PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=189225}

Pięć palców

Five Fingers
6,6 4 327
ocen
6,6 10 1 4327
7,0 2
oceny krytyków
Pięć palców
powrót do forum filmu Pięć palców

-
-
-
...w końcówce jak łatwo dał się wyrolować agentom. Wystarczyło aby porwany zarządał podania jednego nazwiska z listy dla udowodnienia tożsamości Ahmata a dzięki jej uzupełnieniu udowodnił by własną.

Dartenius

Odkopię temat, bo dokładnie to samo mnie dotknęło w tym filmie!!!
[DUŻY SPOILER]
-------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------
Martijn niby taki sprytny A TAK NAIWNIE DAJE SIĘ NABRAĆ! Skoro prosi porywacza o listę to ewidentnie domyśla się, że może mieć do czynienia z drugą stroną spisku. Ale odnoście tego co powiedziałeś, agenci mogliby znać jeszcze jedno lub dwa nazwiska z siatki - w końcu to wywiad.
Innym sposobem, byłoby poproszenie o napisanie pierwszych liter wszystkich nazwisk a później ew. dokończenie. Taki pomysł został by pewnie zastosowany w porządnym przemyślanym szpiegowskim filmie - ale ten do takich nie należy.
Niestety to GIGANTYCZNA dziura logiczna - sorry twórcy, nie wyszło wam :

Maticol

Jakby ci obcięli 4 palce to bys inaczej śpiewał, cycu kwadratowy! Hej!

ocenił(a) film na 10
Dartenius

Naiwne... hmmm... po pierwsze trzeba wziaśc pod uwagę to że gość juz długo cierpiał, był wycieńczony, wygłodzony, spragniony... już to powoduje że nie mógł mimo przeszkolenia myśleć do końca racjonalnie. Po drugie, specjalnie w scenie z szachami pokazali, że jesli gość sie rozproszy, to popełnia błędy (złe ruchy pionków w szachach spowodowały że przegrał).

Ze swojego punktu widzenia chciałam dodać, że ja również dałam sie nabrać pod sam koniec. Ci ludzie byli tak przekonujący,m że dopiero w scenie pisania nazwisk zorientowałam sie że cos pójdzie nie tak, oraz że na kartce będzie cos w stylu "dałeś sie złapać" itp. Facet byl tak spragniony tego aby mu uwierzyli (bo on wierzył że ma do czynienia z terrorystami) że był gotowy zrobic wszystko, w końcu tak jak powiedział "walczymy w tej samej sprawie".

Jak dla mnie film z bardzo zaskakującym zakończeniem, choć nie przeczę że pomysł na końcówkę Maticola jest równie dobry i byc może przez twórców był także brany pod uwagę.

szalonaa1987

Masz rację! Mati col też. Z NIMI inaczej nie wygramy. A bomba tyka!
Ale to kolejny film z Fishburnem. Hej!

Dartenius

Generalnie nie tylko naiwne, ale malo prawdopodobnje jak na holendra, do tego ocieka "terrorystyczna" propaganda made by USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones