PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 724
oceny
8,0 10 1 49724
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Po filmie spodziewałem się naprawdę wiele. Siódme miejsce tutaj na FW i bodaj 20 na imdb.com zapowiadało rewelacyny film, po którym będe szukać szczęki pod stołem, zaś sceny i cytaty z filmu będę rozpamiętywać długo po seansie. Niestety zapowiadane dłużyny okazały się najprawdziwszą prawdą. Coniektóre sceny były wręcz przeciągnięte tak, że wykraczało to poza w ogóle jakiekolwiek ramy przyzwoitości. Na szczęście nie jest było aż tak źle. Ciekawa fabuła, dobra gra aktorska (szczgólnie Henry Fonda i Charles Bronson) urotowały sytuację. Co do fabuły to dodam jednak, że elementy, które miały być zaskakujące takie nie były.

Największą zaletą tego filmu jest niewątpliwie muzyka, ale tą znałem wcześniej bo mam na płycie.

Ogółem 7/10 i to jedyna słuszna ocena dla tego filmu. Ani nie wciągnęło, ani nie zachwyciło, ale obejrzeć można.

ocenił(a) film na 10
Baphomet

Nie szukałeś szczęki pod stołem, a to przykre.. z tego co wiem Dawno temu w Ameryce też Ci się nie podobało, jak widać poprostu nie czujesz klimatu leone.. cóż więcej powiedzieć..

Baphomet

Człowieku nie mogę czytać tego co napisałeś, cały chodze jak czytam takie bzdety (za przeproszeniem)!!!
a i spostrzegawczy też nie jesteś bo na imdb jest na 2 miejscu w westernach tuż za Dobry, Zły i Brzydki.
Co dla niektórych Pewnego... jest nawet lepszy od Dobrego...
Jest to absolutne arcydzieło w swoim gatunku!!!!!
Niestety jak już ktoś napisał wcześnie nie czuejsz po prostu klimaty mistrza Leone. Napisałeś: "Coniektóre sceny były wręcz przeciągnięte tak, że wykraczało to poza w ogóle jakiekolwiek ramy przyzwoitości." - to własnie Leone stworzył ten rodzaj westernu gdzie tego typu sceny są "przciągnięte" i trwają długggooo i jest napięcie - to właśnie chrakteryzuje jego filmy i to jest mistrzostwo. Ten film nie ma wad, musisz nauczyć sie czuć ten klimat, bo nigdy nie "zrozumiesz" takich filmów (czytaj nie będą Ci sie podobać)
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie jest arcydziełem!

ocenił(a) film na 10
Baphomet

7/10 ???? człowieku przemyśl to raz jeszcze !! to nie jest niewolnica isaura! gdybyś dał 9

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones