PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11375}

Paryżanka

Une Parisienne
6,3 354
oceny
6,3 10 1 354
Paryżanka
powrót do forum filmu Paryżanka

Brigitte i nic więcej

ocenił(a) film na 4

O tym filmie nie można powiedzieć chyba nic wiecej pozytywnego. Jest on zrobiony tylko ze wzgledu na tą "aktorke" - okazja do pokazania wdzięków, strojów, fryzur itp. Scenariusz oraz pozostali aktorzy są tylko tłem tak miałkim, że aż mdli. Film polecam tyko fanom lubiącym PATRZEĆ na BB. Ci, którzy szukają po filmie rozrywki na polu komediowym mogą się zanudzić na śmierć :(((

ocenił(a) film na 10
Morolg

Wcale się nie zanudziłam. Jest to lekki, wesoły, nie przeładowany pseudointelektualnymi rozważaniami. O wiele lepszy niż sprowadzane hurtowo do nas obecnie filmy komediowe amerykańskie.

Morolg

Pffff... Przecież 'Paryżanka' to jedna z najzabawniejszych i najbardziej czarujących komedii francuskich W OGÓLE, nie wspominając, że jedna z najlepszych z tych w dorobku Brigitte.

Ale jakie czasy, takie pokolenia i widocznie lubujesz się w czymś innym...

Morolg

Historia kina zna bardzo wiele filmów "zrobionych ze względu na aktorkę", nie można jednak temu filmowi odmówić uroku, lekkości i frywolności charakterystycznej dla minionych lat.
To czarująca komedia, która nie zestarzała się mimo upływu wielu lat, dialogi dalej bawią a uniwersalny kontekst czyni wymowę tego filmu nieśmiertelnym.

ocenił(a) film na 4
madz20

Jako, że od mojego wpisu za kilka dni mija 10 lat (!) przyznaję, że nie będę kłócił i spierał się o szczegóły czy wartość artystyczną tego filmu. Upływ czasu robi swoje - samego filmu w ogóle nie pamiętam, jednak w łepetynie (chyba) pozostały strzępki tamtego telewizyjnego (?) seansu. A cóż to za strzępki? Otóż BB wychodząca z morza na początku filmu, oraz ta sama wędrująca z punktu A do punktu B, C i D w różnych przestylizowanych kreacjach (i idealnie ułożonych włosach), których nie powstydziła by się np. lana del rey i inna celebrytka w stylu retro ;) Jako, że BB najlepiej wychodziło "spacerowanie" i samo bycie na ekranie, całkiem możliwe, że owe strzępki to mix z całej jej twórczości filmowej... a nawiasem pisząc - nigdzie tak dobrze nie przechadzała się i po prostu była, jak w POGARDZIE Godarda.

Pozdrawiam!

Morolg

Mogłeś sobie darować te niewybredne seksistowskie uwagi.
Widzę jednak, że absolutnie skupiasz się na walorze wizualnym produkcji, nic dziwnego, że umknęły Ci dowcip i ironia, których nie brakowało.

ocenił(a) film na 4
madz20

O seksizm posądzałbym raczej wszystkich twórców filmowych, kt eksploatowali BB jako symbol seksu. Wszyscy poza Godardem właśnie, który ukazał w niej jakiś dojmujący smutek odcinali kupony od przeboju Rogera Vadima I BÓG STWORZYŁ KOBIETĘ. Symbol seksu nie musi umieć grać - wystarczy żeby był na ekranie. Ironii, dowcipu i innych grzechów nie pamiętam w tej ramotce sprzed lat. I tak cud, że cokolwiek zapamiętałem ;)

Morolg

A Malle? Nie uważam, żeby ją w jakikolwiek sposób skrzywdził, używanie słowa wszyscy jest zwykle krzywdzące.

Morolg

Wychodząca z morza na początku filmu!?

Musiałeś pomylić filmy, na bank!

Ten film jest naprawdę zabawny, uroczy, śmieszy do dziś, radzę sobie przypomnieć, bo może wszystkie zmysły wtedy w pełni nie działały;)?

Ramotą, jak dla mnie, jest właśnie "Pogarda" - otóż tak nudnego i durnego filmu z B.B. jak Godard właśnie to nie zrobił nikt, nawet te niższych lotów były o wiele bardziej interesujące i ciekawe! "Pogarda" właśnie pokazuje tylko Brigitte chodzącą w jedną i drugą stronę i jest to naprawdę durne!

Radzę zobaczyć "Prawdę", "Na wypadek nieszczęścia", "Bulwar rumu", Niedźwiedzia i laleczkę", "Czy chciałby pan ze mną zatańczyć?" i "Babette idzie na wojnę" nim wydasz sądy na temat aktorstwa Brigitte, gdyż w tych filmach była świetna - w obu typach ról - dramatycznych i komediowych!

ocenił(a) film na 3
Morolg

To niestety smutna prawda o większości filmów z Bardotką.
Była bardzo piękną kobietą i potrafiła grać, wbrew temu, co twierdzą niektórzy. Tylko twórcom się chyba zdawało, że jak już mają ją w obsadzie, to fabuła może być już tylko dodatkiem i nie za bardzo się liczy. I finał jest taki, że 80% filmów w jej filmografii to bezwartościowy chłam.
A szkoda, bo na tę kobietę patrzy się z prawdziwą przyjemnością. Szkoda, że to jedyna przyjemność, jaka płynie z jej dokonań, bo na serio miała więcej do zaoferowania niż ładną pupę i biust.

selene_

3? Musielismy ogladac inne filmy bo Paryzanka jest naprawde dobrym filmem! Mniej niz 7 to dla niego ujma!

ocenił(a) film na 3
bardotek69

Być może moje podejście do filmów jest nieco niedzisiejsze, ale oprócz rozrywki oczekuję estetycznej (i nie mam tu na myśli ładnych aktorów czy aktorek, a bardziej formę filmową) lub intelektualnej satysfakcji. A tu niestety fabuła była głupkowata, a jedyne co dali zagrać Bardotce to strojenie min i fochów.

selene_

Oj, nie zgadzam sie! Lekka i przyjemna komedyjka, zgodze sie, ze arcydzielem nie jest ale w swoim gatunku jest bombą!
Chociaz ile ludzi tyle gustow a o nich sie - ponoc - nie dyskutuje;)
Ja zaliczam "Paryżankę" do najlepszych komedii Brigitte obok "Babette idzie na wojnę", "Niedzwiedzia i laleczki" czy np. "Viva Maria! ":)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones