PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1212}

Park Jurajski

Jurassic Park
7,0 334 068
ocen
7,0 10 1 334068
7,5 37
ocen krytyków
Park Jurajski
powrót do forum filmu Park Jurajski

Kocham Jurassic Park i Jurassic Park: The Lost World! W dzieciństwie oglądałem oba filmy setki razy i nadal robią na mnie bardzo duże wrażenie. Chętnie jeszcze oglądam jak lecą w TV.

Moim zdaniem Jurassic Park i Jurassic Park: The Lost World to najlepsze filmy o dinozaurach jakie właściwie istnieją na Świecie. W żadnym innym filmie dinozaury nie wyglądają tak dobrze jak w filmach Spielberga. Jak na tamte stare czasy dinozaury w jego filmach wyglądają po prostu niesamowicie, prawie jak prawdziwe (pomijając najnowsze odkrycia, że niektóre dinozaury miały pióra ale to tam nieważne jak dla mnie). Nie było wtedy aż tak dużo tej grafiki komputerowej, dzięki temu dinozaury tak świetnie wyglądają.

Klimat w obu filmach jest niesamowity, tak samo sporo jest fajnych aktorów.
Oba filmy są spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa i bardzo za nie dziękuję bo świetnie się za każdym razem przy nich bawiłem.

Marzę tylko żeby kolejny film Spielberga "Jurassic World" był równie dobry jak te dwie części.

ocenił(a) film na 10
TomsonXD

Jeszcze jedno: DLACZEGO TEN FILM MA TAK NISKĄ OCENĘ DO CHOLERY?!?! Być może większość ocen to oceny jakichś dzieciaków, które urodziły się po 2000 roku?!?! Nie rozumiem :(

ocenił(a) film na 10
TomsonXD

Też najbardziej lubię pierwsze dwie części, zwłaszcza drugą. Za odmienny, mroczniejszy klimat i za to, że to był pod koniec lat 90 mój pierwszy VHS niebędący kreskówką ;P .

Jeśli chodzi o Jurassic World, Spielberg jest w tym projekcie producentem, nie reżyserem. Na miejscu reżysera został wybrany fan serii - Colin Trevorrow.

ocenił(a) film na 10
TomsonXD

"W żadnym innym filmie dinozaury nie wyglądają tak dobrze jak w filmach Spielberga."

Trochę to dziwne, bo solidnie wyglądających dinozaurów w kinie ciężko szukać, a wydawałoby się że jest to temat dość lubiany i popyt na prehistoryczne gady powinien być, niestety jeśli chcemy zobaczyć już dinozaury na ekranie to najczęściej są to jakieś gnioty wytwórni Asylum które bardziej podchodzą pod komedię.
Sceny takie jak te z tyranozaurem nic się nie zestarzały
www.youtube.com/watch?v=1koa2xAxCAw#t=1m59s

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

Anthrax91 wiesz jaka jest groteska serii Park Jurajski ? Że efekty specjalne z filmu Jurassic Park 3 szybciej się zestarzały niż efekty z filmu, który robiono w roku 1993. Patrzysz na walkę Spinozaura z T- rexem i widzisz, że te zwierzęta ożywili komputerowi graficy, natomiast oglądasz walkę T-rexa z raptorami i jesteś pełen zachwytu, że patrzysz na żywe gady, a nie dzieło animatorów. Wczoraj oglądałem Making of Mummy S. Sommersa z 1999 i w tym filmie ILM pracował nad efektami specjalnymi przez ponad 11 miesięcy, robiąc ostatnie poprawki nad skarabeuszami, Imhotepem czy pozostałymi mumiami nawet na trzy tygodnie przed wejściem filmu na ekrany kin 7 maja 1999 roku i film ten również lepiej wygląda niż jego kontynuacja z 2001 roku.

ocenił(a) film na 10
rusekolsztyn

Jurassic Park 3 mnie strasznie zawiódł, właśnie z powodu tych efektów specjalnych, wyglądają strasznie. Najgorzej właśnie ta walka Spinozaura z T-Rexem. W tym filmie nie ma już takiego mrocznego klimatu, poza tym nowi aktorzy niezbyt mi się spodobali. W paru scenach dinozaury wyglądają ładnie, tak jak w dwóch poprzednich częściach, no ale tych scen jest zbyt mało. Film jako taki mi się średnio podoba. Zbyt wiele mu brakuje do jego poprzedniczek. No ale i tak jest to trzeci najlepszy film o dinozaurach na świecie.

ocenił(a) film na 10
TomsonXD

W filmie "King-Kong" z 2005 i serialu "Dinotopia" możemy doszukać się całkiem znośnie wyglądających dinozaurów.
Możesz też rzucić okiem na takie stare perełki jak "Valley of Gwangi" kręcone animacją poklatkową.

ocenił(a) film na 10
Anthrax91

O no właśnie "King Kong 2005" to niesamowity film. Dinozaury wyglądają tam o wiele lepiej niż w "Jurassic Park III", film jest bardzo długi i bardzo ciekawy. Dinotopii w sumie nie oglądałem, widziałem tylko może 2 czy 3 odcinki, ale jak pamiętam nie odpowiadało mi oglądanie tego serialu za bardzo. O "Valley of Gwangi" nie słyszałem, być może wiele lat temu widziałem ale nie kojarzę. Potem sprawdzę tak z ciekawości.

ocenił(a) film na 10
TomsonXD

film z 1969 o kowbojach i allozaurze całekm spoko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones