PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=93266}

Piękności nocy

Les belles de nuit
6,6 316
ocen
6,6 10 1 316
Piękności nocy
powrót do forum filmu Piękności nocy

Filmy z Gerardem Philipe to cuda dawnej kinematografii z lat 50-tych! Ja na szczęście zdobyłam jego filmy na DVD, ale są to technicznie bardzo słabe wersje, przegrane z dawnych kaset wideo. Czy naprawdę musimy teraz oglądać tylko mordobicia, wulgarny seks i chamstwo ???

ocenił(a) film na 9
IrenaSz

No cóż, pewnie dlatego, że przeciętny widz by ich nie zrozumiał. Zawsze było tak, że większość ludzi preferowała prostą, mało wyszukaną rozrywkę.

ocenił(a) film na 5
pacyfista4

Filmy jak "Piękność nocy" czy "Fanfan Tulipan" były w momencie premiery właśnie prostą, mało wyszukana rozrywką dla przeciętnego widza. To z biegiem lat nabrały "kultowości", tak jak za sześćdziesiąt lat kultowe będą obecne mało wyszukane produkcje.

de_Franco

Co do '' Piękności nocy'' muszę się zgodzić - Ciekawy temat chociaż przez otoczkę komedii uważam nie wybrzmiewa w pełni, u mnie też ocenia na 5-teczkę.

IrenaSz

Otóż powtarza. 2 listopada w TVP Kultura o godzinie 16:05.

dokurobei

i jutro, 04.09., po południu, tamże ...

ocenił(a) film na 8
IrenaSz

Zabawnie brzmi ten komentarz w kontekście filmu traktującego o tym, jak zwodnicze bywa idealizowanie "starych, dobrych czasów" :) :) :)

ocenił(a) film na 7
karollos

3.XI.2021 o 3.40 na TVP Kultura

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones