PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=346958}

Piękność w opałach

Kráska v nesnázích
6,8 2 344
oceny
6,8 10 1 2344
6,4 5
ocen krytyków
Piękność w opałach
powrót do forum filmu Piękność w opałach

Wypowiem się krótko z zawarciem ogólnej myśli, bo gdybym zaczął recenzować ten film, to pewnie zużyłbym klawiaturę.. Czesi robią genialnie filmy obyczajowe, dodając do nich sporo wyrafinowanego humoru.
Do mistrzostwa uprawiają styl, który opiszę jako : "niezakończone happy-endem, choć jednak z optymistyczną wymową, realne życie mieszkańców postkomunistycznej Europy środkowej. Sylwetki bohaterów przedstawiane w sposób złożony, dający do myślenia. Uczmy się od południowych sąsiadów, nie tylko sztuki warzenia piwa, w czym również kulejemy.

ocenił(a) film na 10
tomeq_w

Właśnie!!!!

ocenił(a) film na 8
tomeq_w

ode mnie mialo byc 7/10, ale po ostatnich dwudziestu paru minutach daje 9!
kapitalny film, rozkrecal sie z minuty na minute, choc poczatek nieco nudny. swietna gra aktorska, piekne plenery (choc bylo ich niewiele) i taka nutka nierealizmu, magii, ktora pozostawia wrazenie ze wszystko jednak konczy sie dobrze. polecam!

ocenił(a) film na 5
tomeq_w

Do mnie w ogóle nie przemówił. Słaby ze mnie krytyk, bo najczęściej to co oglądam mi się podoba, ale w tym filmie nie odnalazłem nic dla siebie. Jeżeli za całe przesłanie ma mi starczyć truizm, że życie jest okrutne, to myślę że są obrazy lepiej oddające tę myśl. Nudne, bez przesłania, bohaterowie są nienaturalni, przerysowani, a scenariusz który miał uchodzić za "życiowy" w moim przekonaniu był jak najbardziej oderwany od rzeczywistości.

ocenił(a) film na 9
czarnokrwisty

Co jest nienaturalne?

1. To, że człowiek pada ofiarą swojego wspólnika - durnia?
2. To, że człowiek po powrocie z Zachodu ma "gest"?
3. To, że ktoś inny z tego korzysta, nie bez oporów?
4. To, że konkubent stara się pozbyć z domu córki i wnuków swojej partnerki? Dodajmy, że para na zamożną nie wygląda?

Nie wiem, jak można tak się pomylić, przecież ten film jest właśnie do bólu realistyczny. Gdyby miałby być taki jeszcze bardziej, to musiano by zrezygnować z głównego wątku i nakręcić jakiś dokument. Jeśli to nie jest dostatecznie przekonujący, to proszę któregokolwiek bohatera filmu jednoznacznie ocenić jako dobego lub złego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones