PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4406}

Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

C'era una volta il West
8,0 49 740
ocen
8,0 10 1 49740
8,9 22
oceny krytyków
Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
powrót do forum filmu Pewnego razu na Dzikim Zachodzie

Nie dość, że dali koszmarne tłumaczenie, to jeszcze obcieli pół obrazu...
ehh...Sergio Leone się w grobie przewraca:/
Teraz nie ma wyjścia - trzeba kupić DVD!

ocenił(a) film na 10
Pawian

Zgadzam się w pełni - nie oglądałem na TVP1 całego filmu (mam go na DVD - wydanie kolekcjonerskie gorąco polecam), ale scena zrzucenia z siebie marynarki przez Franka podczas pojedynku, kiedy to tej kurtki nie widać (!) mnie rozwaliła :(

ocenił(a) film na 8
Munchhausen

na samym początku był obraz panoramiczny, potem chamsko poobcinali brzegi :( a co do tłumaczenia to nie wiem, zapamiętałem tylko "pana ciuchcię"-ale moze tak powinno byc :D

ocenił(a) film na 10
Pawian

Racja. Też mnie to wkurzyło. Przecież to się robi zupełnie inny film z tego. Trzeb aby napisać do tych pajaców z TV bo nie pierwszy raz takie numery robią

ocenił(a) film na 9
Pawian

kupiłem edycje kolekcjonerska jakis czas temu, i jestem w 100% zadowolony, na szczescie w TVP 1 nie musialem ogladac jak katowali to dzielo. Takze smigaj do sklepu po DVD

GhostFace

A dvd wydane w Polsce ma 175 minut?
http://merlin.pl/Pewnego-razu-na-Dzikim-Zachodzie_Sergio-Leone/browse/product/2, 739198.html
Chcę to kupić, ale jeśli nie ma wszystkiego, to jeszcze się zastanowię...
Jest taka scena, że Fonda wraca w miejsce, gdzie stoi lokomotywa, a tam wszyscy zabici, a pan ciuchcia leży w błocie i nie wiadomo kto to zrobił (a przynajmniej tak było na tvp) a na samym końcu dowiadujemy się, że to był Cheyenne, bo on mówi, że zranił go właśnie właściciel tej lokomotywy, ale na tvp nie było scen, że Cheyenne dokonał masakry. Czy ta scena masakry jest na dvd? Coś czytałem, że to chyba tego brakuje właśnie w wersji z tvp.

kendo777

Polskie wydanie ma 159 minut, nie ma innego. Scena masakry nie została ujęta w tej wersji, ale czy film jest uboższy ??? Wg mnie im chodziło o to, że TVP zhańbili te 159 minut dodając swoje dziwne zabiegi (obcięty obraz), ucinając niektóre sceny, dodając fatalne tłumaczenie itd.. Zresztą ta sytuacja miała miejsce ponad 5 lat temu, możliwe, że telewizja publiczna już wyciągnęła wnioski ;)

Polska edycja specjalna (kolekcjonerska) to wydanie dwupłytowe (DVD). http://allegro.pl/dvdmaxpl-pewnego-razu-na-dzikim-zachodzie-2dvd-i2829075799.htm l -
Film + dodatki (wszystkie wymienione w opisie)

maestro_X

Kurcze, ja wolałbym roszerzoną, Tańczącego z wilkami też mam rozszerzonego:) Dla mnie dłuższe zawsze równa się lepsze.
To jest właśnie polskie wydanie, które chciałbym kupić. Mam już dwupłytowe wydanie Dawno temu w Ameryce i jestem bardzo z niego zadowolony (choć film dokumentalny o Leone na drugiej płycie mógłby być dłuższy). Chyba, że zacznę kolekcjonować Wielką kolekcję westernów i kupię sobie tańczą wersję: http://allegro.pl/pewnego-razu-na-dzikim-zachodzie-ksiazka-dvd-i2886216496.html

kendo777

Rozumiem, jak już kupić to najlepszą możliwą wersję. W przyszłości sam bym chętnie sięgnął po wersję rozszerzoną, nigdy mało takich epickich minut. Szkoda, że nie wydali u nas rozszerzonej edycji dla kolekcjonerów i fanów tego filmu.

10 zł za film + książkę - strasznie małe pieniądze, tylko brać :)
http://allegro.pl/listing.php/search?change_view=1&order=pd&sg=0&string=wielka+k olekcja+western%C3%B3w - Niesamowita sprawa. Strasznie małe pieniądze za pojedyńcze egzemplarze.
U mnie z kupnem filmów jest niestety bardzo słabo, dużo kasy wydaję na płyty muzyczne (aż się za bardzo zapędziłem). W zeszłym roku tylko kupiłem na gwiazdkę sobie mały BOX (3 westerny z Johnny Waynem)

maestro_X

A te dodatki na drugiej płycie fajne?
Jeśli takie sobie, to może lepiej kupić tańszą wersję bez dodatków i poczekać na rozszerzoną... :)

kendo777

W linku, który dałem do aukcji tego filmu masz opis wszystkich dodatków, oceń czy Cię one interesują ;)
Nie oglądałem ich, ale jak na moje oko to dużo ciekawego materiału się się tam znajduje - dla fana jak znalazł. Jestem ciekaw poziomu tych dokumentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones