PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31366}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,6 164 280
ocen
7,6 10 1 164280
7,4 25
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

"Piękna i Bestia" kończy się standardowym tańcem pięknej pary, która będzie żyła "długo i szczęśliwe". Osobiście odbieram to zakończenie jako zawód, ponieważ o wiele bardziej przekonywał mnie rozwój relacji między porywczym, lecz inteligentnym i wrażliwym Bestią a wykształconą i świadomą swoich potrzeb Bellą. "Piękna i Bestia" pod płaszczykiem animacji dla dzieci stanowi opowieść o współczesnych relacjach damsko-męskich. A kobiety od pięknych i nijakich wolą mężczyzn z charakterem. Jest pewna niekonsekwencja w zakończeniu - dla mnie Bestia był w pełni pozytywną postacią.

Napisałem dłuższy tekst na ten temat na moim blogu o życiu ukrytym w filmach. Serdecznie zapraszam do czytania:

http://www.napisykoncowe.pl/2014/11/piekna-i-bestia-1991-kobiety-nie.html

napisykoncowepl

Zgadzam się. Żadna nie będzie chciała kolesia, który będzie mega przystojny, ale ze zrąbanym charakterem.....
To samo pokazuje bajka: http://www.filmweb.pl/film/Dzwonnik+z+Notre+Dame-1996-5319

Robaczek_12

Chyba moi drodzy nie zaglądaliście nigdy do Domów Samotnej Matki, nie oglądaliście nigdy reportaży z cyklu "Mój mąż wybił mi oko" ani nie wyglądaliście za okno około 1 w nocy kiedy pod monopolowym koczują "zakochane" pary...

rozkminator

No i? co to ma do tego? te kobiety są po prostu głupie i naiwne. Zazwyczaj jest tak, że bita kobieta widzi błąd w sobie a nie w mężu który ją bije....myśli że wszystko to jej wina.

Robaczek_12

No to ma do tego że piszesz że żadna by nie chciała zrąbańca, ale statystyki temu przeczą. Panny pod moim blokiem wzdychające do tego dresa który najwięcej browarów na stojąco wytrzyma - też ;)

rozkminator

Nie ma co generalizować, zarówno w jednej jak i w drugiej płci można znaleźć takie przypadki. Nie zgadzam się jednak z kwestią, że "Żadna nie będzie chciała kolesia, który będzie mega przystojny, ale ze zrąbanym charakterem..... " Są takie które się na to zgodzą jeżeli tylko widza w tym jakieś profity...

silverlp1

No ja właśnie nie jestem za generalizowaniem, tylko dokładnie za tym samym co ty - i jako przykład podałem... przykłady, no :P

rozkminator

No!
:P

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
returner

Tak no co ty? patrzysz na kobiety wrzucając je do jednego wora a nie patrzysz na tą część facetów o których piszesz. Kótrzy kierują się - egoizmem, próżnością, cwaniactwem itp.
Przyganiał kocioł garnkowi.
Jeśli taki facet bogaty, sławny, zamożny spotyka taką łatwą która patrzy na jego forsę tak jak on tylko na jej urodę i ciało, to są siebie warci.

returner

ale bełkot.

ocenił(a) film na 9
napisykoncowepl

Już się nie pocieszaj.

ocenił(a) film na 10
napisykoncowepl

Przesada. Dowcip polega na tym że czar po prostu prysł i książę Adam zamienił się w człowieka, a Bella miała go już dawno poślubić, ale jak wiadomo jej ojciec był chory, musiała do niego pójść itd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones