PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=655761}

Pięćdziesiąt twarzy Greya

Fifty Shades of Grey
4,5 191 555
ocen
4,5 10 1 191555
2,9 31
ocen krytyków
Pięćdziesiąt twarzy Greya
powrót do forum filmu Pięćdziesiąt twarzy Greya

Wstyd mi za kobiety. Fascynują się tym że są poniżane, wykorzystywane jak zabawki, że odbiera im się prawo do własnego zdania i własnego życia. Gdyby ten Pan nie był przystojnym miliarderem to nawet by na niego nie spojrzały... Część naiwnie wierzy w miłosną przemianę niebezpiecznego psychola - na codzień widać takie przypadki - "pije bije ale się dla mnie zmieni bo mnie kocha" Żałosne Drogie Panie.

kaarolinaa_filmweb

Włóż mi kulkę w zęby, wal batem. Chce poczuć Twoją męskość :D

kaarolinaa_filmweb

Przynajmniej muzyka była dobra.

aalpaa

jedyny plus;)

ocenił(a) film na 5
aalpaa

Popieram w 100% Muzyka piękna :)

kaarolinaa_filmweb

Brak zrozumienia książki/filmu bije po oczach :)

ocenił(a) film na 1
olivpear

Gówno to gówno, co tu rozumieć?Książka dla debili i film dla idiotek, to cały komentarz.

Ivan_The_Maskarator

Książka dla debili i film dla idiotek powiadasz... I pisze to osoba, która Wilka z Wall Street oceniła na 10... :) No cóż, Twój poziom kultury aż mnie onieśmiela muszę przyznać ;) Myślę, że ostatnią rzeczą, którą robi osoba inteligentna (nie-debil i nie-idiota), to obrażanie innych w Internecie.

olivpear

No proszę Cię, moja młodsza siostra która czyta książki tylko z kanonu, gdy dostała od koleżanki Greya (bo w liceach i gimnazjach niestety ta książka uchodzi za "arcydzieło"), nie mogła przebrnąć do końca.. Powiedziała, że książka jest bardzo słaba, słownictwo i dialogi jeszcze gorsze, a książkę w męczarniach skończyła.

Powtórzę jeszcze raz; co tutaj jest do zrozumienia?

Nitisara29

Bardzo trafna wypowiedź, książka to potworna mizeria stylistyczna i fabularna. Płycizna i brak realizmu. Przemawia do tych co książek nie czytają i mają miałkie pojęcie o życiu. Film to nic innego, jak ogromna kasa zarobiona na totalnej zbiorowej głupocie.

nwisz

nic dodać nic ująć. popieram osoby przede mną. To nie jest książka tylko gloryfikowany mizernie napisany fanfik, żal serce ściska ile drzew zostało poświęconych by wydrukować tą grafomanię. Poważnie ludzie zacznijcie czytać prawdziwe książki, które zostały napisane przez prawdziwych pisarzy.

ocenił(a) film na 1
olivpear

Porównujesz grafomańskie wypociny dla idiotek z pryszczami z filmem, zrobionym na podstawie BIOGRAFII (trudne słowo, sprawdź jego znaczenie w słowniku)znanego finansisty?Gratuluje, właśnie wpisałeś się do grona ćwierćinteligentów, którzy nie zrozumieli,ze Wilk jest jaki jest dlatego,ze pokazywał FAKTY z życia finansowych "elit". Napisz do producenta, może zrobi dla ciebie bardziej cukierkowa wersję:)

Ivan_The_Maskarator

A skąd pomysł, że tego nie zrozumiałam? Tak, wiem, że Wilk jest na faktach co nie znaczy, że film przypadł mi do gustu. Tak przedstawione fakty nie muszą mi się podobać, tak jak Tobie nie musi się podobać film 50 Twarzy Grey'a (pod warunkiem oczywiście, że go obejrzałeś, a nie hejtujesz hobbystycznie).

Dlaczego książka/film może się podobać kobietom? Dlatego, że nawet jeśli wiele kobiet nie chciałoby być tak potraktowanych to część z nich o tym fantazjuje :) Już. Zagadka rozwiązana.

+ Chętnie bym Ci udowodniła, jak bardzo się co do tych pryszczy mylisz, ale w sumie... Twoja frustracja może wskazywać na to, że sam je posiadasz, więc sobie podaruję :)

No i na koniec... Jako osoba inteligentna i wbrew temu, co myślisz, nie-idiotka, wolę zajmować się rzeczami, które mnie cieszą, a nie frustrują, więc nie zamierzam kontynuować dyskusji z osobą, która czerpie satysfakcję z ubliżania innym. Idź na spacer, pooddychaj świeżym powietrzem. Dotlenienie korzystnie wpływa na myślenie :)

ocenił(a) film na 1
olivpear

Po pierwsze, Dziwne,że tekst o pryszczach wzięłaś do siebie...podałem to, jako "target" tego filmu, co nie znaczy,ze wszyscy nim zafascynowani tak wyglądają, to chyba oczywiste...
Po drugie, mocno przesadzasz z tą swoją wiarą we własną inteligencję;)
faktycznie, bez odbioru, ciao;)

olivpear

Jeśli ktoś ma takie fantazje, to co za problem spróbować? Są różni ludzie, różne gusta. Najlepiej trzeba spróbować, jak się spodoba, kontynuujemy, jak nie, to nie. Kropka. Kobiety po przeczytaniu tej książki/obejrzeniu filmu bądź jednego i drugiego będą chciały czerpać inspirację z tych "dzieł". Brak wyobraźni próbują sobie zastąpić instruktażem, żałosne, haha... Jak się nie czuje bluesa to żadne czytadło ani filmidło nie pomoże... To musi w duszy grać.

olivpear

Poniżyłaś się porównując ten film do Wilka z Wall Street.

ocenił(a) film na 3
olivpear

Jak można porównywać gniota do Wilka z Wall Street. Oglądałaś ten film w ogóle? Jest Oscarowy, świetnie wykonany, dobra muzyka, rewelacyjna gra aktorska i obsada. To poniżanie takiej produkcji...

ocenił(a) film na 1
Ivan_The_Maskarator

"Gówno to gówno, co tu rozumieć?Książka dla debili i film dla idiotek, to cały komentarz." Ot cała prawda :D

ocenił(a) film na 10
Ivan_The_Maskarator

To po jaki ...... Czytalas idiotko

olivpear

a co tam do zrozumienia było?

olivpear

W takim razie wytłumacz nam abyśmy zrozumieli to dzieło :-) Choc bardziej fascynuje mnie próba zrozumienia KOMU się to podoba...

kaarolinaa_filmweb

nie generalizujmy, nie wszystkie kobiety wyznają Greya.

kikiquinn

Własnie... mi wstyd za każdym razem, gdy słyszę od znajomych hymny pochwalne na temat tego gówna.

kikiquinn

Grey ma spaczony umysł przez te kilka lat spędzonych ze swoją "przyjaciółką", więc osoby, które tak go ubóstwiają chyba tego nie dostrzegły ;)

aalpaa

No ale przecież on się zmieni bo kocha. No i jest bajecznie przystojny i bogaty. Niech sobie trochę pobije a potem będzie już raj :-)

ocenił(a) film na 1
kaarolinaa_filmweb

:)polecam ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=b1QGJ74XFXs

kaarolinaa_filmweb

Zgaduję, że tak się kończą książki ? Niestety nie miałam okazji się z nimi zapoznać. Przyznam, że aż się uśmiechnęłam do siebie, gdy mądry Pan Grey wykombinował, że zrobi sobie z Anastasii prywatną prostytutkę ( wiadomo własny pokój, od piątku do niedzieli, ginekolog i twarde zasady) i będzie przerzucał nią na lewo i prawo, ale w zamian za to ona otrzyma JEGO. Przypomniał mi się Sting, który szuka pracowników, ale to sobie każe płacić za zbieranie winogron w swojej posiadłości, ponieważ praca ma działanie terapeutyczne. ;)

ocenił(a) film na 2
aalpaa

Warto napomknąć że Sting przypominał troszeczkę Greya także pod względem zapędów do stalkerstwa - dostał zakaz zbliżania do swojej żony za to że ją prześladował, po czym napisał utwór 'Every breath you take'.

kaarolinaa_filmweb

Tylko podziwiać, że jeszcze istnieją normalne kobiety takie jak Ty, które potrafią postrzegać świat swoimi oczyma. Oby tak do końca życia. Pozdrawiam zdrowo myślące.

kaarolinaa_filmweb

W końcu normalna wypowiedź, i to pisana przez kobietę, jak to miło, że nie jestem w tym zdaniu sama. Ogromne brawa!!!

Camilla3

Bo się zarumienię ;-) Po prostu musiałam skomentowac bo to zakrawa na otumanienie społeczeństwa a zwłaszcza kobiet, celowe?...

kaarolinaa_filmweb

No dokładnie, typowe otumanienie, tylko na Boga, czym? Niedługo dojdzie do tego, że psychopaci będą ideałami kobiet, bo na to wygląda.

Camilla3

Każde pokolenie ma swojego księcia... To że nastolatki za ideał uważają wampira, wilka, zombi itp to nawet zrozumiałe, hormony szaleją. Ale że dojrzałe kobiety fascynuja się skrzywionym bubkiem i pozwalają sobie wmówić że przemoc jest sexy to przykre. Sądzę że gdyby był brzydki i biedny to by się im tak już nie podobał ;-)

kaarolinaa_filmweb

Otóż to, najbardziej śmieszy mnie, jak narzekają na swoich facetów, bo są spokojni, kiedyś napisałam w jakimś temacie, że ciekawe czy jakby kiedyś wróciły z pracy, a w przedpokoju ich mężczyzna z batem w ręku i zestawem klapsów by na nich czekał nadal uważały by, że to takie cudowne. Zapewne żaliły by się całemu światu, że znęca się nad nimi.

Camilla3

Jakie to prawdziwe :(

ocenił(a) film na 3
kaarolinaa_filmweb

Żal mi Ciebie, skoro nie rozumiesz że niektóre kobiety to podnieca....
Znaczy że ty generalizujesz względem siebie, są na świecie gusta i guściki :)

gia414

A czy koleżanka umie czytać ze zrozumieniem ? Przedmówczyni nie napisała nigdzie, że nie rozumie takich zachowań tylko że zwyczajnie wstydzi się za kobiety i za takie przedmiotowe traktowanie siebie. Swoją drogą drogie kobiety, jeżeli Wy same tak się pozwalacie traktować, to raczej chyba nie powinniście się dziwić, że mężczyźni Was tak postrzegają. Jako płatne, sprzedajne, k...y, które dla dzisiejszego boga - mamona zrobią wszystko.

wizi38

Nie wiem wśród jakich kobiet się zatem obracasz. Może zmień towarzystwo....
Ja widzę zupełnie odwrotne tendencje.
Może to nie w temacie, ale właśnie dziś czytałam dane z GUSu dotyczące małżeństw zawartych w 2013. Sytuacja, gdzie mężczyzna był bardziej wykształcony od kobiety dotyczyła ponad 800 par, natomiast kobieta miała wykształcenie wyższe od partnera w ponad 6000 związkach! (wszystko dotyczyło tylko 2013 r.)
Wiem, że wykształcenie nie przekłada się na kasę, ale to była tylko taka dygresja.
Zastanawiam się tylko, czy "inteligenci" nie chcą się żenić, czy wszyscy wyjechali....

Sammy_Jo

Widzę, że wypowiadasz się w mało spotykany inteligentny sposób, dlatego nie rozumiem wyświechtanego sloganu cyt. "może zmień towarzystwo". Jakoś do Twoich ocen nie pasuje mi slang bezmózgiej młodzieży ;). A na spokojnie, abstrahując od zachowań z cyklu "Grey" to niestety w większym lub mniejszym stopniu widać trendy pieniężne w zachowaniu kobiet. Moje towarzystwo jest raczej w porządku, ale obserwacje z podwórka czy pracy nie nastrajają optymistycznie. I apropos badań wykształcenie wyższe nie świadczy o niczym, wystarczy dołożyć statystykę ile dziewczyn na studiach się prostytuuje, o pardon jak to się teraz mówi aaa uprawia sponsoring :).

wizi38

Dzięki za odpowiedź.
Studiowałam już jakiś czas temu. Nie wiem, czy któraś z koleżanek utrzymywała się ze sponsoringu....Może też specyfika studiów była taka, że studiowali tam głównie ludzie z pasją.... Twój post przypomniał mi pewne spostrzeżenia, które niedawno miałam przeglądając demotywatory i im podobne strony.
Kiedyś były tam fajne śmieszne rysunki, generalnie na każdy temat. Teraz zdecydowanie przeważają teksty i żarty eskalujące 'wojnę damsko - męską'. To ciągłe wyśmiewanie i wręcz poniżanie kobiet i mężczyzn w pseudo żartobliwej formie jest okropne. I to nie dotyczy już tylko żartów, ale ogólnie sieci. Coraz więcej artykułów o rozwodach, zdradach, przemocy domowej etc. sprawia, że człowiek zaczyna postrzegać przeciwną płeć jako agresora. Ja chyba niestety chcąc nie chcąc trochę uległam takim manipulacjom i czasem się na tym łapię. Mam tylko nadzieję, że są gdzieś jeszcze porządni ludzie obojga płci :)))
Pozdrawiam

Sammy_Jo

Trudno znaleźć, ale są. Trzeba znaleźć sobie nieszablonowe hobby i tam szukać normalnych ludzi, którzy np. preferują rozmowę od komórkowego czatu. W mainstreamie próżno takich osobników szukać. Też pozdrawiam.

gia414

A mi żal tych kobiet. Czy te same kobiety które podnieca przemoc i ból z ręki bogatego przystojniaka - czy one zgłaszają na policji gwałty i płacza bo jakiś brzydki i brudny pan je dotykał?

ocenił(a) film na 3
kaarolinaa_filmweb

N świecie jest masa zboczeń, które mogą Ci się nie podobać... i nie muszą ale nikt nie ma p;rawa oceniać tych ludzi...

ocenił(a) film na 1
gia414

Skad taki pomysł,że nikt nie ma prawa oceniać innych ludzi?Co to za dziwaczny, lewacki i postępowy absurd?Oczywiscie,ze mamy prawo oceniac innych ludzi. Co najwyżej ten ktoś i inni może się z naszą oceną nie zgadzać i do tego właśnie ma prawo, ale jak najbardziej mam prawo powiedzieć,że ktoś jest dewiantem albo przygłupem, skoro tak uważam.

ocenił(a) film na 5
Ivan_The_Maskarator

Tak! Ta wypowiedź powinna wyświetlać się przy zakładaniu konta na Filmwebie, z opcją "Zgadzam się" lub "Idę denerwować ludzi gdzie indziej". Brawo!!!

ocenił(a) film na 3
kaarolinaa_filmweb

Wszystko wynika z niespełnionych pragnień tych kobiet i nieznajomości życia niestety. Tak jak zostało tu już powiedziane, gdyby facet był brzydki i miał szopę zamiast osobnego pokoju, w którym chciałby je bić, to mówiły by inaczej... Ale to się nazywa przemoc. I nieważne jak ją się zakamufluje to i tak pozostawi ślad, choćby na początku nie wiadomo jak się to podobało.

ocenił(a) film na 6
kaarolinaa_filmweb

Przykre że masz aż tak płytkie myślenie..
NIE ROZUMIEM TEGO LUDZIE.. filmu obejrzeć nie można, ocenić pozytywnie też nie a co gorsza skomentować że to "dobry film" Bo co? Bo jakaś idiotka lub idiota zacznie juz mówić że ludzie wzorują na tym swoje życie i ekscytują się Grey'em... CZY KTOŚ POWIEDZIAŁ TUTAJ ZE ON DOBRZE ROBIŁ? ktoś go pochwalał? ktoś powiedział ze "chciałabym żeby mężczyźni mnie tak traktowali" NIE. Nikt tak nie powiedział ale oczywiście zawsze znajdą sie ludzie co będą mieć jakiś problem ...

ocenił(a) film na 3
magdalenaa3

Książka to grafomańskie dzieło i tyle, tego się czytać nie da, a co dopiero rozumieć.

ocenił(a) film na 6
AnnaDoc

Co kto uważa ;)
Najwyraźniej skoro jest taka sławna i tyyyle osób przeczytało to chyba jednak dali rade przeczytać ;)

magdalenaa3

To tylko dowodzi o zidioceniu społeczeństwa.

magdalenaa3

"idiotka "jest pod wrażeniem Twojego komentarza

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones