PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98249}
7,9 18 258
ocen
7,9 10 1 18258
7,8 12
ocen krytyków
Perfect Blue
powrót do forum filmu Perfect Blue

Rewelacja !!!

ocenił(a) film na 10

Właśnie skończyłem oglądać i jestem zmiażdzony tym filmem...
Anime kojarzy się ludziom z prostackimi bajeczkami dla dzieci typu Pokemon czy Dragon Ball, tymczasem "Perfect Blue" to rasowy dramat/thriller który wszedłby do klasyki kina, gdyby zrobili go amerykanie i w wersji z aktorami. A tak film ten zostanie "tylko" perełką która zachwyci nielicznych, mimo że anime ma wielu fanów. Spotkałem się bowiem z negatywnymi recenzjami tego dzieła, widać że nie wszyscy zrozumieli ten film, co tylko działa na jego korzyść. Bo Perfect Blue to niesamowicie zamotana i brutalna opowieść o losach młodziutkiej i ślicznej gwiazdki pop która postanawia zmienić swoje życie i zostać aktorką. Nie wszystkim jednak to się podoba, a Mima nie gra w prostych i przyjemnych filmikach dla mas. Atmosfera z minuty na minutę robi się nieciekawa, ktoś brutalnie morduje członków ekipy filmowej, w internecie pojawia się dziwna strona o Mime, a ona sama popada w obłęd. Jest taka piosenka Iron Maiden "What Is Real?" i to zdanie pasuje również do tego filmu. Fikcja genialnie miesza się tu z rzeczywistością, a widz główkuje podczas seasnu o co tu chodzi. Końcówka przynosi rozwiązanie zagadki i wszystko kończy się happy endem. Trochę mnie to rozczarowało, chciałem brutalnego i mrocznego zakończenia które dopełniło by całości. Ale z drugiej strony Mima to sympatyczna postać i niech będzie szczęśliwa :) To niesamowite ale ta rysunkowa dziewczyna jest tak realistyczna i sexowna (sic!) że chciało by się ją schrupać ! :) Widać że ten film robili najwięksi fachowcy od anime, mimo że czasem widać jakieś niedorysowania i prostackie tła. Recenzenci narzekali na muzykę disco która tu występuje, mnie ona nieprzeszkadza bo można posłuchać czego słucha się w japonii :) Ale to też nie do końca bowiem japończycy słyną z zamiłowania do rocka i metalu.
Podsumowując powiem tak: ten film trzeba obejrzeć obowiązkowo, zwłaszcza jeśli lubimy mocne, zakręcone kino w stylu Lyncha, Hitchcocka czy Finchera. Ten film wciąga po uszy i daje do myślenia, a losy bohaterki obchodzą widza jak w żadnym innym filmie fabularnym ! Są też tu sceny które na długo wejdą w pamięć, po prostu...
Rewelacja !

Lemansky

Ale się rozpisaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaałeś:P

kysia06

mam tylko jedno "ale": Dragon Ball to nie bajeczka dla dzieci, z całym szacunkiem. Ale poza tym fajna wypowiedź :)

ocenił(a) film na 9
Korzen_6

Nie no, wcale nie - Pokemony też nie xD Zaznaczam, że oba anime lubię. Szczególnie Pokemony wywarły duży wpływ na moje dzieciństwo (w końcu już się 20stka zbliża ;P), ale nie oszukujmy się - to są serie skierowane głównie do dzieci :)

Korzen_6

Tak, DB nie tylko dla dzieci...to może dla szachistów, niech przemycą niektóre zwody,wymyślanie bajerów typu, nikt ze mną nie wygra bo mam super siłę:P Niektóre pojedynki w tym anime były tak wyolbrzymione,że śmiać mi się chciało ,jak pomyślałem,że gdyby twórcy chcieli to mogliby wcisnąć np:całą serie polegająca na owocnej walce dwóch bohaterów :D Dla fanatyków byłby to rarytas.

ocenił(a) film na 6
Lemansky

Iron Maiden "Futureal" ?...................................

ocenił(a) film na 9
sdheadb

Jedna uwaga jak już spoilerujesz to napisz że to robisz bo możesz bardzo łatwo zepsuć komuś naprawdę fajny film.
A co do zakończenia do dla mnie nie był to do końca happy end. No ale można na to spojrzeć z różnych stron.

MarchGirl

zgadzam się lekki spoiler poszedł ale na szczęście najpierw obejrzałem film a dopiero teraz przeczytałem niektóre opinie.

heh rozpisał się ale pozytywnie więc wybaczmy założycielowi tego tematu ;)

a film rzeczywiście nie przeciętny :P

jednak moje ulubione anime to Sword Of The Stranger. kto nie widział to polecam. (nie ma żadnego powiązania z tym filmem oprócz tego że anime :P )

ocenił(a) film na 8
Lemansky

Co do tej muzyki disco o której wspomniałeś, to moim zdaniem jest jak najbardziej na miejscu. Jeśli dobrze pamiętam, to pojawia się ona w scenach kiedy Mima lub jej koleżanki śpiewają (czyli poprostu jest to muzyka, którą dziewczyny wykonują). Moim zdaniem to świetnie ilustruje, że Mima nie jest gwiazdą wielkiego formatu, tylko ot taką sobie piosenkareczką - produktem marketingu jakiejś nastawionej na komerche wytwórni.

A co do ogółu wypowiedzi to jak najbardziej się zgadzam - film naprawde warto obejrzeć.

ime

Zostawcie Pokemony w spokoju, to był złoty okres dla producentów plastiku :D
W każdym gatunku filmowym znajdują się wybitne dzieła, anime też takie posiada np: Perfect Blue.

ocenił(a) film na 7
Lemansky

pozytywne zaskoczenie obrazem :)

Lemansky

popieram!
bardzo dobre kino, film mocny, fabuła zagmatwana, "ciężki" wręcz przytłaczający klimat, muzyka jakby wręcz ironiczna w stosunku do całości ale działa na plus, najlepsze jest to że do ostatnich minut nie wiadomo kto zabija. w trakcie oglądania ma się własne pomysły na rozwój akcji, ale zwroty akcji są tak piękne że burzą całe nasze misterne przewidywania. przynajmniej dla mnie finał był na prawdę zaskakujący... co do happy endu to w sumie dobrze, bo gdyby zakończenie było brutalne czy mroczne to ogólnie film byłby zbyt ciężki do przełknięcia, a i tak nie wiadomo na 100% czy to był happy end... być może bohaterka tylko upewnia się co jakiś czas że ona to ona, a jej dramat wewnętrzny trwa...
pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones