PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 740
ocen
8,0 10 1 49740
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Sergio Leone chciał, aby w niewielkie role trzech rewolwerowców, czekających na Harmonijkę na stacji kolejowej, wcieliły się gwiazdy filmu "Dobry, zły, brzydki", czyli Clint Eastwood, Lee Van Cleef oraz Eli Wallach. Jednak Eastwood odmówił i reżyser zrezygnował z tego pomysłu.

jak myślicie, dobrzy by było zobaczyć tą trójcę? Mnie by się podobało nawet. Szkoda, że Eastwood odmówił...

Wookie_LG

Byłaby to najsłynniejsza scena wszech czasów. Nie ma co...

ocenił(a) film na 10
B_janek

Nic nigdy nie przebiłoby tej sceny!!

ocenił(a) film na 9
maczetan

A wiecie może dlaczego Eastwood odmówił?

robert2207

Może nie chciał zagrać tylko roli epizodycznej. Miał pewnie większe ambicje zwłaszcza po trylogii "dolarowej".

ocenił(a) film na 10
puchaldo

A może dlatego że to był głupi pomysł?

ocenił(a) film na 10
nazgul43

Najlepsza odpowiedz :-)

robert2207

Był zajęty własnym projektem, tylko nie pamiętam, co to było.

ocenił(a) film na 10
lucky74

w przybliżeniu 10 minutowa scena aż tyle od niego wymagała?? niestety ale prawdopoodbnie zawzyżyło tutaj ego aktora, nic więcej...

ocenił(a) film na 10
robert2207

bo ma przerośnięte ego

ocenił(a) film na 5
robert2207

A powiedz mi jaki szanujący się aktor chciałby zagrać epizod w którym na dodatek ginie z rąk jakiegoś ciula :/?!Znając te osobistości z filmów to ja bym raczej był zniesmaczony a scenkę tą po prostu bym wyśmiał.Moim zdaniem całkowicie debilny pomysł przecież każdemu widzowi ci aktorzy by się kojarzyli z dolarową trylogią by potem jakiś koleś który tworzył tamtą trylogie uśmiercił ich w jakimś przeciętnym westernie z mało charakterystycznym głównym bohaterem,przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale to na prawdę był pomysł zaskakująco debilnie nie do pomyślenia :/.Takie jest moje zdanie :P

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

Faktycznie szkoda, że wspomniani gwiazdorzy nie widzieli się w drugim szeregu. Leone miał wspaniałe wyczucie i pomysł był świetny ale i bez tego film jest arcydziełem w swoim gatunku.

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

Taka scena wg mnie zburzyła by legende niepokonanego bezimiennego z dolarowej trylogii wiec akurat dobrze, ze do niej nie doszlo

Sim0n

tzn, na pewno dziwnie by to wyglądało, żeby ginęły takie postacie(!), fakt ale z drugiej strony nie grali by tych samych postaci więc można by to wtedy potraktować jako ciekawostkę: konfrontacja TEJ trójki z równie dobrym Harmonijką. Mogły by to też być takie symboliczne przekazanie pałeczki

ocenił(a) film na 8
Wookie_LG

Cóż mogę dodać? Mam swoje lata i zarówno Elam, jak Strode, którzy zrobili tę rewelacyjną czołówkę (dziś teaser?) grali wtedy w wielu podobnych produkcjach właśnie takie charaktery. Więc dla mnie ich obecność od razu źle wróżyła temu, który się z nimi na tę "ustawkę" wybrał. I to jeszcze nie mając konia :-). A te minuty początkowe, które mogę w kółko oglądać, to po wielu latach ujrzałem jako jedną z częściej oglądanych sekwencji filmowych na YT. I to właśnie dlatego, że się "nic nie dzieje".
PS. Nie zauważyłem napisu, tak dziś częstego o losie zwierząt - statystów; co też się stało później z muchą, gwiazdą tej sceny ?

rycho60

lep i packa :)

rycho60

Umarła na cukrzycę, bo żeby bandziorowi po zakazanej gębie tak natrętnie spacerowała, posmarowali gościa miodem (fakt!). Aż dziw, że rój os nie nadleciał... :-)

ocenił(a) film na 10
Wookie_LG

Nie, moim zdanie to by było przegięcie. Dobrze jest jak jest :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones