PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=637875}
5,1 32 617
ocen
5,1 10 1 32617
4,3 6
ocen krytyków
Paranormal Activity 4
powrót do forum filmu Paranormal Activity 4

Zakończenie

ocenił(a) film na 7

Ktoś może mi wytłumaczyć, o co w ogóle chodzi w tym filmie jak i całej serii? I te zakończenie, zupełnie go nie rozumiem.
Jako tako, skumałem, że temu demonowi, czy demonom, chodzi o to, żeby zebrać "całą rodzine"(?) Co wy o tym myślicie?

Aha, i proszę, aby wypowiadały się osoby, które mają do powiedzenia coś ciekawego a nie trole, którym film się nie podobał.

ocenił(a) film na 4
MYRONfw

Jeśli nie oglądałeś/aś poprzednich części to może ci te zakończenie nic nie mówic. W 1 części mamy do czynienia z matką Robiego - ta co wszystkich zabija. Wtedy jednak była to zwyczajna dziewczyna, która została nękana przez demona - ostatecznie opętana. W 2 części mamy historię jej siostry, która urodziła synka Huntera i ją też zaczyna nawiedzac ten sam demon. Na końcu tej części ciotka Huntera (czyli bohaterka 1 części) przybywa do domu i przy pomocy tego demona zabija wszystkich i porywa Huntera. W 3 części jest skok w przeszłosc. Dokładniej mówiąc w przeszłosc tych sióstr. Wyjaśnia ta częśc dlaczego w ogóle ten demon się na nie uwziął. Moim zdaniem najlepsza poza 1 częśc. Jeśli chodzi zatem o najnowszego paranormala to zakończenie jest przewidywalne. Otóż wydaję mi się, że ta rodzina zaadaptowała małego Huntera - tylko nazwała do Ryan czy Wyat.( nie pamietam). Miało to na celu doprowadzic tego demona do nich poprzez małego. No i kluczowe jest poświęcenie czystego człowieka demonowi - Alex, która jest dziewicą. Nie wiem czy będzie więcej części ale następne pewnie będą wyglądac podobnie czyt. Nowa rodzina, Hunter plus złowroga ciotka, no i demon. :)

ocenił(a) film na 7
Arlinka90

Oglądałem. Myron - chłopak, Myra - dziewczyna.
Napisałaś, że trzecia część, wyjaśnia dlaczego ten demon się tak przyczepił. Ja zrozumiałem z trzeciej części to, że ta ciocia, do której przyjechali na końcu filmu, wyznawała jakiegoś demona i ogólnie ta ich rodzina od pokoleń jest właśnie z tym powiązana.
I tak, w 4 części rzeczywiście, oni zaadoptowali tego huntera tylko dali mu imię wyatt. Nie rozumiem trochę tego, ponieważ w drugiej części, Kate (już opętana) porwała (zabijając przy tym rodziców) huntera i jak, oddała go gdzieś a ta rodzinka go zaadoptowała? Nie łapie. Końcówka jest dość dziwna. Po co trzeba było zabić dziewice?
Kompletnie nie mam pojęcia, o czym może być następna część. Przecież nie będą w kółko pokazywali losowych rodzin. Masz jakiś pomysł?

ocenił(a) film na 4
MYRONfw

Wybacz ale nickami przeważnie się nie sugeruje bo wiele razy można się przejechac. Dlatego wolałam za 1 razem pisac dwuznacznie :)
Dokładnie ta ich ciotka czy babcia (nie pamiętam) była członkinią tego okultystycznego stowarzyszenia ale nie jestem pewna czy aby cała rodzina była z tym związana. Matka dziewczynek nic nie wiedziała o diabolicznych upodobaniach ciotki. W tej części było pokazane jak, któraś sióstr zgadza się w zamian za uratowanie drugiej siostry oddac swoje dziecko. Obie miały z nim stycznosc wiec jakby przeszły nim <?> i dlatego on powraca gdy Kristy urodziła Huntera. Na dodatek nie wiadomo jakie jeszcze rytuału sie działy u tej ciotki skoro dziewczyny nic nie pamiętały.
Co do 4 części. Dla mnie jest jakaś niedorobiona. Najsłabsza albo po prostu tak zawiła, że nie rozumiem sensu. Moim zdaniem Kate specjalnie dała to dziecko do adopcji bo sama była poszukiwana przez policję itd. Wychowywanie Huntera mogło ją narazic na złapanie. Szczególnie, że jest scena jak matka Alex rozmawia przez telefon i zdenerwowana prosi o kontakt gdy czegos dowiedzą się więcej. Mogła to dzwonic np policja ostrzegająca o Kate. Wiadomo, że dzieci są do siebie bardzo podobne więc Huntera by nie rozpoznali w domu dziecka. Po jego odchowaniu Kate znów mogła po niego wrócic plus z bonusem czytej duszyczki na kolację dla demona. Możliwe, że ten okultyzm wymaga by oddawac co jakiś okres czasu takiej świeżej duszyczki.
Też nie mam pojęcia. Na bank nie będzie pokazane Hunter jako dorosły bo akcja toczy się rok po roku. (nie licząc 3). Możliwe, że będą pokazane moce Huntera i jego przemianę w demona. Ale po co? Nie wiem. Albo rozwiną opowiesc o calej tej sekcie. To by było ciekawsze. Albo znajdzie się jakiś bystry człowiek, który zbierze wszystkie nagrania i znajdzie sposób na unicestwienie demona. Któż to wie :P

ocenił(a) film na 7
Arlinka90

Ha, rozumiem, sam nie raz spotkałem się z ludźmi, którzy mają w profilu kobieta a w rzeczywistości to faceci. I nie wiem czemu, ale to właśnie faceci udają kobiety, prawie nigdy na odwrót.
Czyli tak: Jedna z sióstr chce ocalić drugą od tego demona, oddając mu dziecko no i okej, w końcu dostaję on to dziecko, ale przy tym zabija całkiem dużo ludzi. Hmm.. Czyli biorąc pod uwage to, że na końcu filmu tych kobiet było sporo, to ten demon całkiem nieźle się bawi, a my widzimy tylko historię rodziny Kate. Miejmy nadzieję, że w następnej części, zostanie pokazane kto to rozpoczął, no i jak napisałaś kto to zakończy. Tylko jakoś trudno mi sobię to wyobrazić. W końcu ten demon jest niewidzialny, ma nadludzką siłę, może sparaliżować człowieka i dochodzą do tego jeszcze te wszystkie kobiety.

A pamiętasz ten moment, kiedy to dziecko z sąsiedztwa (zapomniałem jak się nazywa) rozpakowywało z plecaka swój sprzęt i wyjmując jakiegoś pluszaka, powiedziało, że ma 100 lat? Tak samo z tym widelcem, który 'pokazuję przyszłość'. Ciekawe czy to prawda, czy to taki żart od strony twórców.
Ah, i dzięki, że w ógole chcę Ci się mi odpisywać na moje pytania i tłumaczyć fabułe filmu : )

MYRONfw

Dla mnie zakończenie jest naprawdę dziwne. Oglądałem wszystkie części i nie wiem czy ten film jest na faktach czy to kolejny żałosny horror którego sens poznamy w ostatniej części. Jeśli ktoś może odpowiedzieć to z góry dzięki. Pozdro :)

ocenił(a) film na 7
rajni89

Film nie jest na faktach, chociaż daje takie pozory. "kolejny żałosny horror" Mogłeś już to sobie darować : )

ocenił(a) film na 4
MYRONfw

Czemu mógł sobie darować ? Facet ma rację. Z każdą kolejną częścią jest gorzej i wychodzi coś żałosnego, powinno trzymać coś w napięciu, a tutaj nic. (moim zdaniem pierwsza i trzecia cześć są dobre, reszta to szmira).

ocenił(a) film na 7
RockyOne

Mnie na przykład każda część PA trzyma w napięciu, ale przyznam że to najsłabsza część, bo nic właściwie nie wyjaśnia. Na koniec tylko widzimy sabat czarownic i to też nam nic nie mówi.

rajni89

Sens poznaliśmy w ostatniej części, bo do niej wszystko w miarę sensownie składało się w jedną opowieść. Teraz niestety zaczął się już bezsens :) A skąd Hunter wziął się u zupełnie obcej rodziny, to pewnie nawet twórcy nie wiedzieli.

ocenił(a) film na 4
rajni89

Czy żałosny to kwestia gustu. Mam czasem wrażenie, że na filmwebie jest straszna nagonka na horrory i nic nie potrafi zadowolic widza. No ale wracając do PA4 to Myron ma rację, nie jest na faktach. Jednak początkowo pierwszą częsc próbowano sprzedac go jako prawdziwe wideo stworzone przez glównych bohaterów. Nawet w obsadzie byli nieznani aktorzy ale jak wiadomo to nie wypaliło ;)

ocenił(a) film na 4
MYRONfw

Podobno najlepiej do łatwowiernej bądź zakompleksionej kobiety wpierw poudawac koleżankę z forum by się zbliżyc itd, a następnie wykorzystac tą emocjonalną więź i ją np uwieść. Słyszałam o takich przypadkach :D Albo po prostu z nudów bądź żartów.
Ciekawe czy te kobiety tylko wyznają kult tego demona czy same kiedyś oddały dziecko jako łapówkę. Możliwe, że jeszcze będą pokazane inne dzieci, które zostały oddane mu "pod opiekę". Nic nie wiadomo. Twórcy mam nadzieję, że nas zaskoczą, bo jednak te unicestwienie .. no sama nie wiem. Tak tylko palnęłam ale w wielu horrorach częsty jest motyw jakiś egzorcyzmów. Zobaczymy :D
Możliwe, że prawda z tymi artefaktami. W końcu jakieś aluzję, że ta cała akcja z demonami i okultyzmem jest po dzis dzień stosowana, a pamiętac trzeba, że wszystkie zabobony i te całe demony brały się przede wszystkim z legend.- a one mogą miec muultum lat :D
Luuz po to jest forum by dyskutowac. Lubie pisac z ludzmi, którzy tworzą dłuższe zdania niż " Horror był do dupy! Kolejna szmira" itp.

Arlinka90

A ja mam bardzo ciekawe pytanie. Czy cała seria Paranormal Activity jest powiązana fabułą z Paranormal Entity???

ocenił(a) film na 4
rafium

Te kobiety skojarzyły mi się z pewnym filmem, którego motyw przewodni jest niemal idenyczny
http://www.youtube.com/watch?v=So3WmnpfOts

Myślę, że twórcy tej części poszli na łatwiznę. Film ten można obejrzeć a nawet zrozumieć, bez znajomości poprzednich. Poza tym, te wszystkie poszlaki, wskazują jasno, że autorzy tego nie maja pojęcia, co chcą pokazać i jak zakończyć tę historię. Sukces pierwszej części pokazał, że nie warto kończyć na 2 bądź 3 części, póki są one na topie. Jedyne co nowego to technika kręcenia. W pierwszej części była tylko jedna kamera na statywie, w drugiej kilka rozmieszczonych - monitoring, w trzeciej podobnie, jednak nawet z poruszającą się kamerą, która dawała nieco dynamizmu, w czwartej z kamerki laptopa i zwykłej kamery, co przypomina bardziej film fabularny niż paradokument.
Jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu i jestem po prostu rozczarowany. Uwielbiam filmy, które nie nie dają zakończenia podanego na srebrnej tacy i zmuszają widza do samodzielnego zrozumienia, ale tutaj jest tego za dużo. Poczynając od ducha, który nawiązuje kontakt tylko z dziećmi, albo kimś, kogo chce opętać, sabatu czarownic (?), poświęcenia dziewicy, a kończąc na zgromadzeniu(?) kilkudziesięciu kobiet.. sam jestem ciekaw jak to twórcy zgrabnie połączą i wytłumaczą, ale obawiam się, że nie zrobią tego jeszcze w następnej części. Marketing rządzi się własnymi prawami. No ale cóż, w kinie byłem tylko na pierwszej części i nie żałuję. Dalej jest jest mniej strasznie, a jedyną innowacją, jak już wspomniałem, to sposób realizacji. A to dla mnie zdecydowanie za mało.
4/10

ocenił(a) film na 4
freepick

Czytając komentarze pod tym zakończeniem Antychrysta, ktoś wysunął trafną tezę. Ten ktoś napisał bowiem, że te kobiety bez twarzy to duchy czarownik, które zostały zabite w przeszłości. Kobiety z Paranormal Activity to pewnie czarownice, albo przeklęte, które jak matka Katie sprzedały swojego syna diabłu.

ocenił(a) film na 7
rafium

Rafium - Paranormal Activity i Paranormal Entity to dwa odrębne filmy. Najpierw było activity potem entity i powiązane są ze sobą tylko tematyką.

ocenił(a) film na 7
Arlinka90

Jeżeli tak, to te kobiety muszą na prawdę być.. mądre.

W takim razie jeszcze raz dzięki, za wyjaśnienie mi o co w tym wszystkim chodzi. Teraz tylko czekać na piątą część.

użytkownik usunięty
Arlinka90

Ale od kiedy to obca rodzina zajmuje się czyimś dzieckiem ?... I nawet nie idzie sprawdzić szpitala gdzie matka jest?... Druga ułomność filmu to scena kiedy do tego mieszkania zjeżdżają się ludzie a rodzice nic na to by zapytać dlaczego są w obcym domu czy to nie rodzina małego... Tak sobie po prostu zaadoptowali chłopca i nic ich nie obchodziło. Trzecie mają na nagraniach kilka scen paranormalnych ale nie kwapią się by pokazać to innym... Beznadziejna część ile razy można pokazywać pokoje i najpierw otwieranie drzwi, później stuknie itp.... Film powinien zatrzymać się na trylogii a jeśli już 4 część musiała być nagrana to powinni iść w stronę katie co i jak ona robi z tym dzieckiem itp a nie jakieś bzdety o nowej rodzince, która nic nie ma z tym wspólnego i można tak kręcić do znudzenia inne miasto inna rodzina :( ...

No tak, ale jakby to nakręcili? W sensie ta seria głównie opiera się na tym, że rodzina wykrywa paranormalne sytuacje przy użyciu kamery, to co, Katie sama by się kręciła? ;p

użytkownik usunięty
Melchan

Nie właśnie piszę, że ta seria już powinna się skończyć na 3 ale jeśli już miała by powstawać kolejna odsłona to wymyślić ciekawszy scenariusz. Nie Katie ucieka z dzieckiem i po przeprowadzce ma nadzieję na nowe lepsze życie ale coś jednak się dzieje.. To też nic fajnego ale ma przynajmniej ciągłość....

ocenił(a) film na 7
MYRONfw

z tego co ja pamiętam, to historia wygląda tak; babka głównej bohaterki (katie) była czarownicą i zawarła pakt z diabłem - w zamian za moc odda mu syna. Sama miała tylko córkę, a jej córka dwie (katie i jej siostrę). Demon zaczął nawiedzać dziewczynki, co doprowadziło do tego, ze zainteresowali się tym ich rodzice - w konsekwencji zostawiają dom, jadą do babci, która ich zabija (film 3). Dziewczynki uczestniczą w sabacie. Zapominają o tych wydarzeniach i myślą że ich rodzice zginęli w pożarze domu. po latach Katie nie pamięta nic, ale towarzyszą jej dziwne zjawiska. zainteresowany tym narzeczony postanawia to nagrać (film 1) i jego działania doprowadzają do tego ze demon robi się silniejszy (karmi się strachem) i w konsekwencji opętuje Katie. film drugi pokazuje co działo się równocześnie w domu siostry - demon próbował dobrać się do małego Huntera (pierwszego męskiego potomka w rodzinie) ale jako ze nie dał rady opętać domowników opętuje Katie (co widać w filmie 1) która porywa dziecko. i dalej chronologicznie mamy film czwarty w którym nie bardzo wiem o co chodzi. :) może tak jak ktoś wcześniej napisał, Katie oddała małego Huntera do adopcji bo była poszukiwana przez policję? a żeby go znów odebrać wysyła do domu sąsiadów swojego syna (pewnie zaszła w ciążę zanim zabiła swojego narzeczonego) a na resztę nie mam pomysłu... ;p

ocenił(a) film na 5
MYRONfw

Jak dla mnie ta końcówka była zrobiona dla kasy , żeby tylko jakaś była .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones