PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705627}
5,7 33 203
oceny
5,7 10 1 33203
4,0 9
ocen krytyków
Piła: Dziedzictwo
powrót do forum filmu Piła: Dziedzictwo

Byłem na wczorajszej premierze, by z czystej ciekawości zobaczyć, co twórcy wykombinowali po tylu latach przerwy...
No i wykombinowali tyle, że ten film jest jak ostatnia część "Piratów z Karaibów" - względem poprzedników leży i kwiczy!
Pewnie pytacie "Pod jakim względem leży i kwiczy?", a ja wam odpowiadam: pod względem fabularnym! Tak, fabularnym,
bo nie ma tu jakiejkolwiek wzmianki o Hoffmanie czy doktorze Gordonie, a do tego widz dostaje w twarz nową wersją
wydarzeń mających ukazać "pierwszą gry Piły" (chociaż ci co oglądali pierwowzór z 2004 to wiedzą, co było pierwszą
grą i kto brał w niej udział).

Podsumowując: "Jigsaw" jako niezobowiązująca sieczka sprawdza się idealnie, bo jako kontynuator zasłużonej już serii
to nie sprawdza się w ogóle, a że ja byłem w Kinie wyłącznie w celu zobaczenia rozbryzgu krwi na dużym ekranie
to się szczerze mówiąc nie zawiodłem. Ocena końcowa: 4/10.

Black_Metal_666

Aktualizacja: jednak po głębszym namyśle i przestudiowaniu filmu w głowie daję ostatecznie 3/10.

ocenił(a) film na 3
Black_Metal_666

Sam zastanawiałem się czy nie dać 3,póki co zostaję przy 4 bo twórcom zręcznie udało się połączyć wątki gry sprzed X lat z wydarzeniami teraźniejszymi.Mnie zabrakło wlaśnie nawiązania do poprzednich części,Logan zostaje wyciągnięty niczym królik z kapelusza,po 7 częściach nagle dowiadujemy się że istniał gdzieś tam sobie z boku jakiś Logan który był pierwszym pomocnikiem Jigsawa,no ludzie przecież tak to można jeszcze kilku naśladowców do fabuły wpakować.A wystarczyłoby gdyby twórcy nawiązali do końcówki SAW 3D i tajemniczych dwóch świnek,pomocników Gordona-jedną z nich mógłby być właśnie Logan i wtedy jako tako trzyma się to kupy.

Psycho_Daddy

No k****może być napisać że to spoiler co? Człowiek sobie czyta opinie o filmie a tutaj jeb jakiś gamoń musi prosto po oczach spojler walnąć

użytkownik usunięty
luki138

A może tak troszeczkę kultury?

Jak tutaj można być kulturalnym w takim przypadku?

ocenił(a) film na 3
luki138

Gdybyś miał choć odrobinę rozumu,przestałbyś czytać mojego posta po słowach " twórcom zręcznie udało się połączyć wątki gry sprzed X lat z wydarzeniami teraźniejszymi",nikt cię do czytania nie zmusza więc swoje żale miej wyłącznie do siebie i zacznij myśleć bo będziesz miał trudno w życiu.

Psycho_Daddy

Raczej ty zacznij myśleć. Jakoś autor tego tematu umiał zręcznie opisać film bez zdradzania fabuły. A jeżeli ty nie rozumiesz nadal swojego błędu... to zastanów się kto będzie miał ciężko w życiu

ocenił(a) film na 3
luki138

" Jakoś autor tego tematu umiał zręcznie opisać film bez zdradzania fabuły."-więc trzeba było pozostać przy jego poście,czy ja cię zmuszałem abyś w całości przeczytał mój?,w ogóle nie rozumiem po co wchodzić na forum filmu przed jego obejrzeniem?,obejrzyj film potem dyskutuj a nie sugerujesz się opiniami innych i plujesz się bo na wlasne życzenie przeczytałeś post którego nie musiałeś czytać.

Psycho_Daddy

Jak widzisz nie zacząłem dyskusji o tym czy film jest dobry czy nie.Zawsze jestem ciekawy pierwszych opinii widzów o filmie to jakiś problem.A skoro dalej jesteś tak tępy i nie rozumiesz że rzeczy zdradzające ważną część fabuły oznacza się spoilerem to jesteś głupi i tyle

ocenił(a) film na 3
luki138

To dostałeś opinię założyciela tematu nie wiem po co ci ona,tak samo jak moja i kogokolwiek innego.Natomiast to tematy oznacza się spoilerami jest do tego specjalna funkcja i takowej użyłem w założonym przez mnie.Jeżeli ktoś jest pipką i czyta post w całości,pomimo że pierwsze zdanie sugeruje iż w dalszej części mogą być spoilery,nie powinien go czytać-proste i zrozumiałe dla większości.Nie mam zamiaru bawić się w zaznaczanie spoilerów w postach bo jakiś matołek może mieć o to ból dupy...

Psycho_Daddy

"Sam zastanawiałem się czy nie dać 3,póki co zostaję przy 4 bo twórcom zręcznie udało się połączyć wątki gry sprzed X lat z wydarzeniami teraźniejszymi"-naprawdę sugerujące że będziesz zdradzał fabułę filmu.
"To dostałeś opinię założyciela tematu nie wiem po co ci ona,tak samo jak moja i kogokolwiek innego" -a jakie to ma znaczenie po co mi ona?
Widzę że dyskusja z tobą nie ma sensu. Głupiemu nie przetłumaczę

ocenił(a) film na 3
luki138

Skoro wchodzisz na forum,poświęcone filmowi którego istotna część fabuły jakby nie było owiana jest tajemnicą,powinieneś wziąć pod uwagę że możesz trafić na treści które ową fabułę zdradzają,poniżej link do tematu w którego tytule jest mega spoiler-temat pomimo zgłoszenia wciąź "wisi na forum"

http://www.filmweb.pl/film/Pi%C5%82a%3A+Dziedzictwo-2017-705627/discussion/Za+ws zystkim+stoi+patolog+LOGAN+chce+si%C4%99+zem%C5%9Bci%C4%87+na+Halloranie.,294383 2

Wystarczyło zejść kilka tematów niżej...albo nie wchodzić na forum aby uniknąć takich niespodzianek o czym wiedzą prawie wszyscy.

Nie mam zamiaru ostrzegać naiwniaków o spoilerach w KAŻDYM pisanym przez mnie poście,grzeje mnie to czy ktoś zepsuje sobie przez to seans czy nie,wystarczy trochę pomyśleć aby dojść do wniosku że ktoś chcąc nie chcąc może napisać coś co zdradza fabułę-zresztą jak widać to ty spinasz się w tym temacie nikt inny.Można powiedzieć że dostałeś życiową lekcję niczym uczestnik gry Jigsawa...nie zmarnuj tego lol.








Psycho_Daddy

Współlokatora w Śmierć nadejdzie dziś. Miłego oglądania

ocenił(a) film na 3
luki138

SPOILER!
Mam nadzieję że pomogłem...

Psycho_Daddy

Sprawa wygląda tak, że o włos bym na to nie poszedł (mimo że miałem wejściówkę, więc nie płaciłem ani centa) bo w jednym z filmwebowych Hot Shots usłyszałem, że ta część jest remake'm serii. Więc po tejże informacji wbiłem na angielską (wyłącznie angielską!) wiki i patrzę, a tam ani słowa o restarcie marki - no i to przychyliło szalę, dzięki czemu ruszyłem do Kina.

Gdybym od początku wiedział, że jest to remake (choćby częściowy, ale jednak!) to bym pie*dolił seans.

użytkownik usunięty
Psycho_Daddy

Potwierdzam. Mnie w ogóle nie podeszła ta część. Dla mnie Piła zakończyła się na 6 części, ewentualnie na 7. Ta część to jakaś porażka, pełna luk fabularnych, niezgodności i naciąganych wątków. Przykro mi jest to mówić, choć przeczuwałam to widząc, że za reżyserie biorą się goście od Piranii 3D.

To, że ten film okaże się chłamem było wiadomo odkąd poinformowano widzów, iż ruszają pracę po latach przerwy. I co by mówić i nie mówić to "Saw 3D" zamyka temat w dobrym stylu, a że zostało parę pytań bez odpowiedzi to ch*j z tym.

Ludzie pluli na "Saw 3D" i docenili go dopiero po wyjściu powyższego chłamu, tak jak było z "Hitmanem" z 2007 - najpierw gnojenie po całości, a teraz film jest szanowany, bo w 2015 wyszło wiadro pomyj w postaci "Hitman: Agent 47". Nie ogarniam niektórych ludzi i ich myślenia - doceniają dobry film dopiero po tym, gdy wyjdzie coś gorszego, chociaż dobry film to nadal dobry film. Eh, nie kapuję tego...

użytkownik usunięty
Black_Metal_666

Na swoim kanale mam recenzje tego filmu, jestem ciekawa czy się ze mną zgodzisz. Nazwa kanału to MiaMareju.

Nie ma tego filmu Skarbie.

Wyskoczyłabyś ze mną na drina jakbym postawił?

BIack_Metal_666

^^ Alter konto ^^ - ignorujcie.

Dobra, tak naprawdę nie ma zadnego alterkonta, po prostu chciałem się wycofać, bo nie wiedziałem jak zareagujesz.
To co, skusiłabyś się ? :D

BIack_Metal_666

^^ Troll podszywający się pode mnie ^^ - ignorujcie.

Wystarczy spojrzeć w profilu na DATĘ ZAŁOŻENIA KONTA.

Black_Metal_666

W sumie teraz jak patrzę, to użyłem bardzo słabej wymówki, zakładając specjalnie drugie konto na podryw.
Powinienem do niej pisac z mojego pierwszego, jak PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA.
Ale jestem ciotą, przepraszam was za ten burdel na forum, jutro mam leczenie.

Black_Metal_666

Dziwny i nie logiczny ten film...

ocenił(a) film na 4
Black_Metal_666

Jedno pytanie. Czy ktoś ze starej obsady, oprócz Tobina Bella, powraca choćby na moment?

ocenił(a) film na 6
intermed1

nie właśnie :/

intermed1

Dowiesz się w swoim czasie.

intermed1

Nie. Tylko Jigsaw wraca, a reszta jest nowa. Ten film to REMAKE, więc co się dziwić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones