PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271498}

Piła III

Saw III
6,2 81 737
ocen
6,2 10 1 81737
4,8 12
ocen krytyków
Piła III
powrót do forum filmu Piła III

Dlaczego ? Dlatego, że w kretyński sposób uśmierca tak ważną bohaterkę jak agentka KERRY tak kluczowa postać dla filmu, występującą od pierwszej części w filmie. To jedna z najważniejszych ikon tego serialu.

Następna rzecz to śmierć Erica Mathewsa, ale wcześniej desperackie urąbanie sobie nogi. To było bezsensowne ! To też ważna postać dla filmu, ale oczywiście została uśmiercona. Nie to było nie na miejscu w żaden sposób nie pasowało do wymowy piły. On powinien może i zginąć, ale nie w taki żałosny sposób...Zrobił coś czego sam by po prostu nie był zdolny zrobić zgodnie z tym jak go nakreślono w pile 2.

Kolejna rzecz Amadna kasuje te ważne dla filmu postaci, a na końcu ginie zastrzelona przez typa, który praktycznie nie miał z nią nic wspólnego w całym cyklu. To było bardzo słabe tak jak śmierć mathewsa. Wszystkie jej zagrywki sprowadzały się do tego, żeby zginęła z faktu niezrozumienia zamysłu jigsawa. To było bardzo, ale bardzo banalne.

Zakończenie jest idiotyczne. Jak na serial, który jest kontynuowany, aż po 6 części uśmiercenie Jigsawa jak i jego wybawicielki było totalnie bezsensowne i zepsuło pozytywny wydźwięk temu filmowi, a mógł zostać odebrany pozytywnie ! Dopisanie w ostatniej części zasług i morderstw innej osobie to będzie bardzo słabe posunięcie.

Moje oceny wyglądają w następujący sposób.

Piła 7/10
Piła 2 6/10
Piła 3 2/10
Piła 4 6/10
Piła 5 2/10
Piła 6 1/10


Jeden wielki bałagan. Bardzo zła forma całości. Zapętlanie i zawikłania dopisane na siłę.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Agentka kerry zgineła bo się domyślała że to ktoś inny od jigsawa (i amandy) robi coś podobnego co oni, tylko nie dając szans na przeżycie (a był to ten detektyw Jeff bodajże co zostało tez wyjaśnione w części 5tej bodajże), i to właśnie Jeff stał za śmiercią Kerry, ponieważ on nie dawał wyboru swoim ofiarą, nawet gdy zrobiły to co miało im zapewnić przeżycie to i tak nie mogły się uwolnić, najpierw ten przykuty łańcuchami i tak miał zaspawane drzwi, a agentka kerry mimo skorzystania z klucza nie wydostała się z pułapki.

Dlatego myślę że jej śmierć miała na celu pokazanie, że działa też ktoś inny niż jigsaw/amanda, zresztą na koniec rozpoznała ona jeszcze sprawce (czyli Jeffa), ale oglądając piłe 2 za pierwszym razem tego nie zauważyłem, dopiero po obejżeniu 5tej części, oglądając ponownie 2gą odrazu zwróciłem na to uwage.

ocenił(a) film na 7
jarot09

oczywiście mówiąc 2gą część miałem na myśli 3cią :D

ocenił(a) film na 7
jarot09

i chodziło oczywiście mi o Marka Hoffmana a nie o Jeffa :D

ocenił(a) film na 7
jarot09

kurde teraz czytam to co napisałem i widzę jakie głupoty wyszły, zmęczony byłem...

użytkownik usunięty
jarot09

Faktycznie byłeś zmęczony :P
SPOILERY!

Nie tylko pomyliłeś części i Jeffa z Markiem, ale także to, że Kerry rozpoznała Amandę, a nie Hoffmana (scena pokazana w końcówce 3). Ponadto ona owszem podejrzewała, że ktoś jeszcze współpracuje z Jigsawem - ale chodziło o Amandę! o której nikt jeszcze z policji wówczas nic nie wiedzia - po za widzem. Ponadto to Amanda nie dawała swoim "ofiarom" szans na przeżycie, a nie Mark. Generalnie w 3 części Hoffman nie jest negatywną postacią, grzebie tylko coś tam na miejscu zbrodni, co dopiero w zakończeniu jako twist w 4 części zostaje ukazane, że to on za wszystkim stał. Natomiast Kerry jak i nikt inny go wcześniej nie podejrzewali - wiedzieli, że jest tylko Jigsaw i ktoś z nim współpracuje (Amanda). Dopiero 4 część zaczyna rzuca inne światło na sprawę w raz z pojawieniem się Strahma i Perez.

ocenił(a) film na 7

masz racje, ogólnie to zapomnialem poprostu o tym co było na końcu 3ciej części, kiedy właśnie jest pokazana Amanda jak ją Kerry zobaczyła itd., ale kiedy Kerry wspomina przy Hoffmanie o tym że jest tez ktoś inny to widać było u niego strach, zresztą to on porwał i wsadził Kerry na tą pułapkę, Amanda nie dałaby rady jej tam wsadzić, co jest nawet powiedziane w IV części co również wywołało niepokój u Hoffmana, ale akurat o tym już wspomniałeś.

W 5tej części okazuje się przecież że Hoffman brał udział już w pułapkach z 1szej części (facet który musiał się przeczołgać przez stos drutów kolczastych) i to on był wtedy za ścianą i przez dziurkę patrzył, bo Jigsaw chciał mu pokazać jaka jest różnica między jego metodami, a tym co zrobił Hoffman z narzeczonym swojej siostry, któremu nie dał szansy na przeżycie. Dlatego też się zastanawiam czy to aby jednak za tamtymi pułapkami z części trzeciej nie stał jednak Hoffman. Chociaż końcówka tej części pokazuje że niby Amanda, ale Hoffman przynajmniej pomagał.

użytkownik usunięty
jarot09

Oczywiście, że pomagał. Świadczy o tym chociażby scena w 6 (jak wyrzuca go z taczki), że to on "sprowadził" tego czarnego co potrącił dziecko Jeffa, aby wsadzić go do tej obracanej pułapki, która łamie mu kończyny, a potem kark.

Movie_Crash_Man

Gdzie Ty masz w trójce śmierć Matthews'a?

ocenił(a) film na 2
michalzawiski

Może i nie śmierć, ale na pewno desperackie zachowanie, które niemal go do niej doprowadza. Zupełnie nie było na miejscu.

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Wg mnie zachowanie jak najbardziej pasuje do jego osobowości jaką pokazano w dwójce.

ocenił(a) film na 9
Movie_Crash_Man

a co niby miał się poddać i umrzeć z głodu?!

ocenił(a) film na 2
Little_Jacob

Każdy wie jak skończyła się piła 3. Wystarczyło poczekać.

Movie_Crash_Man

Dlaczego twierdzisz, że jego zachowanie "zupełnie nie było na miejscu"?

ocenił(a) film na 10
Movie_Crash_Man

ja mam głupie pytanie... co to są te spojlery ! wiem że jestem troche zacofany z tym....

bosikxxx

Niepożądana informacja dotycząca np. zakończeń, ważnych motywów, rozwiązań itd.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Przecież Matthews ginie w IV części widać jak oglądałeś to.... Amanda została zabita z bardzo logicznego punktu widzenia i jej uśmiercenie jest naturalne dosyć. Aby zrozumieć serię piłę trza obejrzeć wszystkie części po sobie dokładnie :P

Movie_Crash_Man

Zgodzę się że 3 część była nagorsza,ale śmieszne oceny dałeś na tą część i na części 5 i 6 .Naprawdę jeżeli ci się podobały dwie pierwsze części to nie ma mowy żebyś te 3 tak nisko ocenił,Są filmy o wiele gorsze i nudniejsze niz np: piła 6 której dałeś 1/10 ,a może dlatego tak dałeś bo oglądałeś w jakąś kinówkę w beznadziejnej jakości.
Zal jednym słowem.

ocenił(a) film na 7
mario1878

Dla mnie smierc agentki Kerry, brak szansy na przezycie byl dosyc przemyslany. Autorzy podkreslili w ten sposob geniusz Jigsawa, uwydatnili fakt ze Kramer nie byl jedynie zwyklym morderca. Inicjuje to dialog miedzy fanami czy to co robil to zwykla rzeznia czy moze cos wiecej...
Pila to film w ktorym nie wystepuja wielcy bohaterowie, opiera sie on na realizmie. Amanda zginela jak zywkly czlowiek, bowiem nim byla. Oczekiwales wielkiej strzelaniny, czy moze idiotycznego zapiecia jej w jedna z pulapek? Eryk zginal niczym nacpany menel, Amanda zmieszala go z blotem, potraktowala niemal tak samo jak detektyw traktowal swoich podejrzanych. Nie rozumiem, o co chodzi Ci z ucieciem sobie nogi....? Mial tam siedziec i czekac na wybawienie czy wpisac kody i wyrwac lancuch?............

ocenił(a) film na 7
kirholm

a, i skoro pila 3 jest wedlug Ciebie najgorsza to czemu pila 6 ma 1 punkt a trzecia odslona serii 2? mysl troche zanim zasmiecisz internet

kirholm

On nie uciął sobie nogi tylko ją złamał i "prześlizgnął" przez łańcuch. W IV widać jak Hoffman zakłada mu ten usztywniacz na nogę. Tak BTW to Matthews zamknięty przez Hoffmanatora w piwnicy przesiedział w niej 6 miesięcy. Wyobrażacie sobie siedzieć 6 miesięcy nie wychodząc z jednego pomieszczenia, jedząc suchy chleb, pijąc wodę nie mówiąc już o braku higieny i straceniu rachuby czasu + zanudzenia się na śmierć. Biedak ; /

użytkownik usunięty
Senshin

Matthewsem zajął się Gordon, a nie Hoffman, aczkolwiek fakt - ten drugi go uwięził. Jest o tym mowa w komentarzach audio do Saw3d w wersji blu-ray. Miało być wiele scen, które ostatecznie pomięto, w tym właśnie tą jak Gordon przygotował dla niego tą "nogę".

ocenił(a) film na 8

Są sceny usunięte z Piły 3D? Ciekawe czy wyjdą na DVD.

użytkownik usunięty
stephen84

Nie wyjdą, będzie tylko jedna jak Gordon rozmawia z Bobbym i to na dodatek nie w wersji wydanej u nas.
Najwięcej można się dowiedzieć z wersji US na Blu-Rayu z komentarzy audio.

ocenił(a) film na 8

Aha. No cóż dzięki za informację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones