PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271498}

Piła III

Saw III
6,2 81 212
ocen
6,2 10 1 81212
4,9 11
ocen krytyków
Piła III
powrót do forum filmu Piła III

6/10

ocenił(a) film na 6

Trzyma poziom dwójki, dużo słabszy od jedynki. Nie polecam osobom wrażliwym.

ocenił(a) film na 6
Normaden

Nic dodać, nic ująć - dokładnie taką samą refleksję mam. Na plus to ogólna powaga i napięcie przypominające to z "jedynki" (brak zgrai bohaterów w stylu: "Jestem taki twardy! Niczego się nie boję! Co to? Aaa <zginął" [jak to miało miejsce w "dwójce"]), na minus to zbyt bogate żniwa na samym początku filmu, pozbawione większego sensu (i niech mi się tu ktoś nie oburza - pozbawione większego sensu nie znaczy pozbawione sensu :P) oraz przez cały film niestety za duża ilość krwi. Nie należę do specjalnie na to uczulonych - w zasadzie to nawet nigdy na takie "efekty" nie narzekałem - ale w tym filmie to po prostu granica została przekroczona, z poziomu, powiedzmy, "realistycznego" na rzecz już nieco kiczowatego, niesmacznego i generalnie słabego. Ocena, podobnie jak ma to miejsce w "jedynce" (w mojej subiektywnej ocenie, rzecz jasna) przez cały seans rośnie. Jednak o ile w jedynce urosła do naprawdę niewybrednych rozmiarów (uznałem film za rewelacyjny) o tyle tutaj, zaczynając z wręcz słabego wzrosło tylko na "niezły". Jednak wtórność robi swoje, człowiek dostrzega pewne sztuczności tego całego przedstawienia i mimo mocnych wrażeń, nie jest w stanie wystawić za wysokiej oceny temu tytułowi.

ocenił(a) film na 7
Voytash89

No bez przesady z tą krwią! Ja właśnie tego nie rozumiem, skąd te całe halo w St. Zdjed - że ludzie mdleli, a na premierze w Warszawie, pomoc medyczna była przygotowana... serio? Przecież każdy wie, że to tylko film, a są jeszcze bardziej krwawe horrory... więc ten film mieści się chyba jeszcze w tych granicach takiego rodzaju filmów??

ocenił(a) film na 8
Perelka89

Nie rozumiem lekceważenia przez Ciebie koncepcji używania prawdziwej krwi.
Sceny z ich użyciem były moim zdaniem naprawdę wstrząsające, jak w pierwszej części.
Mnie zszokowała szczególnie scena wycięcia części czaszki Jigsawa, bowiem zabieg ten wyglądał aż nazbyt realistycznie.

ocenił(a) film na 7
religawojtek

Uuu... no ja od dziecka oglądam filmy dokumentalne z operacjami na otwartym ludzkim ciele, jestem po medycynie... ludzki mózg miałam w rękach - więc... może to ze mną jest coś nie tak :> a czy krew prawdziwa czy sztuczna, widz oglądając film... raczej nie jest w stanie tego rozróżnić na ekranie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones