PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31654}
8,1 31 424
oceny
8,1 10 1 31424
8,8 32
oceny krytyków
Persona
powrót do forum filmu Persona

Nie wystarczy powiedzieć, że ten film jest genialny. Nie wystarczy powiedzieć, że jest arcydziełem. Należy rzec: ten film jest GENIALNYM ARCYDZIEŁEM!!! (koniecznie dużymi literami + wykrzykniki). Ale czy jakakolwiek, nawet najśmielsza ekspresja jest w stanie oddać WIELKOŚĆ tego filmu? Otóż nie! Przyznam osobiście, że w czasie oglądania dostałem 10 orgazmów z zachwytu i 22 razy spadłem z krzesła. Ale czy takie stwierdzenie wystarczy, żeby oddać WIELKOŚĆ tego filmu? Otóż nie! Dodam zatem, że mój najlepszy przyjaciel (notabene wykładowca filmoznawstwa) nie spadł z krzesła ani razu, a wręcz przeciwnie, wpadł w stan katatonii, gdyż obraz absolutnie go poraził (wyżej wspomniany wciąż dostaje nagłych ataków iluminacji na samo wspomnienie nazwiska Bergmana). Ale czy te argumenty są wystarczające, żeby oddać WIELKOŚĆ tego filmu? Otóż nie! Pozostaje nam zatem krzyczeć "GENIALNE ARCYDZIEŁO!!!"

ocenił(a) film na 10
ZnawcaKina

Gratuluje. Wyprodukowałeś kolorową, bezsmakową watę, na widok której pojawił się uśmiech na mojej twarzy.

ocenił(a) film na 10
KYRTAPS

a mi uśmiech zażenowania.

.

ocenił(a) film na 7
Szpaclaf

eechhh oda razu widać, że to znów ten ZnawcaKina.....żenujące.

ocenił(a) film na 9
KYRTAPS

a wy ludzie nie widzita że znawca się z was nabijać...

ocenił(a) film na 10
ZnawcaKina

a we mnie wywołuje to litość. Mówienie o orgazmach i spadaniu z krzesła jest obrazą intelektualną dla wyrafinowania kina Bergmana. Orgazmów spadając z kzresła to możesz dostać oglądając Nagi Instynkt.


P.S wykładowca filmografii ze stażem nie znający Bergmana?

ZnawcaKina

a mnie się po prostu wydaje że autor w ten obrazowy sposób próbuje opisać nieopisany zachwyt, który ogarnia go na myśl o tym arcydziele i oddaje hołd wielkiemu Mistrzowi...nie ma sensu go więc za to atakować; lepiej w milczeniu oddać pokłon Bergmanowi....:)

ocenił(a) film na 10
ZnawcaKina

Mądrze to napisane, uśmiałem się :)

ZnawcaKina

tak się składa, że studiowałam filmoznawstwo i po prostu niemozliwym jest, aby jakikolwiek wykładowca nie widział ważniejszych filmów Bergmana. to jest zbyt wazny rezyser (i film), aby ktos "z branzy" miał go nie znać. także wpadłeś tą wypowiedzią o najlepszym przyjacielu na całej linii. ok, bawisz się, i to dobrze jak widzę, ale przynajmniej baw się z sensem. PS. zapytaj swojego przyjaciela czy zabawa ma z założenia miec sens. skoro studiował filmoznawstwo, to na pewno czytał teksty eliadego. :)

użytkownik usunięty
ZnawcaKina

LOL
Świetny temat!

ocenił(a) film na 7
ZnawcaKina

Film niewątpliwie wyjątkowy, ma to "coś", świetna, wciągająca gra psychologiczna. Niestety z czasem przekracza pewną granicę. Staje się zbyt fantastyczny i nieintuicyjny, widz się gubi. Lubię, gdy filmy zmuszają do refleksji i trzeba przy nich pogłówkować jednak wszystko powinno być dawkowane z umiarem i łączyć się w logiczną, spójną całość, co nie do końca zostało w tej produkcji spełnione. Oczywiście było to celowe, widać Bergman po prostu robi dokładnie takie filmy, jakie chce i na nikogo się nie ogląda.

Cartmenez

Słyszałeś waść kiedyś takie wyrażenie: "pseudointelektualny bełkot"?

ocenił(a) film na 7
kendo777

Hmm będziesz się teraz czepiał każdej mojej wypowiedzi trolliku? :)

ocenił(a) film na 5
ZnawcaKina

Dobrze, że są na świecie tacy ludzie jak ty. Poprawiłeś mi bardzo humor :).

ocenił(a) film na 5
ZnawcaKina

to już bardzo współczesna wypowiedź, nie w stylu Bergmana, a raczej człowieka który jak na współczesne czasy musi zaszokować w prymitywny sposób. Nie pisze się o orgazmach....

ocenił(a) film na 9
ZnawcaKina

po twojej wypowiedzi smiem twierdzić iz jestes strasznie egzaltowany.Bądz sobie

użytkownik usunięty
ZnawcaKina

łał, fajnie masz

użytkownik usunięty
ZnawcaKina

Wreszcie jakaś wyczerpująca wypowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones