Po nieudanej próbie samobójczej zakończonej pobytem w szpitalu psychiatrycznym Patch postanawia zostać lekarzem. Niekonwencjonalne podejście do zawodu przysparza mu tyluż przyjaciół, co wrogów.

obsada

(135)
pokaż:
 
Robin Williams Robin Williamsjako:Patch Adams
Robin Williams jako Patch Adams
Monica Potter Monica Potterjako:Carin
Monica Potter jako Carin
Daniel London Daniel Londonjako:Truman
Philip Seymour Hoffman Philip Seymour Hoffmanjako:Mitch
Bob Gunton Bob Guntonjako:Dean Walcott
Irma P. Hall Irma P. Halljako:Joletta
Josef Sommer Josef Sommerjako:Dr Eaton
Peter Coyote Peter Coyotejako:Bill Davis
zobacz pełną obsadę

ocena aktorów w filmie

Robin Williams jako Patch Adams
Robin Williams jako Patch Adams
8,8 337 głosów
Monica Potter jako Carin
Monica Potter jako Carin
7,7 77 głosów
7,6 107 głosów

Historia człowieka, który przezwyciężył własne słabości pomagając innym. Samobójcza próba, a potem pobyt w szpitalu psychiatrycznym pomagają mu zrozumieć problemy innych ludzi. Dzieląc się pomocą i radością odnajduje ją w sobie. Postanawia skończyć studia medyczne i zawodowo zająć się leczeniem ludzi. W trakcie nauki szybko dostrzega niedoskonałości zarówno systemu szkolnictwa, który przedstawia pacjentów jako interesujące przypadki chorób, oraz służby zdrowia, która kompletnie nie liczy się z uczuciami pacjentów i ich bliskich. Doświadczenia ze szpitala psychiatrycznego uświadomiły mu niezwykłą rolę śmiechu i miłości w leczeniu oraz przezwyciężaniu nawet poważnych zaburzeń psychicznych. Mimo trudności stwarzanych ze strony władz uczelni i szpitala Patch, pełen niegasnącego entuzjazmu i radości życia, odwiedza szpital by zabawiać pacjentów, kontynuuje swoje dzieło i znajduje coraz szersze grono popleczników. Patch Adams jest postacią autentyczną. Film pokazuje opartą na faktach historię lekarza, który stosując niekonwencjonalne zachowania w kontaktach z pacjentami staje się prekursorem śmiechoterapii.

 • Ten film, jak wiele innych z Robinem Williamsem, na długo został mi w pamięci. Dlaczego akurat ten? Jest ku temu wiele powodów. Po pierwsze, film jest jakby przedstawieniem sztywnego środowiska lekarzy i studentów. Nie ma tu czasu na żarty czy jakiś ... czytaj dalej

  zdaniem społeczności pomocna w: 73%

pozostałe informacje o filmie
Patch Adams

muzyka:
zdjęcia:
 
oceń twórców
boxoffice:
 • $135 026 902 w USA
 • $67 266 000 poza USA
budżet:
$90 000 000
studio:
 • Blue Wolf
 • Bungalow 78 Productions
 • Farrell/Minoff
inne tytuły:
(więcej...)
 • W czasie kręcenia filmu Robin Williams i reszta ekipy współpracowała z fundacją spełniającą życzenia dzieci, które chorowały na raka i były poddawane leczeniu. Dzieci te wystąpiły z Williamsem w scenach na oddziale pediatrycznym.
 • Ilośc napoju w szklance Trumana zmienia się między ujęciami, gdy rozmawia on z Patchem.
 • Wszystkie dzieci grające w filmie, z wyjątkiem dwóch, naprawdę chorowały na raka.
zobacz wszystkie tematy na forum

Dowiedz się więcej o

o