PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=405786}
5,8 232
oceny
5,8 10 1 232
Philosophy of a Knife
powrót do forum filmu Philosophy of a Knife

Jestem fanem gore i widziałem już wiele filmów, czy to mondo, czy naprawde dobre gore. Ale takiego nie widziałem - film przede wszystkim szokuje swoją brutalnością, zasmuca faktem. Film trwa prawie 5 godzin ale tego nie czuć - jedyne o czym się mysli to o tym, ze film jako tako oparty jest na faktach i ci ludzie musieli to przezyc. Oprócz brytalności i obrzydzenia także smutek - jak ludzie mogą być tak okrutni.

Polecam tylko nielicznym - powtarzam: to nie jest coś jak Guinea Pig czy Man behind the sun. Film swoją brutalnością jest straszny - wyciągające kręgosłupoy, gotujące się ciała, wszedzie masy spływającego mięsa czy wreszcie sciaganie i obdzieranie ze skóry.

Jak dla mnie film jest najbrutalnieszy, jaki kiedykolwiek oglądałem ale jest także mądry - nie wiem czemu nigdzie nie mówi się o obozach japońskich czy koreańskich. Sądzac po Philosophy of a knife i Men behind the sun działy sie tam gorsze rzeczy niz w Auschwitz ...

ocenił(a) film na 8
marcin724

Święta racja Marcin. Mój ojciec interesuje się tematem 2wojny światowej, holokaustu i Auschwitz. Porównałam to co się działo w Polsce i to co działo się w Mandżurii. I tu i tu działy się okrutne rzeczy, ale Japończycy, to potwory. Zarówno Philosophy of a Knife i Man behind the sun są bardzo dobre pod tym względem, że pokazują koszmar jaki zgotowali ludziom Japończycy, co ciekawe Japończycy, nie czują się odpowiedzialni za to, co zrobili, a Niemcy tak.

peterka1962

Dla mnie to zdecydowanie najdrastyczniejszy film jaki widziałam... 4 godziny działające na psychikę
Tylko kto projektował ten kretyński plakat? Wygląda jak okładka głupiej gry komputerowej a nie tak filmu o tak niewyobrażalnej i wciąż przemilczanej kaźni tysięcy ludzi

ocenił(a) film na 7
secretlove

Na pierwszy rzut oka także nie spodobał mi się plakat ale jeśli go powiększysz to wyraźnie widać odciętą głowę z zawiązanymi oczami a ta czerwona plama to nie (jak myślałem) jakieś światło, a krew. Tym niemniej zgadzam się, że plakat jest słaby.

peterka1962

Niemcy się nie czują, wymyślili sobie Nazistów, na których od lat zwalają tą winę. A Żydzi, którzy zgotowali Żydom największy koszmar podczas Holocaustu wymyślili sobie za to Polaków mordujących i sprzedających Żydów.

AntyNedzaUmyslowa

nedza umyslowa

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
marcin724

Również gustuję w gore i widziałem zdecydowaną większość głośniejszych produkcji tego gatunku, jednak po obejrzeniu "Philosophy of a Knife" zastanawiałem się kiedy i czy w ogóle obejrzałem mocniejszy film. Doszedłem do wniosku że pod względem brutalności niekoniecznie krwawej ale przede wszystkim oddziałującej na psychikę, umieściłbym dzieło Iskanova na 2., ewentualnie na 3. miejscu w swojej osobistej klasyfikacji. Trudność w takiej ocenie sprawia też narastająca tolerancja na brutalne obrazy; gdybym obejrzał ten film dwa lata wcześniej, być może uznałbym go za zdecydowanie najbrutalniejszy.

marcin724

Dzięki za ten temat, chyba odpuszczę sobie ten film, ze względu na uwagi w tym temacie.
Z drugiej jednak strony ciągnie do niego z chorej ciekawości. Na razie obejrzałem trailer hehe.

użytkownik usunięty
Aligatorek

to sobie wejdź na zerocensorship i w dziale 'Executions' pooglądaj w HD co isis wyprawia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones