PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 433
oceny
6,0 10 1 64433
3,6 10
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

NIE rozumiem skąd taka niska ocena na jakiej podstawie ludzie wystawiają tak niskie oceny,czyżby nie oglądali wcześniejszych części? nie mogę się doczekać 5 co tam się wydarzy skoro [GRA DOPIERO się ROZPOCZYNA]?
Pozdro dla wszystkich fanów.

ocenił(a) film na 7
rabinomik

4 była fajna ... ja też nie rozmumiem o co chodzi ... Trzeba rozumieć filma, a nie ....!!!!

rabinomik

Najlepsza to raczej nie,ale popieram że ocena zdecydowanie za niska.Seria ogólnie bardzo dobra pomijając 3 część w której się nie popisali. Pozdrawiam :)

rabinomik

racja czwarta częśc jest najlepsza:D:D:D:D:D:D

anabella_2

Mówicię, iż ta część jest lepsza od innych. Powiecie mi dlaczego? Bo są ciekawsze tortury? Bo ma co najmniej dziwne i bardzo niejasne zakończenie, widz może się w nim pogubić. To pomieszanie zakończenia IV i III jest głupie. Wygląda to tak jakby III działa się równolegle z IV, a Hoffman zamyka tego drugie detektywa z Jigsaw, który na początku IV jest przecież krojony!

Gartak

Masz rację te części dzieją się równolegle i przypuszczam iż 5 też będzie powiązana z 3i4,fenomen saw polega na tym iż nie tylko pułapki są genialne ale przesłanie filmu dlaczego Jigsaw to robi i jakim ludziom. Pozdrawiam-wszystkich piło-maniaków.

ocenił(a) film na 7
Gartak

Wydaje mi sie ze Pila IV jest w jakis sposob powiazana z Cube 2. Jigsaw wszedl do hiperszescianu przez co nastapilo poplatanie czasoprzestrzeni i dlatego zginal dopiero po swojej sekcji zwlok ;)

A tak powaznie to tez tego nie kumam.

ocenił(a) film na 6
rabinomik

słaby, wtorny, nudny - duzo krwi i mocno przekobinowany chyba jednak jedynka byla najlepsza

rabinomik

Ja również nie rozumiem oceny tego filmu i nie rozumiem niektórych ludzi...
Wiadomo, że Piły nie można oceniać biorąc pod uwagę te same kryteria, co w horrorach np. typu Głosy, Egzorcysta itd.
Piłę jak najbardziej można nazwać horrorem - trzeba najpierw zrozumieć co oznacza to pojęcie! Dla jednych horrorem będzie opowieść o duchach, o ludziach nawiedzanych przez demony...a dla innych horrorem jest też film pełen krwi i tortur. Ja osobiście lubię wszelkiego rodzaju horrory, a biorąc pod uwagę te krwawe, to Piła jest mistrzostwem. IV część podobała mi się tak samo jak wszystkie pozostałe (a możi nawet trochę bardziej). Uwielbiam zagadki Jigsawa, jego selekcję osób...podobało mi się nawet zagadkowe zakończenie - lubię takie niedopowiedziane do końca historie. Ode mnie zasłużone 10/10.

ginger88

Ode mnie również 10/10.
Nie wiem, czy nazwałabym "Piłę" horrorem - horrory faktycznie pierwotnie oznaczały, że w filmie główną rolę grają duchy, demony czy wampiry, a nie seryjni mordercy. Jakkolwiek ją jednak określić, zgadzam się w zupełności z Ginger88 - nie można powiedzieć o niej, że jest "bezsensowną jatką dla nienormalnych", osoby nie są wybierane przypadkowo, tortury zadawane im również nie mają w sobie nic przypadkowego. Mnie także IV część podobała się najbardziej.

Zaś co do "głupiego" zakończenia - czy wszystko, co jest zagadkowe i niedopowiedziane, jest "głupie"?

Isz_

Ja też się zastanawiam skąd taka ocena. Tylko, że w przeciwieństwie do was ja zastanawiam się czemu taka wysoka? W mojej subiektywnej ocenie czwarta część Piły jest najsłabszym filmem 2007 roku. I proszę o nie zarzucanie mi tego, że nie rozumiem tego filmu, bo to najwyraźniej wy nie wiecie o co chodzi. A gdy nie wiadomo o co chodzi to zazwyczaj chodzi o pieniądze. W tym przypadku o pieniądze, które wpłynęły na konta twórców i które wpłyną jeszcze przy okazji następnych dwóch części. Pierwsza część "Piły" była czymś nowatorskim. Była wyprodukowana za niewielki budżet i twórcy nie spodziewali się, że odniesie taki sukces. Następne części zostały zrobione już tylko dla kasy...

Goku

Każda kontynuacja filmu, który dobrze się sprzedał, robiona jest dla kasy, czyż nie? ;)

ocenił(a) film na 2
ginger88

Nagranie sekcji zwłok człowieka też nazwiesz horrorem? Bo jak dla mnie horror ma straszyć a nie tylko wywoływać mdłości :/

użytkownik usunięty
rabinomik

Daję 10/10, jak dla mnie to najlepsza część, może dlatego że inny reżyser i inny scenarzysta zajmowali się filmem (?). Kto wie. Ale wiecie co... jak tak obejrzałam sobie wczoraj tę część to mnie na kontemplacje naszło. Zdałam sobie sprawę jak mało doceniam to że żyję i np zamiast zająć się czymś pożytecznym, zdobyć jakąś nową wiedzę czy umiejętności niejednokrotnie marnuję czas na rzeczy zbędne, błahe... Przejmuję się drobnostkami, które nie mają większego znaczenia. Cholera, nie myślałam, że jakikolwiek film wpłynie tak na mnie ...

Pozdrawiam :)
Bridget ;)

Parę osób ma za tym problemy, więc może wyjaśnię: sekcja zwłok dzieje się PO wydarzeniach z końca trójki i czwórki, choć jest pokazana na początku filmu. I owszem część 3. i 4. toczą się równolegle - i jak już się tego dowiemy to przeżywamy drugie najlepsze zaskoczenie w serii filmów (miejsce pierwsze należy do jedynki i tego momentu, w którym okazuje się, kto jest tym prawdziwym złym).

Z drugiej strony, gdyby trójka nie była tak beznadziejna to czwórka nie byłaby teraz tak fajna. Ja po obejrzeniu Saw 3 byłem pewien, że seria zmieni się w swoją własną parodię, więc do czwórki podchodziłem jak pies do jeża. Film był lepszy niż moje oczekiwania, a w porównaniu z nimi to prawdziwy hit. Nie mogę się doczekać piątki.

ocenił(a) film na 7
olszes2027

No ale odpowiedz mi, jak sekcja moze byc przeprowadzona juz po wszystkim, skoro czwarta czesc zaczela sie po wyjeciu kasety z zoladka jigsawa wlasnie w czasie sekcji?

golebiewicz

Czwórka kończy się tak, że ten zły policjant, który przejął dzieło Jigsawa, a którego nazwiska nie pamiętam, zamyka Strahma razem ze wszystkimi zwłokami (Jigsaw, Amanda, lekarka itd.) w jakimś budynku. (Podobno piątka zaczyna się właśnie w tym momencie). No a potem wraca po zwłoki, przeprowadzają sekcję, znajduje kasetę, koniec.

rabinomik

Dość interesujące zakończenie ..:];]Najlepsze w tym filmie są pomysły na te różne pułapki .. :]każda się od siebie różni i to czyni ten film o wiele ciekawszym .

ocenił(a) film na 1
martynka_130

Jakoś ciężko mi się zgodzić z oceną usera któremu podobał się remake Shuttera ;)

rabinomik

uwielbiam pile za to ze wydarzenia dzieja sie rownolegle i trzeba je ukladac bo nie sa chronologiczne... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones