PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31929}

Piętno

Bent
6,4 2 512
ocen
6,4 10 1 2512
Piętno
powrót do forum filmu Piętno

Bałem się tego filmu, wręcz odkładałem go od miesiąca, czekając do momentu, kiedy zregeneruję swój umysł, będę wypoczęty i żadne emocje mnie nie "zabiją". A tu wielkie rozczarowanie - film nie przedstawił tego, czego od niego oczekiwałem.

Pierwsze co mnie troszkę zdziwiło, to warunki, jakie zostały pokazane w obozach koncentracyjnych - oglądając filmy dokumentalne widzialem inne wizje, jak to wszystko wyglądało. Ale wybaczam, bo może reżyser chciał skupić się na wątku homoseksualizmu - tutaj również nic ciekawego nie zostało przedstawione. Początek ciekawie się zaczął, dawał do myślenia co dalej... co się wydarzy, co bardzo ekscytowało - w pewnych momentach robiło mi się gorąco. Kiedy sytuacja skupiła się już na głównych bohaterach, wtedy film zaczął być nudny - przedstawiał te same elementy przez dłuższą część filmu kolorując to wywiadami, które były dość naciągane. Zastanawiałem się: - Czy coś będzie jeszcze ciekawego w tym filmie? Doczekałem się, samego końca... Skończył się on tak jakoś sztucznie, odbiegając od warunków, jakie panowały w obozach koncentracyjnych. Słysząc dopiero słowa "Kocham Cię, czy to coś złego?" poczułem chwilową zmianę emocji, ale to tyle. Oczekiwałem czegoś więcej... Nie widzę sensu powracać do tego filmu, brakowało w nim emocji, które w takiej produkcji powinny być podane na tacy każdemu odbiorcy.

ocenił(a) film na 4
kibus90

No jak bezpłciowy ??? Przecież się kochali :-D

pablo75

Ale tu nie chodzi o miłość, heh. Tutaj chodzi o całokształt filmu - jak wyżej pisałem, nie miał on w sobie czegoś, co mogłoby zainteresować potencjalnego odbiorcę. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 4
kibus90

Wiem,wiem...zgadzam się z tobą. Pozdrawiam :-)

ocenił(a) film na 4
kibus90

W większości się z Tobą zgadzam. Tylko kiedy film przestaje być kreacją/musicalem, to zachowanie realiów holokaustu i realiów Trzeciej Rzeszy powinno być wyraźniejsze a nie zafałszowane. Przybrało to obraz jakby SS i NSDAP to były grupy które chciały dokuczać "odmieńcom", a przecież traktowali ich jak wszy/zarazę już wg. nich nie-ludzką! Płycizna przedstawienia strony emocjonalnej człowieka. Film ROZCZAROWAŁ I nawet drazni

kibus90

Ale właśnie to nie jest film dokumentalny o holokauście - Osobiście właśnie ten film jako historię o geju :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones