PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705627}
5,7 33 060
ocen
5,7 10 1 33060
4,0 8
ocen krytyków
Piła: Dziedzictwo
powrót do forum filmu Piła: Dziedzictwo

Zacznijmy od początku. Czy Ci ludzie nie mogli się po prostu przyznać do tego co zrobili? No sory, ale każdy logicznie myślący człowiek w zagrożeniu życia po prostu przyznał by się do tego co zrobił, zwłaszcza że nie było to przed całym światem a przed 4 osobami+ Jigsawem. Strasznie to jest naciągane.
Co do pułapek są strasznie niedopracowane, np. w zbożu spokojnie mogliby wyciskać się na górę, do tego te spadające z góry rzeczy które akurat dziwnym trafem trafiały tak, aby ich zranić a nie zabić, wystarczyło by żeby byli ciut przesunięci i wtedy giną i po zabawie...
Motocykl i ten pręt to już w ogóle... raz że nie ma opcji żeby taka siła była, żeby koło zgięło żebrowany pręt, a do tego po zatrzymaniu koła motocykl by zgasł.
Jeżeli chodzi o piły i zranienie to ja bym przyłożył palec a nie pchał całą rękę...

Pułapki w dodatku są tak ustawione jakby Jigsaw był pewny co kto kiedy zrobi i kto przeżyje, np ten koleś od motocykla mógł zginąć wcześniej i do kogo innego by ta pułapka nie pasowała. Z góry dla każdego w odpowiedniej kolejności nagrane są kasety....

Kolejna rzecz to grób jigsawa: jego następca dzień przed rozkopaniem grobu przez władzę podrzuca do trumny inne ciało, a grób na drugi dzień wygląda jak nie ruszany, obrośnięty trawą.
Duzo by tu jeszcze pisać ale nie ma sensu

ocenił(a) film na 6
wladcadusz

Niedociągnięć masakrycznie dużo, sama je zauważyłam, ale jednak najbardziej mnie raziła właśnie psychologia postaci i ta pewność co kto i kiedy zrobi. Końcówka też niedopracowana, ale ogólnie można obejrzeć.

Nanna_Natushi

Ja jestem ciekaw, skąd ten Logan wytrzasnął noże laserowe?? Przecież tego nie można kupić w sklepie, ukraść po cichu też nie da rady, a do stworzenia takich potrzeba specjalistycznej inżynierskiej wiedzy i milionów dolarów...

Dziwne, że nikt wcześniej nie wiedział o tej farmie siostry Kramera, przecież to miejsce by zostało odnalezione przy pierwszej próbie namierzenia Kramera (czyli hen hen dawno temu) i każdy policjant zaznajomiony ze sprawą Kramera by o tym wiedział....


ocenił(a) film na 6
m_szyperek

A noże laserowe to mały pikuś, w Pile już nie raz występowały pułapki które wymagały ogromnej wiedzy, pieniędzy no i znalezienia u kogoś bez zostania namierzonym.

Moja dość naciągnięta ocena wzięła się stąd, iż po prostu dobrze się bawiłam, film był takim odmóżdżaczem bez ładu i składu. Nic się kupy nie trzymało, ale film uparcie nam wmawiał że zrobił psychologiczny tłist najlepszy w historii kina

ocenił(a) film na 5
Nanna_Natushi

mnie zawsze dziwi jedno w każdym filmie,w którym jest jakaś mega pułapka itp.
Jak to jest , że ktoś to zbudował niepostrzeżenie. hehe.
czepiajstwo, ale zawsze mnie to ciekawiło ;)
np Avengers 1 i tarcza pod wodą.
jak zbudowano tam ten wielki schron, że nikt z ludzi nie widział tego. trzeba było wykopać wielką w piz*u dziurę, wybetonować ją tonami betonu, do tego coś zrobić z wodą :P hehe. taki mały przykładzik.

ocenił(a) film na 5
settokaiba

Akurat tutaj muszę poprawić Cię, bo prawdopodobnie chodziło Ci o film Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

wladcadusz

no ja bym pewnie rękę włożył, bałbym się żeby mi uwaliło palec, więc tutaj raczej nie ma co gdybać.

wladcadusz

O nie, łańcuch wciąga nas wprost na piły, ma ktoś jakąś piłę żeby przeciąć łańcuch ? nie ma? no to musimy się skaleczyć...

ocenił(a) film na 8
Rafal_Sprengel

jeden próbował przeciąć łańcuch ta piłą ale mu nie wyszło

ocenił(a) film na 7
regal20

W istocie.

ocenił(a) film na 5
wladcadusz

No masz rację, dobrze sformułowane. Tego sam nie poruszyłem w swoim wywodzie.

użytkownik usunięty
wladcadusz

A mnie nie pasuje cos innego, mianowicie skoro Kramer nie mial guza mozgu to co go zabijalo niby jak nie wlasnie to? Przeciez porwana lekarka go operowala?? Jak dla mnie kolejny blad. No chyyyba ze w koncu zachorowal akurat na dokladnie taka chorobe jaka mu omylkowo przypisano :D

użytkownik usunięty

Po namysleniu doszlam do wniosku ze pewnie guza mial,tyle ze dalo go sie by pewnie operowac, a dostal omylkowo diagnoze ze nieoperacyjny guz...
Pisze to poniewaz Filmweb nie ma czegos tak rozsadnego jak mozliwosci usuniecia swego postu..

ocenił(a) film na 7

W rzeczy samej.

wladcadusz

100% racji, jestem fanem cyklu ale zdolność przewidywania na 1000 ruchów do przodu w wykonaniu Johna kłuje w oczy:) On jest lepszy niż arcymistrz szachowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones