scenę Ci chodzi, ale wiele osób na stres reaguje śmiechem i żartami. To naturalny odruch.
10. Niezbyt, ale on w ten sposób chyba reagował na stres, więc jest to uzasadnione. Jakby przyjrzeć się filmom wojennym to pada tam wiele tego typu żartów w trakcie wymian ognia.
11. Paradoks Cloverfield. Wymiar nie jest w stanie zaburzyć swojej równowagi, ale może wykorzystać już posiadaną (nawet nadmiarową!) materię, aby unormować swoją wagę. Wobec tego odebrał Irlandczykowi rękę i przywrócił ją w innym miejscu, by wykorzystać ją do pomocy załodze w powrocie do swojego świata i tym samym unormowaniu wymiaru.
12. Ponieważ nie było czasu. Mieli już tylko tylko kilka minut (taki stopień odchylenia) wobec czego kapitan postanowił się poświęcić.
13. Tak jak było powiedziane: Nic nie czuł. On ją stracił poprzez siłę paradoksu, która jako tako nie ingeruje w rzeczywistość. Siła paradoksu przeniosła materię jego ręki i nadała jej ruch, ale jego nerwy tego nie odczuły, ponieważ fizycznie wymiar nie dokonał zmiany komórek.
14. To chyba jest jakiegoś rodzaju ziomek od naprawiania tego co się zepsuje.
15. Skok międzywymiarowy zniszczył wiele systemów.
16. W próżni temperatura jest bliska zeru absolutnemu. Woda zamarza przy zaledwie 0 Celsjuszach co jest o wiele większą temperaturą niż zero absolutne. Dlatego woda wystawiona na próżnie natychmiastowo zamarzła. To akurat jest zgodne z prawami nawet naszej fizyki.
17. Powiedziała dlaczego tego nie robi. Na jej Ziemi nie ma już zasobów i czasu, aby stworzyć kolejny akcelerator, ponieważ trwa już wojna, która wykorzystuje wszystkie dostępne zasoby Ziemi.
18. Dosyć normalna reakcja ludzka. Jak nie ma nic specjalnego do roboty to każdy stara się pomóc i być przy akcji. Poza tym nie jest to wojsko, wobec czego każdy działa prawie, że niezależnie.
19. Chiński jest o wiele trudniejszy w wymowie niż w słuchaniu. Należy więc założyć, że każdy rozumiał mówiony chiński. Ale zgadzam się z tym, że nie jest to dobre rozwiązanie.
20. Bardzo dobre pytanie, też uważam to za błąd.
21. To nie tak, że oni o tym nie wiedzieli. Nikt po prostu nie wziął pod uwagę tego, że ma to wpływ na akcelerację.
22. A dlaczego metal emituje światło czerwone podczas rozgrzewania? Twórcy najwyraźniej po prostu tak założyli, że to zadziała.
23. Na zachodzie to chyba normalne, ale to może być faktyczny błąd w filmie.
24. Organizm ludzki jest niezwykle wytrzymały, a do tego np. żyroskop był w jego żołądku, wobec czego nie zaburzał najważniejszych funkcji organizmu. Robaki mogły być wobec tego np. w jego jelitach, a to początkowo mogło powodować bóle brzucha i niestrawność, a nie zaprzestanie funkcjonowania organizmu.
25. Laska była za metalową ścianą, która wibracjami zniekształcała dźwięk
26. Nie jestem pewny, nie przyjrzałem się, chociaż wydaje mi się, że nie była ona nieprzytomna.
27. Ludzie szybko się adaptują. W tym wypadku po tym jak zgubili Ziemię, to utrata ręki nie była niczym aż tak popierniczonym. Do tego to wykształceni ludzie i szybko zrozumieli to co się dzieje ( a przynajmniej w jakimś stopniu).
28. ???
29. Aaa o to Ci chodzi. Podobny schemat zastosowano w poprzedniej części. Wzięto tutaj człowieka i pomysł, który każda uważa za idiotyczny i niemożliwy (poprzednio była to inwazja obcych), a następnie wcielono go w rzeczywistość, aby wywołać takie "Niby o tym mówił, ale ja to zignorowałem" u widza. Dodatkowo to co on mówi nie jest niczym nowym, ani rzadkim. Teoria wielowymiarowości i tego co się zdarzy po zderzeniu bardzo często tłumaczy, że mogą się pojawić anomalia w formie anormalnych stworów i anomalii fizycznych.
30. Na Ziemi kończyły się zasoby naturalne. Prąd w dzisiejszych czasach bierze się najczęściej z przetwarzania zasobów naturalnych, a gdy się będą kończyły to wystąpi kryzys.
31. Wypuściła go siła paradoksu, aby ten znalazł rękę i wykorzystał ją do unormowania balansu wymiaru.
32. Paradoks Cloverfield. Jest kierowana, aby pomóc załodze w powrocie do swojego wymiaru, aby wyrównać balans wymiaru.

Mam nadzieję, że pomogłem i chętnie podyskutuję o tym co wam dalej nie pasuje.

ocenił(a) film na 5
Drelon

33. Dlaczego kapitan musi wziasc ze soba jeszcze 2ch ludzi, gdy przekreca to cos zeby odlaczyc stacje, oni tylko stoja i sie patrza. Pozniej sie poswieca ale mniejsza z tym.
34.Dlaczego problemem bylo ze nie ma chinki i musieli wziasc blondyne zeby uruchomic maszynke a na koncu wystarczyl tylko niemiec i murzynka i jedno klepniecie w przycisk i juz wszystko zrobione.
35. Dlaczego nie mogli wyslac na ziemie wiadomosci, a na koncu murzynka ja wysyla? statek rozdupczony i nagle lacznosc sie naprawila.
Smiech na sali

ocenił(a) film na 10
thccc

33. Ponieważ kapitan nie wiedział zupełnie co się znajduje w tamtym przedziale, więc wziął sobie ludzi jako wsparcie. Poświęcił się, ponieważ nie było innej możliwości.
34. Blondyna (Jensen) wszystko naprawiła wraz ze Schmitdem, dlatego murzynka przyszła już na gotowe i po prostu kliknęła włącz.
35. A jakbyś ty zareagował, gdybyś przewodził światowemu mocarstwu w trakcie ostatecznego konfliktu o przetrwanie, twoja ostatnia szansa na pokój zostałaby zniszczona przez Niemców, a nagle byś dostał wiadomość "Elo, wiem, że macie na Ziemi naszą zniszczoną stację, ale mimo tego jestem sobie w kosmosie i mam działające rozwiązanie problemu energetycznego Ziemi". Nikt by w to po prostu nie uwierzył. Murzynka to wysłała, ponieważ to jedyne co mogła zrobić, aby uratować tamtą Ziemię.

ocenił(a) film na 4
Drelon

Trzeba jeszcze pamiętać że to nie była ich stacja i nie wymieszały się tylko dwa światy (potworki były to dlaczego nie demonki?:D). Zawartość komputera (wiadomości niemca) pochodzą z stacji blondyny, zdjęcie również pochodzi z jej stacji. Te dwie stacje nie konkurowały bo stacja naszych bohaterów spadła do morza a stacja blondyny wywaliło na drugą stronę słońca. Paradoks trapił jeszcze stację z innych światów

ocenił(a) film na 2
Drelon

36. Dlaczego w drodze do stacji konserwacyjnej w części odsłoniętej na próżnię, działa na nich grawitacja i muszą się przeciągać na linach? I mimo obrotu stacji wisząc, nie działa na nich siła odśrodkowa?

ocenił(a) film na 4
Drelon

"16. W próżni temperatura jest bliska zeru absolutnemu. Woda zamarza przy zaledwie 0 Celsjuszach co jest o wiele większą temperaturą niż zero absolutne. Dlatego woda wystawiona na próżnie natychmiastowo zamarzła. To akurat jest zgodne z prawami nawet naszej fizyki. "

Woda nie odda ciepła na zewnątrz tak szybko, aby zamarznąć. W próżni temperatura parowania wody jest bliska temperaturze zamarzania. Zacznie parować i dopiero potem zamarzać. Zdecydowanie najpierw się rozproszy, wyleci ze statku kosmicznego, dopiero potem pojawi się lód. Tak samo Chinka - co najwyżej jej skóra pokryłaby się cienką warstwą lodu, ale absolutna próżnia nie jest w stanie w pół sekundy wyciągnąć na zewnątrz energii temperatury całego ciała.

ocenił(a) film na 4
Drelon

"19. Chiński jest o wiele trudniejszy w wymowie niż w słuchaniu. Należy więc założyć, że każdy rozumiał mówiony chiński. Ale zgadzam się z tym, że nie jest to dobre rozwiązanie."

Nie zgadzam się, że chiński ma trudną wymowę :P To właśnie rozumienie ze słuchu może być trudniejsze.

ocenił(a) film na 4
Drelon

Nie bardzo pamiętam już o czym był film i nie chcę się zagłębiać dalej w temat, wszedłem tylko aby napisać, że jestem pełen podziwu, że podjąłeś walkę i włożyłeś w to tyle pracy :) W dużej mierze trochę na siłę starasz się ratować ten film ale ogólnie brawo, tak się powinno dyskutować.

ocenił(a) film na 4
ZGR

Ja czekałem aż Irlanczyk zapyta"czy próbował pan wyłączyć i włączyć jeszcze raz":D dobrze że nie mieli visty:D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones