PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=271498}

Piła III

Saw III
6,2 81 211
ocen
6,2 10 1 81211
4,9 11
ocen krytyków
Piła III
powrót do forum filmu Piła III

Wg mnie to jest najlepsza część ze wszystkich , ponieważ jest tam wiele ciekawie wyjaśnionych wątków , i ogólnie jest super , ale mam jedno pytanie , dlaczego Amanda zabiła Adama ? Z wyciętej sceny można się dowiedzieć , że wcześniej się znali. Więc o co chodzi ?

Horroro_maniak

Ja sądzę, że Amanda wpadła w manię zabijania. Najdobitniej pokazały to jej gry, które były nie do przejścia. John pod koniec życia mówi do Amandy, że zniszczyła 4 życia:
Miał tutaj na myśli :
Troya - faceta, który miał łańcuchy przywiązane do skóry,
Kerry - policjantkę, która pomimo zdobycia klucza nie była w stanie otworzyc swojej klatki pułapki co spowodowało rozerwanie jej skóry na całym ciele
Adama - którego zabiła w łazience
Lynn - panią doktor, do ktorej strzeliła pod koniec filmu.

ocenił(a) film na 6
Maniek2008

Właśnie bardzo mi się to nie spodobało, że jak policjantka zdobyła klucz to nie mogła się wydostać. Jednak to Jigsaw jest mistrzem uczciwej podkreślam makabry :)

użytkownik usunięty
Maniek2008

On powiedział, że "WŁAŚNIE zniszczyłaś 4 życia (You just destroyed four lives)" - chodziło tam o odniesienie do tego, że strzeliła do Lynn - tym samym powodując śmierć 4rki Lynn, Jeffa, jego samego i Amandy, a nie wskazane przez Ciebie 4 osoby.

ocenił(a) film na 7

dokladnie, jemu nie chodzilo o zamordowane przez nia wskazane przez Ciebie osoby. Jigsaw wyraznie mowi JUST, czyli wg mnie chodzi o Jeffa, Lynn, Jigsawa i Amande :)

Myślę, że nie mówił o Amandzie, tylko o córce Jeffa i Lynn. Amanda sama sobie była winna wszystkiego, więc wątpię, by ją wliczał w te "życia".

Maniek2008

Ale głupoty gadasz. Wpadła w manię zabijania xd. Ona po prostu chciała oszczędzić mu cierpienia więc go zabiła.

Senshin

Raczej nie mogła znieść myśli, że jeszcze ktoś mógłby przeżyć próby Johna oprócz niej.

Hydeist

W tej kwestii zgadzam się z wypowiedzią Senshin, myślę że chciała skrócić jego cierpienia, bo uwolnić go nie mogła (nie chciała sprzeciwiać się woli Johna).

Oglądałaś wycięte sceny z SAW 3, które odnoszą się do "relacji" (to zbyt duże słowo, ale nie mogę znaleźć lepszego) Amandy i Adama? Tzn. "sen Amandy" i "very rockstar"? Nie tłumaczą niczego wprost, ale można na ich podstawie wywnioskować, że to nie było takie proste dla Mandy.

FixMeMotherfucker

Tego nie widziałam, wnioskowałam tylko na podstawie trzech filmów pełnometrażowych. Możliwe, że tak było. Moja teoria została napisana prosto po obejrzeniu tej części, bez oglądania dalej, a jak wiadomo (spojler) trochę tych ludzi z gier z życiem wyszło, więc moja teoria była po prostu przedwcześnie napisana i jak na obejrzenie trzech filmów, wydawała mi się być logiczną :)

ocenił(a) film na 9
Hydeist

A musiała się z nią pogodzić. Dr Gordon przeżył.

ocenił(a) film na 5
Maniek2008

Maniek wydaje mi się że Jigsaw mówiąc o tym że zmarnowała 4 życia miał na myśli śmierć tego policjanta z 2 części któremu udało się uciec, jednak ona wróciła się i go zabiła (chociaż nie ma tego pokazanego w filmie). Co do pani doktor to miała ona szansę przeżycia, ale Jeff musiał postępować wg. reguł.

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

To mozna interpretowac i intepretowac, ale i tak nie dowiemy sie, kogo Jigsaw mial na mysli.
To moze byc:
-sam Jigsaw
-Amanda
-Lynn
-Jeff
-corka Lynn i Jeffa
-Troy
-Kerry
-Adam

Ale najbardziej prawdopodobna wersja to:
-Lynn
-Jeff
-Amanda
-Jigsaw

ocenił(a) film na 8
Horroro_maniak

Może nie jest najlepsza ze wszystkich, ale trzyma poziom. To bardzo dobry film, chociaż dwie pierwsze odsłony "Piły" również mi się podobały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones