PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 433
oceny
6,0 10 1 64433
3,6 10
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

7/10

ocenił(a) film na 7

Dobra część Piły, która wciąż nie spada poniżej pewnego poziomu. Jako fan serii podobało mi się tu większość rozstrzygnięć fabularnych. Scenariusz ponownie stoi na dobrym poziomie. W świetny sposób połączone wiele wątków a także wyjaśniono trochę kwestii w kontekście fabuły całej serii. Pułapki znowu ciekawe, brutalność scen zachowana na odpowiednim poziomie. Efekty specjalne mogą się podobać. Oczywiście jak zwykle mocnym punktem jest zakończenie, świetnie spajające cały film jak i całą serię. Podobać się może wprowadzenie nowych, ciekawych postaci do serii. Jest to jednak już czwarta część, która wciąż opiera się na tym samym pomyśle przez co mamy niekiedy wrażenie, że to już oglądaliśmy... mimo to: Moja ocena: 7/10.

Shady_Yo

Wszystko co napisałeś nie mija się z prawdą. Ba! Czuję się tak jakbyś wyjął mi to z ust.
Jest to dobra kontynuacja serii, niestety mało doceniona choć trzyma nadal poziom.
Moja ocena to również 7/10, lecz oczekiwało się czegoś po niej więcej... po rewelacyjnej 1 i bardzo dobrej 3 czuję się po prostu drzemiący w niej większy potencjał. :)

ocenił(a) film na 7
ArghesS

... czyli jeszcze więcej flaków i krwi :)

tomucho77

Najlepszą według mnie sceną w tej części to początek i to nie ze względu na dość krwistą sekcję zwłok, ale klimatyczna i bardzo, ale to bardzo pasująca kaseta w brzuchu.... i to "Czy jesteś tam detektywie..." - ahhh miodzio.
Mimo iż tutaj Jigsaw ustalił całą tą grę to jakoś te pułapki nie były klimatyczne, co z tego, że mięcho się sypało na różne strony, ale jakoś tak moim zdaniem nie pasowały.
Sama gra Rigg'a była średnia, ale tragizmu nie było.
Zdecydowanie plusem w tej części to miejscami trafność nowych pomysłów do serii, zakończenie, muzyka i przede wszystkim poznanie przeszłości Jigsaw'a.
Nigdy nie trawiłem brutalnych filmów, a jestem fanem serii "Piła", moim zdaniem krew i flaki są ostatnią rzeczą jako można uznać za plus.
Dla mnie to neutral, ale zobaczmy taką masakryczną Piłę 7, która jest odgrzewanym, głupim, krwistym kotletem dla mas, które nie potrafią myśleć i które zapewne nie oglądały poprzednich części.
Pierwsze 3 części są w jakimś stopniu mądrymi filmami, kolejne 3 trzymają poziom, ale nauki Jigsaw'a jakoś zostały przykryte mięsem, bo już jest większy nacisk na rozlew krwi.
Ale 7 ?? Szkoda gadać, okrutnie słaba, głupia produkcja, która ma takie przesłanie jak "ludzka stonoga".....

ocenił(a) film na 7
ArghesS

7 to część zrobiona pod 3D i kasę, a gdy się coś robi tylko i wyłącznie pod kasę to wychodzi "gówno i flaki z olejem".

tomucho77

Dokładnie.
Chcieli zbić dużo zielonej kapuchy i sobie zbili... ale jakim kosztem..

ocenił(a) film na 7
Shady_Yo

Jestem tego samego zdania. 7/10 zaskakujące zakończenie dodaje kopa tej części :)

ps.
Jak ktoś nie lubi tego typu filmów to niech go omija z daleka i włączy sobie np. Modę Na Sukces ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones