PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=753590}
4,9 7 563
oceny
4,9 10 1 7563
4,4 23
oceny krytyków
Personal Shopper
powrót do forum filmu Personal Shopper

Efektów brak, wartkiej akcji brak, ale w zamian za to bardzo dobre kino offowe. Świetna Stewart, świetne zdjęcia. Kino niejednoznaczne i psychologiczne. Polecam

Katsunegari

Robi inną minę niż na plakacie?

ocenił(a) film na 8
Prozerpina

Idź do kina to się przekonasz.

Katsunegari

Nie chce sie, taką samą minę miała cały zmerzch i śnieżkę. Nie zdradzisz chociaż tego skrawka?

ocenił(a) film na 10
Katsunegari

Dziekuje!!!!

ocenił(a) film na 3
Katsunegari

Aha. czyli lepiej sobie odpuścić. Dzięki.

ocenił(a) film na 1
Katsunegari

uwielbiam taki podpuszczanie frajerów, by cudzą krzywdą zrekompensować sobie zmarnowany na oglądanie beznadziejnego filmu czas. w realu też to robię :)

ocenił(a) film na 8
yolkass

Po co ta wypowiedz?

ocenił(a) film na 1
Katsunegari

jak się pewnie domyślasz nie mogę napisać prawdy, bo jeśli to zrobię kilka osób może nie chcieć obejrzeć tego dzieła, a przecież polecamy niejednoznaczne i psychologiczne kino o smsach z duchem które nie są z duchem

ocenił(a) film na 1
yolkass

Ten film jest mega-głupi. Co to ma wspólnego z kinem offowym?

Katsunegari

Mało osób pisze o tym filmie, więc jeśli już się odezwałeś na forum i w dodatku widziałeś film, to może zapytam x)
SPOJLERY
1. Kto, twoim zdaniem, był zabójcą pracodawczyni głównej bohaterki?
2. Czy bohaterka naprawdę kontaktowała się ze swoim bratem?
3. Z kim pisała ona SMS-y?
Mam oczywiście już swoje zdanie na te tematy, ale po seansie wydają mi się być one możliwe do interpretacji na zupełnie różne sposoby i nie wiem, czy akurat taki był zamysł reżysera.

ocenił(a) film na 4
RoHunter

Nie ma tu żadnych niedomówień wszystko zostało dosłownie wyjaśnione. To partner pracodawczyni był odpowiedzialny za wszystko :)

ocenił(a) film na 8
RoHunter

Urok filmu polega na tym, że można te smsy różnie interpretować. Według mnie ona rozmawiała ze sobą. Ciężko przeżywała żałobę i nie chciała oddalić się od brata. To co się dzieje w domu jest pokazane z jej perspektywy.

ocenił(a) film na 5
Katsunegari

zgadzam się z Twoim zdaniem, też wydaje mi się, że pisała sama do siebie. morderstwo chyba rzeczywiście było sprawką kochanka, którego Kyra chciała przecież rzucić, natomiast wszystko inne działo się w głowie głównej bohaterki. z jednej strony radziła sobie z żałobą po bracie, z drugiej - z jakimiś swoimi problemami, próbą zdefiniowania siebie, kim chce być itd. pod koniec filmu mówi przecież, że zawsze podążała za bratem, choć raczej za nim nie nadążała - skoro go zabrakło była z pewnością strasznie zagubiana, co zresztą jest dość oczywiste. dodatkowo w ostatniej scenie "duch" z którym rozmawia odpowiada na jej pytanie kim jest, potwierdzając, że to ona sama.

pozostają oczywiście pewne drobiazgi, nie do końca jasne. przede wszystkim to, kim była kobieta, którą wywołała w dawnym domu brata (może to też była główna bohaterka, jakaś forma jej gniewu i złości, ale dlaczego zostawiała znaki krzyża - na ścianie, na rysunkach i notatkach?). druga sprawa: dlaczego torby z biżuterią, mimo że zawiozła je do Kyry, znalazły się z powrotem w jej domu?

ocenił(a) film na 6
nomiko

Spoiler
Biżuterię zaniósł jej morderca czyli kochanek szefowej. Zamordował ją w hotelu. Jej duch wyszedł z pokoju, zjechał windą, wyszedł z hotelu. Pojechał do arobii (duch, nie pomnę gdzie) tam zakończenie z puknięciem na raz, że to ona sama. Jednak co ze scenami pomiędzy z bratową i jej nowym facetem, spadającą szklanką?

ocenił(a) film na 5
Katsunegari

Dziwne to kino francuskie. Ale Stewart zagrala ok. Czas by kazdy przestal ja przez Zmierzch postrzegac.. Bylo minelo.. Sama Stewart przyznala ze nieznala zamyslu rezyserskiego, poznala go jak oberzala film. Wiec zagrala naprawdę nieźle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones