PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=297047}

Piątek 13-go

Friday the 13th
5,5 42 675
ocen
5,5 10 1 42675
4,1 8
ocen krytyków
Piątek 13 go
powrót do forum filmu Piątek 13-go
UpTrinity

Nie oglądałem oryginału, ale tego lepiej nie oglądaj :D

ocenił(a) film na 6
UpTrinity

Obejrzyj sobie oryginał lepszy

UpTrinity

Jeżeli nie przepadasz za starymi slasherami i wolisz coś współczesnego to remake, a właściwie reebot. Film moim zdaniem przeciętny, ale jako slasher przyjemnie się go ogląda- jest niezłe tempo, świetnie prezentujący się Jason oraz sporo sieki i golizny (charakterystyczne cechy marki- kto co lubi).
Jeżeli zależy Ci na poznaniu wielkiego klasyka slasherów to oryginał, a właściwie stara seria, ponieważ Piątek 13 jaki wszyscy najlepiej znają pojawia się dopiero od części trzeciej. Z starej serii polecam 1 (dla samego poznania), 2 (moim zdaniem jedna z lepszych części), 3 i 4 (najbardziej charakterystyczne części z serii), i 6 (moja ulubiona, dobry, soczysty slasher z elementami czarnej komedii). Reszta to seria dziwnych eksperymentów z marką, przeciętne, albo bardzo złe filmy- obejrzeć na własną odpowiedzialności pod warunkiem, że wcześniejsze części bardzo przypadły Ci do gustu.

ocenił(a) film na 8
szmyrgiel

Świetnie ujęte.

użytkownik usunięty
UpTrinity

Obejrzyj oryginał i remake, po co wybierać skoro można to i to oglądnąć bo warto.

ocenił(a) film na 8

Dokładnie oby dwie część warte obejrzenia,tylko jak dla mnie oryginał miał bardziej mroczny klimat. ;)

użytkownik usunięty
jazdowicz2666

Zależy też która część.

ocenił(a) film na 8

W sumie pierwsza i druga,bo później było już nieco coraz to gorzej,ale tak jest przeważnie ze wszystkimi filmami,rzadko się zdarza żeby kontynuacje były również na tym samym poziomie co pierwsze części filmu.

użytkownik usunięty
jazdowicz2666

Dla mnie pierwsza była słaba, jakoś bez Jasona to nie to. Wolę 2, no i 3 gdzie zakłada po raz pierwszy tą swoją znaną maskę.

użytkownik usunięty
UpTrinity

Wszystkie stare są dobre od 8,9 robi się słabo X porażka totalna a Freddy kontra Jason to bardziej komedia,remake taki sobie.

ocenił(a) film na 3
UpTrinity

oryginał omijać z daleka - tylko dla hardcorowych fanów serii

ocenił(a) film na 5
UpTrinity

Ja wolę oryginał, ale i tak lepsze są części 2,3, i szczególnie 4.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones