PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=144}

Piąty element

The Fifth Element
7,4 308 719
ocen
7,4 10 1 308719
6,8 28
ocen krytyków
Piąty element
powrót do forum filmu Piąty element

I ten ciągły tekst Oh My God :D OMG :D
Pedałek ale idealnie go zagrał, miałam z niego największą brechtę :D

wonska15

Hm, pedałek? trochę to dziwne skoro zabawiał się z dziewczynkami... chyba, że nimi nie były :P
Dla mnie zachowanie owszem, trochę taki jakby gejowski, ale chyba chodziło o zniewieściałego gościa. :)

ocenił(a) film na 8
xsas

Może źle się wyraziłam, bo takie zachowania kojarzą się wielu ludziom, jak i mnie z pedałami, ale oczywiście nie miałam na myśli, że nim był :D

wonska15

A to chyba, że tak - przyznaje, że mnie również takie zachowanie kojarzy się z w/w osobnikami. ;)
Fakt jednak faktem, że Tucker zagrał genialnie. Zresztą, cały film jest bardzo dobry z świetną paczką aktorów. ;)

ocenił(a) film na 8
xsas

Oczywiście ;) I przy tym zostańmy- pozdrawiam ;]

ocenił(a) film na 7
wonska15

Pedałami? Co to za język, panienko?

ocenił(a) film na 9
Birke_La_Folle

normalny. ja tam do gejów nic nie mam (eliminują konkurencję :P), ale nie mam też nic przeciwko nazywaniu ich pedałami. Sorry, ale "odbyt został zaprojektowany do s*ania, a nie do ruchania", cytując pewnego jegomościa. I przy tym pozostańmy. Z drugiej strony homoseksualiści to w sumie część historii naszego świata (wiem, porąbani ci Rzymianie...). Zupełnie za to nie rozumiem rasistów oraz braku tolerancji wobec osób o innym wyznaniu. Tutaj sprzeciwiania się naturze nie ma, więc nie ogarniam idiotów tłukących czarnych itp.

ocenił(a) film na 7
piotrek18tw

http://tonycampolo.org/wp-content/uploads/adventures-in-missing-the-point.jpg

piotrek18tw

z tego co wiem niektóre heteroseksualne kobiety i heteroseksualni mężczyźni. preferuują tak zwany seks analny.I co im pan powie?
Co do słowa 'pedał' jest ono wulgarne i mnie osobiście razi choc większość gejów je akceptuje a nawet lubi.

ocenił(a) film na 6
piotrek18tw

Debil.

ocenił(a) film na 9
Niskobudzetowy

widzę, że w ogóle na tym forum świecisz elokwencją oraz umiejętnością racjonalnej argumentacji swoich wniosków. Przypuszczam, że twój nickname wziął się od epitetu jakim najczęściej twoi rodzice określali kondoma, którego używali w momencie poczęcia syna?

ocenił(a) film na 8
Birke_La_Folle

Pedał to pedał również od roweru więc słowem złym i brzydkim nie jest ;p A ja np. nie toleruje lesbijek i homoseksualistów. Niestety jak ich widzę no to nic nie poradzę... Ale jeśli bym była prezydentem zakazałabym takiego czegoś, bo nad hormonami itp itd idzie panować.

ocenił(a) film na 7
wonska15

Uderzyła mnie pewna, jak by to powiedzieć, stylistyczna dezynwoltura z jaką szafujesz tym, bądź co bądź, obraźliwym słowem w poście o neutralnej wymowie. Ale teraz widzę, że to może kwestia niewyrobienia i młodego wieku.

ocenił(a) film na 8
Birke_La_Folle

Ok. Jak jak kocham takich hipsterów... takich jak Ty jest wielu więc już nie jesteś oryginalny... Swoją klarowną mową może zafascynujesz świat ale nie mnie... Kończę temat, bo nie rozmawiam z pseudo osobowościami.

ocenił(a) film na 7
wonska15

Yyy.. klarowną?

ocenił(a) film na 9
Birke_La_Folle

no co, każdy chce zaszpanować użyciem trudnych słów, niekoniecznie znając ich znaczenie.

@Birke, nie wiem o czym jest książka, do której podesłałeś link, bo jej nie czytałem i raczej nie zamierzam, ale po pierwszym opisie domyślam się, że chodzi o ganienie odrębności (w domyśle - homoseksualizmu) w naszej "prokościelnej" kulturze. Cóż, swoje zdanie już wyraziłem na ten temat - dla mnie homoseksualizm jest sprzeczny z naturą. Wszak gdyby było inaczej, dwie kobiety mogłyby mieć dzieci, czyż nie? Inny przykład - ryzyko podłapania wirusa HIV jest największe, w przypadku, co tu dużo mówić, seksu analnego. Ta część ciała nie jest bowiem do tego przystosowana i jest bardziej narażona na atak wirusa. Można więc śmiało założyć, że geje SĄ potencjalną grupą nosicieli tego, bądź co bądź, niepokonanego wirusa.

ocenił(a) film na 8
piotrek18tw

Dobrze gadasz. Nic więcej nie muszę dodawać :)

piotrek18tw

Utwierdzanie się w faszywym przekonaniu ze seks słuzy tylko do prokreacji.Ludzie to nie zwierzęta a kobiety to nie fabryki do rodzenia dzieci.Pomijając fakt ze wiele par heteroseksualnych nie chce lub nie może mieć dzieci a w dzisiejszym rozwiązłym świecie szybciej HIV załapiesz od współmałżonka niż świadomy gej go złapie

ocenił(a) film na 9
Cadavera

ja nie mówię że seks słuszy tylko prokreacji. Ale jak tak dalej pójdzie z tym "postępem" to niedługo pić będziemy dupą, za przeproszeniem. I owszem, HIV'a można podłapać także od małżonka. A wiesz, że auto może też rozbić dobry kierowca, a nie tylko 8-latek, który przypadkiem odpalił Mercedesa ojca w garażu?

ocenił(a) film na 6
piotrek18tw

Dupa tak samo jak pochwa jest narażona na zarażenie debilu.

ocenił(a) film na 9
Niskobudzetowy

po pierwsze, nie obrażaj mnie. No chyba, że jesteś po prostu tak ograniczony umysłowo, że nie potrafisz kulturalnie wyrazić swojego zdania. Jak może zauważyłeś, jest to możliwe, co w znajdującej się poniżej dyskusji między mną a Cadaverą obydwoje udowodniliśmy.

Po drugie - naucz się czytać ze zrozumieniem. Właśnie to napisałem, odbyt jest równie narażony na zarażenie wirusem HIV jak pochwa. Dlatego tłumaczenie, że się, za przeproszeniem, kogoś "w dupę rucha żeby syfa nie załapać", jest totalnie bezsensowne. Inna sprawa, że w przypadku seksu analnego na zarażenie bardziej narażona jest osoba bierna (czyli - w normalnym, heteroseksualnym związku - kobieta ;) ), zaś podczas stosunku klasycznego obydwie strony są tak samo narażone

wonska15

'zakazałabym czegoś takiego' A gdybyś zauważyła juz jako dzieciak ze wolisz przedstawicielki swojej płuci i ta tendencja by sie utrzymywała...eksterminacja? Radze troche tolerancji. Skoro nawet mój chłopak (gdzie faceci są nietolerancyjni wobec gejow z reguły) umie rozmawiac z osobą homoseksualną bez zgorszenia czy wrogosci to tak empatyczne stworzenie jak kobieta tez powinno chociaż zrozumieć.Są ludzie którzy czują inaczej i oni tez mają prawo kochać.

ocenił(a) film na 9
Cadavera

Nie jestem może jakimś zagorzałym katolikiem (no dobra, nie byłem w kościele od paru lat, nie licząc imprez okolicznościowych), ale nawet prawo kościelne zakazuje związków homoseksualnych. Powiem Ci więcej - polskie prawo cywilne również jest w tej kwestii bardzo precyzyjne i nie dopuszcza związków homoseksualnych. Ma to nie tylko uzasadnienie etyczne, ale też gospodarcze - wzrost liczby gejów i lesbijek przyczynia się do inflacji. Że głupoty pieprzę? Bo to nie działa szybko, jest to proces długofalowy. Więcej homoseksualistów>mniej par heteroseksualnych>mniej nowonarodzonych dzieci>wzrost liczby emerytów do utrzymania na jedną osobę pracującą oraz spadek wartości towarów (mniejszy popyt, a podaż przez jakiś czas taka sama)>mniejsze emerytury oraz zmniejszanie płac przez pracodawców ze względu na zwiększone koszty produkcji (zmniejszona podaż = mniejszy zysk na hurcie). Skoro mam żyć w tym kraju, to nie chcę zapieprzać za 800zł miesięcznie, podczas gdy chleb kosztować będzie 10zł. A propagowanie homoseksualizmu może do tego doprowadzić. Z drugiej strony liczę, że nawet jeśli związki homoseksualne zostaną zalegalizowane, to liczba tych wynaturzeńców spadnie - wszak tabu bardziej pociąga niż legal. ;)

piotrek18tw

polskie prawo nie zakazuje związków homoseksualnych tylko małżeństw.Konstytucja zapewnia wolnośc wyboru jesli chodzi o orientacje i wyznanie.Czyli boi sie Pan ze homoseksualizmem mozna sie zarazic? To niemozliwe :-D Heteroseksualny mezczyzna zawsze jesli bedzie mogł wybierze kobiete(wyjątek:więzienia gdzie kobiet nie ma a popęd zostaje) prosze pomyslec logicznie.Czy Pan, heteroseksualny mężczyzna byłby w stanie zauroczyc sie gejem czy wyobrazic sobiez nim jakąś dwuznaczną. sytuacje? Oczywiscie ze nie! Nie mozna zarazic sie homoseksualizmem.Większosc gejów przejawia jakies odmienności juz w dzieciństwie.Nie ma mowy o zarażeniu czy naśladowaniu.W społeczenstwach na całej Ziemi utrzymuje sie mniej wiecej stały procent osób homoseksualnych -około 5% .
No i tak jak mowiłam są pary heteroseksualne które nie chcą lub nie mogą mieć dzieci.

piotrek18tw

Po za tym co to ma być propaganda homoseksualizmu? To fałszywe pojęcie.Z heteroseksualnego mężczyzny który przebywa w społeczenstwie pełnym kobiet nigdy nie zrobi sie geja.Ponad 450 gatunków ssaków potrafi przejawiać skłonności homoseksualne.Nie ma tutaj mowy ani o nauce ani o propagandzie.Zwierzeta nie myślą w sprawach seksu podązają za instynktem który w nich jest od urodzenia! Nigdy tez nie ma i nie było z powodu małego odsetka gejow problemu z przyrostem naturalnym.Co wiecej.Homoseksualizm to naturalny wyjątek od reguły.Występowali zawsze i wszędzie.Nigdy nie powodowało to spadku przyrostu lub problemów gospodarczych.Liczba gejow jest stała jesli chodzi o procent takze tam gdzie małżenstwa homo są legalne.Aby pójsc Panską logiką gospodarka upada bo postep medycyny wydłuza zycie emerytów a liczba dzieci spada bo w naszym kraju kiepsko sie zarabia.No niestety cywilizacja! To cena jaką. płacimy! Taka jest prawda jesli juz tak sie bawimy w te bezsensowne demograficzne dumania.

ocenił(a) film na 9
Cadavera

przepraszam, źle przekazałem moją myśl - pisząc związek miałem na myśli właśnie małżeństwo. nie żeby coś, ale żartując, napisałaś prawdę ;) Właśnie postęp medyczny i przemiana modelu rodziny z 2+2 na 2+1 powodują kryzys ;) Co do porównywania do zwierząt, nie uważam tego za zbyt podstawne. Inne gatunki są zupełnie różne od ludzi. Są przecież organizmy hermafrodytyczne. A brak płodności to rzecz naturalna dla człowieka, zresztą, większość przypadków bezpłodności jest uwarunkowanych nie tyle genetycznie, co związanych z doborem partnera (tj. para nie może mieć wspólnego dziecka, ale z innymi partnerami jak najbardziej). O zarażenie się homoseksualizmem się nie obawiam, ale... załóżmy, że 5-letnie dziecko, którego ojciec jest wdowcem, chodzi do przedszkola z adoptowanym synem pary gejów. Takie dziecko nie pojmuje jeszcze świata dość racjonalnie. Ma tylko tatę. A kolega ma dwóch tatusiów. Co sobie myśli chłopiec? Że może jego tata też miał kiedyś "męża". I staje się problem, bo ryzyko że chłopiec stanie się gejem, wzrasta. Pomijam tu już kwestię, że adoptowany syn gejów też może pójść w ślady tatusiów...

Zawsze staram się być tolerancyjny. Nie mam nic przeciwko Żydom (nie licząc tych, którzy próbują "odzyskiwać" przedwojenne majątki poprzez np. zajęcie wyremontowanego budynku zamiast przyjęcia równowartości pieniężnej wartości ziemi w momencie jej utraty przez antenatów). Nie mam nic do Murzynów czy Azjatów - fakt, niektórych zachowań np. Japończyków nie rozumiem (skąd u nich ta fascynacja gwałtami nieletnich...?). No dobra, muzułmanów nie toleruję, gdyż to są po prostu mordercy i nie popieram przyzwolenia na islamizację Europy (jak ma to miejsce we Francji czy nawet w Polsce - już raz polityka appeasementu wobec niebezpiecznych zachowań się nie opłaciła kontynentowi...). Ale gejostwo NIE JEST i nie będzie nigdy czymś naturalnym dla człowieka. Jest to margines społeczny, owszem. Ale pomyśl sobie, że tacy np. dendrofile to też margines. I co byś wolała zobaczyć na plaży? Uprawiających seks kobietę i mężczyznę, czy zboczeńca ruchającego drzewo? ;)

piotrek18tw

Mówiąc o gatunkach miałam na myśli gatunki u których występuje jasny podział : pleć żeńska i męska i żadne formy hermafrodytyczne czy też zjawiska zmiany płci występujące u niektórych ryb, slimaków czy jaszczurek. Z obiektywnego punktu widzenia wszystko w co nie jest wynikiem sztucznej interwencji (a wiec nie wynika bezpośrednio z udziału człowieka ) jest naturalne - to obejmuje również choroby! Ale choroba jest czymś co niszczy komfort życia i/lub zagraża życiu danej osoby więc homoseksualizm nie wpisuje sie w to.
Wyjatek potwierdzeniem reguły! Oczywiście możliwe jest przejęcie modelu homoseksualnego (czysto teoretycznie!) przez obserwację ale nigdy nie spotkałam się z opisem takiego zjawiska i na realną, dużą skalę jest ono malo prawdopodobne.Nie jestem jednak osoba ktora popiera adopcje dzieci przez osoby homoseksualne.Uważam że tego typu związki nie sa przeznaczone do prokreacji a po prostu ich głównym celem powinno być utrzymanie stałego związku i szczęśliwe zycie we dwoje.
Co wolałabym zobaczyć na plaży? Szczerze? xD Na pewno nie parę uprawiającą seks.W ogole jakiekolwiek czynności erotyczne powinny sie odbywać bez udziału osob przypadkowych. Jeśli para chce sie kochac na plaży to niech wyjdzie na nia późnym wieczorem, jesli chca się kochac na działce niech kupią parawan .
Ogladanie filmow dla doroslych jest w porzadku ale natkniecie sie na taka parę i bycie zmuszonym przez sytuacje do obserwowania takich zachowań jest dla mnie obrzydliwe (mialam taki przypadek gdy przyjaciołka zaprosila mnie do siebie i bez ogrodek zaczęła miziac sie ze swoim chłopakiem.)Kiedy widze cos takiego odchodzę i jestem wściekła.Niech kazdy robi co chce ale bez obecnosci innych ludzi. To nigdy nikogo nie skrzywdzi

piotrek18tw

Dziękuję tez za dyskusję :) Wyłamaliśmy się z tematu i wiadomo że kazde z nas pozostanie przy swoim . Miło jest rozmawiać kulturalnie z osobą która pomimo odmiennych poglądów ma dystans i zachowuje kulturę bez agresywnego tonu.

ocenił(a) film na 9
Cadavera

A proszę bardzo i również dziękuje. Jakkolwiek - cytując kolegę - jak przystawisz magnesy tymi samymi biegunami do siebie, to się odpychają. I osobiście chciałbym, aby tak pozostało ;) A, i denerwuje mnie jeszcze jedno. Jak ktoś u nas obraża katolika, nie ma problemu. Obraź Żyda - a to nietolerancyjny człek, be, niedobry pan. Tak samo z homoseksualistami i osobami o innym kolorze skóry. Mamy równouprawnienie w końcu chyba, no nie? (nie żebym zachęcał do obrażania się nawzajem ;) )

ocenił(a) film na 8
piotrek18tw

Widzę, że udało Wam się dogadać, sorry, że nie wzięłam w tym udziału ale nie lubie rozgrzebywać tematów, które już zakończyłam inaczej patrz wyżej :) Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
wonska15

dyskusja na poziomie zawsze spoko ;) szczególnie w internetach, gdzie jest to rzadkością ;]

ocenił(a) film na 8
piotrek18tw

dokładnie ! Także popieram :)

ocenił(a) film na 7
Cadavera

Miło się czytało Wasza dyskusje :) zgadzam się z Tobą całkowicie . Ale miło dowiedzieć się czegoś nowego od antygonisty - np. Homoseksualizm jako jeden z czynników zwiekszajacych inflacje - hit !! :)
Pozdrawiam obie kulturalne strony dyskusji i wszystkich pederastów swiata :)

ocenił(a) film na 7
wonska15

tu nie chodzi o hormony wonska . mózg jest odpowiedzialny za wiele bodzców w tym rowniez o nasze gusty jesli reagujesz podnieceniem na widok ladnej kobiety to rowniez jest przyczyna tego ze twoj mózg. pederasta nie odczuwa podniecenia na widok kobiety tylko mezczyzny ,wiec chyba tak do konca pedryle nie sa w pelni zdrowi umyslowo . kobiety podnieca facet a faceta kobiety . . pamietajmy rowniez ze 40% pederastow to pedofile.wonska lubi facetow a ja kobiety i to jest w/g mnie normalne.

ocenił(a) film na 7
Birke_La_Folle

masz racje pedał to w mysl obecnej pseudopoprawnosci politycznej brzmi nie dobrze . pederasci! moze byc?

ocenił(a) film na 7
wonska15

Taak, on świetnie grał :D Można się było uśmiać ;)

ocenił(a) film na 9
AtramentoweSerce

Jego kumple jak krecili głowa kiedy spytał "jak było " :D To dopiero była beka....

ocenił(a) film na 7
deconstramus

No, to było dobre :DD

ocenił(a) film na 7
wonska15

A mnie ta postać strasznie irytowała.

ocenił(a) film na 9
wonska15

Jezu, ten facet zagrał po prostu cudownie. Cały film podobał mi się głównie dzięki niemu. Na początku mnie nieco denerwował, ale później go pokochałem.

ocenił(a) film na 5
puchaty0

wyjątkowo cudownie słucha się najbardziej wkur.... głosu w hollywood. i jeszcze ten zestaw dwóch, czy trzech równie irytujących min. ten film przestaje być zabawny, co ja mówię, w ogóle przestaje być, gdy ten chodzący stereotyp pojawia się na ekranie.

ocenił(a) film na 9
wonska15

Moim skromnym zdaniem ta postać była całkiem niepotrzebna bo oprócz wkurzania nie miała nic innego do zaoferowania.Jego gra wyglądała tylko na idiotycznych minach krzykach biegania i czochrania głową.W pewnym momencie myślałem że urwie sobie tą głowę.Tucker wymęczył mnie ostro i wg mnie jest to największy minus filmu...tak nachalnej idiotycznej postaci dawno oj dawno nie widziałem w żadnym filmie...Debila też trzeba umieć zagrać,ale to było kretyństwo do sam nie wiem której potęgi.Ogólnie Tucker to strasznie słaby aktor co udowodnił w nie jednym filmie,tylko szkoda że najdobitniej ukazał to w tak rewelacyjnym filmie jak Piąty Element.Luc gdzie ty miałeś oczy mogłeś nas kinomanów tą postacią oszczędzić

ocenił(a) film na 3
wonska15

Odczuwałem wyłącznie zażenowanie na widok tego co on wyczyniał.

wonska15

Czemu zaraz "pedałek", on ma po prostu takie brzmienie głosu. Nie musi być zaraz kobieta, tacy faceci też są hetero.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones