PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655761}

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Fifty Shades of Grey
4,5 191 244
oceny
4,5 10 1 191244
2,8 30
ocen krytyków
Pięćdziesiąt twarzy Greya
powrót do forum filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya

Myślałam, że będzie gorszy a jednak to całkiem niezły film. Na szczęście nie chodzi w nim tylko o pokazanie mocno erotycznych scen, uff, a bałam się że tak będzie. A jednak film ma głębszy sens. Facet mający za sobą ciężkie dzieciństwo, boi się czułości, boi się dotyku, nie daje sobie prawa do dobrych uczuć. No i każe kobiety za te wszystkie swoje nieszczęśliwe przeżycia. Przyznam, że ciężko się oglądało, do tego stopnia, że gdy nie zdążyłam obejrzeć do końca jednego dnia to z niechęcią myślałam , że muszę wytrzymać jeszcze te 15 końcowych minut dnia następnego. Wytrzymałam, ale jakoś wyjątkowo przygnębiające było dla mnie to wszystko. Film chwilami kojarzył mi się ze ,,Zmierzchem" (już ktoś to zauważył także) ale raczej na początku. Cała reszta przypominała ,,Dziewięć i pół tygodnia", podobny sens, podobny klimat tyle, że cięższy. Przed obejrzeniem filmu planowałam, że póżniej przeczytam książkę, jednak zmieniłam zdanie, nie chcę się więcej dołować i psuć sobie nastroju. Ogólnie jest na prawdę niezły, gra aktorska też ok, jednak takie filmy nie dla mnie. Taki typ faceta jak Grey to brrrr, nie znoszę, dupek do kwadratu, duży dzieciak, egoistyczny i prymitywny uczuciowo. Na szczęście Jamie Dornan trochę mało przekonujący był dla mnie w swojej roli, miałam wrażenie że sam nieciekawie się czuje jako sadysta. I dobrze bo bym chłopaka znielubiła do końca życia.

ocenił(a) film na 6
aam38

Film przypomina popularne ale słabe filmy z lat osiemdziesiątych:"9 i pół tygodnia" i "Dzika Orchidee". Poza tym robi duzo szkody i nie chodzi mi o sadomasochizm bo to jestem wstanie zrozumieć..... Tylko o krzewienie modelu faceta, który ma kupe pięniędzy, kupę wolnego czasu, wiele potrafi, spełnia kobiece zachcianki, jest przenikliwy i tylko sterować się sobą nie da choć Ana juz nad tym pracuje. A co do warsztatu filmowego. Nie jest aż tak słaby jak ocena społeczności. Dla mnie 6,2

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones