PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338362}
7,8 40 673
oceny
7,8 10 1 40673
7,8 29
ocen krytyków
Persepolis
powrót do forum filmu Persepolis

tak zastanawiam się nad tym głupim filmem czy też bajką jak kto woli i dochodzę do wniosku,że wolałabym obejrzeć każdą kolejną część Piły niż oglądać takie badziewia,może i ten film miał jakiś przekaz,ale czemu jest zrobiony w taki sposób...

ocenił(a) film na 3
Sonika2006

Oprócz kilku śmiesznych scen, to przez resztę filmu wiało nudą. Film mi się nie podobał.

ocenił(a) film na 3
emate91

nuda od początku do końca o mało nie zasnęłam a później chodziłam cały zień jak bym miała zasnąć na stojąco

ocenił(a) film na 9
justyna_52

A mnie się właśnie podobało.
Film poruszał wiele poważnych problemów takich jak wojna, rewoluca czy nietolerancja wobec osób wychowanych w innych kulturach, był inteligentny i nakłaniejący do refleksji. Czarna kreska tylko to podkreślała i do tego pokazywała, iż nie jest to raczej film stworzony dla najmłodzych. Film klasyka. Według mnie zasługuje na 9/10, jest zabawny mimo zawartego w nim okrucieństwa i zgodny z komiksem na podstawie którego został napisany.

PS: Naucz się odrózniać bajki od autobiografi.

ocenił(a) film na 3
pau_lka

ale wszystko można przedstawiać w różny sposób jej sposób kręcenia jest dla sporej części jest po prostu nudny

ocenił(a) film na 9
justyna_52

jak chcesz przedstawić okrucieństwo wojny? Kolorowo i wesoło?

ocenił(a) film na 3
szkot7

Innym się udaje ja pokazać nie wywołując ziewania u widzów. Tutaj można by zacząć chociażby od tego że kadrowanie jest beznadziejne i tak można się przyczepić do wszystkiego.

ocenił(a) film na 1
pau_lka

nie ważne co to było,mniejsza o to,na pewno sama takiego filmu bym nie wybrała,szkoła wybrała za mnie;/

ocenił(a) film na 1
justyna_52

no ja tak samo,ja zasnęłam na tym filmie,z resztą na Czarnym czwartku też;/

ocenił(a) film na 10
Sonika2006

Może się najpierw wyśpij, zanim coś zaczniesz oglądać, bo tak to ci wiele ciekawych rzeczy umyka.

ocenił(a) film na 1
kociara_4

wiesz,gdyby było ciekawe to nie pozwoliłabym sobie na spanie

użytkownik usunięty
justyna_52

Tak to jest gdy się nie rozumie wielu rzeczy w filmie

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

no tak tam trolle a tutaj fani teletubisiów... żeby nie skumać po co jest czarno biały...styropian zamiast mózgu bez urazy.

ocenił(a) film na 1
Perykles

to już nie chodzi o to,że czarno biały,ale trudno nie zasnąć na filmie,który jest nudny i nie musisz mnie od razu obrażać,po prostu masz inny gust,dlaczego nie komentujesz wypowiedzi tych,którym też się podobało,tylko obrażasz mnie?

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

Dla ludzi lubiących czasem popaść w zadumę i posłuchać ciekawej historii czyjegoś życia. Zrealizowane w świetnej oprawie i doprawione sporą dawką humoru. Czuję, że często będę do tego filmu wracał.

Paru wypowiedzi wyżej zupełnie nie pojmuję.. nudny to ten film zdecydowanie nie był. Nie samym kinem akcji człowiek żyje.

Zdecydowanie polecam
9/10

ocenił(a) film na 9
Murdoc

Życiowy film i przeto taki ciekawy. Jeśli miarą ciekawości filmu jest to jaka się tam dzieje akcja (wybuchy czy obcinanie rąk, palców i latające flaki) to ten film wciąga swoją znakomitą fabułą. Całe życie głównej bohaterki zostało opisane w taki sposób by nie nudziło. Cóż...są gusta i guściki.

ocenił(a) film na 9
Murdoc

"Dla ludzi lubiących czasem popaść w zadumę i posłuchać ciekawej historii czyjegoś życia. Zrealizowane w świetnej oprawie i doprawione sporą dawką humoru. Czuję, że często będę do tego filmu wracał. "

Zgadzam się w 100% film ma w sobie pewną magie. I nie nazywał bym go kreskówka, kreskówka to muminki, smerfy.


"tak zastanawiam się nad tym głupim filmem czy też bajką jak kto woli i dochodzę do wniosku,że wolałabym obejrzeć każdą kolejną część Piły niż oglądać takie badziewia,może i ten film miał jakiś przekaz,ale czemu jest zrobiony w taki sposób..."


Widocznie życiowe filmy nie są dla Ciebie więc miłego czekania na Piłę VII czy może już VIII :> haha

Jak mawiała Babcia Marjane z filmu Persepolis " Świat jest pełen kretynów". Droga założycielko tematu :)

ocenił(a) film na 1
Murdoc

dla jednych ciekawy,dla drugich nudny

użytkownik usunięty
Sonika2006

Avatar: 10/10,
Rodzinka.pl: 8/10,
Hotel 52: 8/10
Panie i panowie, nie mam więcej pytań.
A film świetny.

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

Jeżeli ktoś chodzi do kina po to żeby oglądać hektolitry płynącej krwi, bezmyślne strzelaniny itp. to Persepolis będzie dla niego niesamowicie nudny. Jest to dramat obyczajowy poruszający wiele ważnych tematów. Myślę, że wielu widzów zaskoczyło to, przecież przyszli na animację.
Najbardziej uderzyła mnie siła wyrazu tego filmu, nie wiedziałem, że można tak sugestywnie ukazywać emocje, rozdarcie niepokój, gęstniejącą atmosferę w Iranie, poprzez prostą, siermiężną kreskę. Jedno z moich największych (pozytywnych) filmowych zaskoczeń.

ocenił(a) film na 7
Sonika2006

Na pewno nie dla dzieci i fanów "Piły";)

ocenił(a) film na 10
masalay

Nieprawda! Ja ten film oceniłam na 10 i jestem fanką "Piły", nic a nic mi się to nie kłóci. Myślę, że "Piłę" uważają za głupi film ci, którzy go nie widzieli. Całe szczęście, że nie musimy na codzień dokonywać takich wyborów moralnych, jak bohaterowie filmów.

ocenił(a) film na 10
Sonika2006

Tu mnie zaskoczyłaś. Moim zdaniem ciągle coś się działo, a tu taka niespodzianka.

ocenił(a) film na 8
Sonika2006

LOOOL, czy to się wpisało to dziecko co uciekło dziś z Przedszkola w Poznaniu??

Sonika2006

Dla mnie nudny to jest Shrek, bo zwyczajnie nie jestem już dzieckiem. Natomiast ten film był całkiem ciekawy. Do tego poruszał wiele ważnych problemów. Film jest bardzo dobry, więc powinienem ocenić go na 8/10. Jednak genialna kreska sprawiła, że dam punkcik wyżej. Bardzo wysoko. Dotychczas tylko Ghost in the Shell oceniłem wyżej z animacji. Moja ocena to 9/10.

ocenił(a) film na 9
kowalsky20

A mi się podobały zarówno te co wymieniłeś jak i Persepolis, problem w tym ŻE PORUSZAJĄ INNĄ TEMATYKĘ. Nie wiem, ludzie, jak patrzę na wypowiedzi niektórych użytkowników to aż mi się włos jeży na głowie. Jak można być dojrzałym emocjonalnie człowiekiem i wciąż patrzyć na wszystko tak stereotypowo?! Wypowiedzi typu kreskówka-dla dzieci, albo te wasze porównania, to równie dobrze możecie zacząć porównywać American Pie i Zieloną Milę, przecież oba filmy są amerykańskiej produkcji(bo właśnie tyle łączy Persepolis i Shreka. Należą do grupy filmów animowanych).

Sonika2006

Bruce Lee, Iron Maiden, czego tu nie lubić? ;)

ocenił(a) film na 3
Sonika2006

czemu tu są sami słuchowcy bez poczucia estetyki?

ocenił(a) film na 10
justyna_52

Dziecko, ładne to nie to samo co śliczne. Tobie się na razie podobają rzeczy kiczowate. Miejmy nadzieję, że z tego wyrośniesz.

ocenił(a) film na 3
kociara_4

skąd wiesz co mi się podoba?

ocenił(a) film na 10
justyna_52

Spojrzałam ci głęboko w oczy.

kociara_4

hahahahaahaha! :D

ocenił(a) film na 8
Sonika2006

O nie, nie. Animacja zdecydowanie na plus, niby postacie i cały krajobraz zrobione w prosty sposób, ale za to przejścia scen, z przyciemnianiem, to miał swój niepowtarzalny klimat. A do tego historia, może i poprawna politycznie, ale kto teraz potrafi być obiektywny i na tyle odważny aby pokazać rzeczywistość w całej jej odsłonie. Poruszająca, pokazująca, że zachodni świat też nie jest kolorowy. Zdecydowana 8.

Sonika2006

Nie porównywałbym Persepolis do Piły. To niedorzeczne :D

ocenił(a) film na 1
mosheh

a czy ja porównuję?napisałabym,że wolałabym,a to jest chyba różnica...

Sonika2006

A dlaczego akurat Piłę?

ocenił(a) film na 1
mosheh

a czy to ma jakieś znaczenie...dajmy już sobie z tym spokój

Sonika2006

krytykujesz film, żeby później nie potrafić użyć konkretnych argumentów i zbywać rozmówców słowami "dajmy sobie z tym spokój"? hmm po co zaczynasz wątek, jeśli nie masz nic mądrego do powiedzenia? Jak dla mnie klimat "Persepolis" jest powalający, film (animowany, nie to nie to samo co bajka) wzruszający i piękny. Jeśli nie zrozumiałaś, nie nazywaj czegoś "badziewiem" i może użyj innych argumentów niż "nudny", bo taka jest akurat Twoja argumentacja.

ocenił(a) film na 8
Sonika2006

Swoją drogą to bardzo ciekawe, "zasnąłem na flmie" = nie widziałem przynajmniej części tego filmu = ocenię na 1/10 bo zasnąłem. Nie mam pytań.

ocenił(a) film na 10
Sonika2006

to ani kreskówka ani bajka, to film stworzony na podstawie świetnego komiksu o tym samym tytule, jesli uwazasz, że jest nudny, to nie oglądałeś/aś tego filmu chyba dostatecznie dokładnie...

bahor

moze i ogladal/a tylko myslec sie nie chcialo, a historia zbyt ciezka do zrozumienia byla?

Sonika2006

bajka - bitch pleeeeeeeeeaaaaaaaaase

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

moje ty badziewiątko... :)

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

CZY WY, KRETYNI, ZROZUMIECIE W KOŃCU, ŻE ISTNIEJE WIELE KRYTERIÓW OCENY?! JAK MOŻNA OCENIĆ COŚ NA 1 PRZYJMUJĄC JAKO KRYTERIUM JEDYNIE 'PODOBA MI SIĘ' LUB 'NIE PODOBA MI SIĘ', ALBO POWIEDZIEĆ, ŻE COŚ NIE PRZEDSTAWIA ŻADNEJ WARTOŚCI TYLKO DLATEGO, ŻE NIE SPROSTA WASZYM PRAGNIENIOM PUSTEJ. BEZREFLEKSYJNEJ ROZRYWKI. OTÓŻ ROZCZARUJĘ WAS, JEDYNĄ ROLĄ KINA NIE JEST ZASPOKAJANIE WASZEGO POPKULTUROWEGO GŁODU ZABAWY. KINO JEST SZTUKĄ. MA RÓWNIEŻ INNE CELE.

Nie wiem jak bardzo trzeba być pozbawionym wrażliwości, wstydu i gustu, żeby móc być w stanie wypisywać takie bzdury.

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

Boże drogi....

ocenił(a) film na 9
Sonika2006

można być prowincjonalną prostaczką? można! niech żyje wolność! (choć lepiej nie zbliżaj się do dobrego kina na długość kija - nigdy nic nie wiadomo... ;))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones