PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=566390}

Piękne istoty

Beautiful Creatures
5,8 58 012
ocen
5,8 10 1 58012
5,0 4
oceny krytyków
Piękne istoty
powrót do forum filmu Piękne istoty

czy wam też się wydaje że film miał tylko ogólny zarys fabuły ksiązki owszem zgadzały się imiona bohaterów i akcja dziejąca się wokół 16 urodzin Leny ale jak dla mnie za dużo było dodane, zmienione i raziło mnie to że niektóre sceny w filmie były w odwrotej kolejności jakby puścili książke od końca. Jeśli chodzi o sam film to mi się podobał bo to moje klimaty jednak musiałam sobie wyobrazić że to dwie tylko w pewnym stopniu podobne historie

ocenił(a) film na 5
Anonimowa_M

Absolutnie się z tobą zgadzam. Brakowało mi bardzo wiele szczegółów. Wiadomo ze film nie musi być całkowitym odzwierciedleniem książki ale bez przesady. Dla mnie film to wielkie rozczarowanie. Myślałem ze jak pojde do kina to będę zadowolony a było odwrotnie

bucjas_12

Mnie też film bardzo rozczarował. Najbardziej nie podobało mi się zakończenie. Jak mogli je aż tak zmienić! Rozumiem zmienianie jakichś szczegółów ale żeby zmieniać całkowicie znaczenie filmu! Jak chcą nakręcić 2 część skoro okazało się że Lena pokonała Sarafine! W filmie bohaterowie nie dowiedzieli się nawet że Larkin jest zły. No i jeszcze nie było w filmie ważnych postaci takich jak Marian , Reece , Ryan , Boo Radley :( A szkoda . Najbardziej rozbawił mnie moment w którym Link strzelił do Ethana ( NO JAK MOŻNA AŻ TAK NAZMYŚLAĆ)

ocenił(a) film na 7
marta128

tak przy okazji, czy w filmie przypadkiem nie było powiedziane, że 21 grudnia Lena ma urodziny? co by się nie zgadzało z ksiażką (gdzie jest 11 luty) ^^

ocenił(a) film na 5
Alice_xdd

Straszne. Całe życie w kłamstwie. Cały świat mi się zawalił.

Alice_xdd

21 grudnia miał John, Lena miała w lutym

ocenił(a) film na 7
marta128

Mnie brakowało jeszcze powiedzenia że Larkin jest iluzjonistą (albo to minęłam) pominięcie postaci było karygodne, albo tego że jak Lena całowała się z Ethanem to jego prąd raził.. uhh dużo tego było choć najbardziej mnie zirytowała "amnezja" Ethana..
Ale pomimo to film nie jest zły :)

Annabeth_515

I jeszcze do tego Lena i Ethan nie celtowali razem ze sobą tak jak w książce :(

ocenił(a) film na 7
marta128

dokładnie! albo tego co się stało w Halloween ;/
Albo pominięcie tego żę Macon nie mógł wychodzić za dnia...

Annabeth_515

nie no, masakra jak czytam opinie ;p już nie wiem czy dobrze robię czytając książkę przed pójściem do kina :D

ocenił(a) film na 7
margo1710

Czytaj! będziesz miała na co narzekać ;)

ocenił(a) film na 7
Anonimowa_M

Ogólnie nie było źle, ale OSTATNIE 30 MINUT? Co oni zrobili?
Ale przyznajcie.. Ethan miał lepszy charakter niż w książce.

ocenił(a) film na 4
MrsSalvatore

Ta amnezja Ethana mnie rozwaliła. Jak wstał z tego łóżka i się zapytał kim jest Lena to o mało się nie udławiłam piciem. :P
Jako film podobał mi się, ale jako ekranizacja nie bardzo. :)

ocenił(a) film na 9
Anonimowa_M

właśnie wróciłam z kina u musze powiedzieć że myslałam że będzie to kolejny film pokroju zmierzchu i niechętnie na niego szłam, ale nie chciałam robic przykrości koledze ;) wyszłam z kina z zupełnie innym zdaniem na temat filmu. bardzo mi się podobał i chętnie obejrzałabym jeszcze raz :D super historia :) (nie czytałam książki) polecam!

ocenił(a) film na 6
kate_sparrow

To dobrze, że nie czytałaś książki, bo byś była rozczarowana tak jak ja i inni ekranizacją. Jak można aż tak zmienić koniec? Nie wiem, co będą mieli zamiar zrobić twórcy filmu, bo koniec w książce miał ogromny wpływ na drugą i trzecią część, tak samo postać Marian.

ocenił(a) film na 9
Matekes15

chciałam właśnie porównać i ksiązkę i film ale niestety ta ksiązka jest dosyć trudna do zdobycia. już 2 biblioteki obleciałam i nie ma jej.
A planują kolejne "ekranizacje"? Film lepszy czy książka?

ocenił(a) film na 7
Matekes15

Ja nie jestem rozczarowana :) Film nawet fajny tylko nie można na niego patrzeć jako jedność z książką. Ale tak chyba jest z wieloma ekranizacjami;/

ocenił(a) film na 4
Annabeth_515

zgadzam się. film jest fajny, ale lepiej nie patrzeć na niego jako na jedność z książką. ja już tak zazwyczaj do każdej ekranizacji podchodzę. czy ktoś wie czy faktycznie chodzą jakieś plany, że nakręcić kolejne tomy? Bo w sumie skończyli tak jakby nie miało już być kontynuacji. Wszystko jakby dobrze się skończyło co było dziwne.

ocenił(a) film na 7
Kassie

Odpisuje po latach. Nie będzie dalszych częsci.

ocenił(a) film na 4
MrsSalvatore

Najwyraźniej Ethan zostanie tylko w naszych myślach! :)

ocenił(a) film na 4
Anonimowa_M

Już się bałam że jestem jedyną osobą, która zauważyła "małe" odbieganie od książki. Niedawno na nowo odkryłam "Piękne istoty" i przypomniałam sobie jaka to piękna książka, a kiedy dowiedziałam się o filmie- byłam wniebowzięta. Jak wielkie było moje rozczarowanie, kiedy podczas oglądania filmu "niektóre" dodane lub usunięte, czy po prostu zmienione sceny aż raziły w oczy. :-(

ocenił(a) film na 10
Anonimowa_M

Narzekacie, ważne że doczekaliście się jakiegoś filmu :P
Nie każda książka może się tym pochwalić.

To tak jakbym ja ponarzekał na to że w Harrym Potterze w wersji filmowej nie było tak ważnej postaci jak Irytek. Postać miała pewien wpływ na fabułę w kilku częściach a tak łatwo ją pominięto bo zapewne nie pasowała do "cukierkowego świata" a co zabawne kolejne części były reklamowane jako "mroczniejsze" i robiono wokół tego wielki szum.

Mi się film Piękne Istoty bardzo podobał jednak nie miałem jeszcze okazji czytać powieści. Spróbuję się z nią zapoznać.

Alan_F

Że, niby ekranizacja książki jest dla niej nobilitacją?
W 99% jest jej uszambieniem. Na które autorzy się zgadzają dla nędznej mamony.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones