PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 433
oceny
6,0 10 1 64433
3,6 10
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

W saw 4 zastanawia mnie jak to było z Artem był i Adwokatem i pracował jako pomocnik Johna ( był inżynierem ) ? Ale to mniejsza z tym co ważne tutaj to gra oficera Rigssa kolejny ze Swat który jest poddany próbie .Co więcej jest tam także Eric Mathius a więc jego gra miała miejsce dopiero teraz .Co do postaci Hoffmana tutaj tylko udaje jego postać nie odgrywa znaczącej roli .Co zauważyłem to szklana trumna która potem pojawi się w Saw 5 i uchroni się w niej Hoffman .Co ciekawe to gra Cecila który zaatakowawszy Johna wpada w pułapkę sideł i ginie .Tak więc czy John grał z zasadami ? Przecież nie dał szansy mu gdy skazał go na śmierć .Co więcej gra Arta i Treywora wiadomo że tylko jeden mógł przetrwać a drugi miał zginąć .Tam nie było kasety z instrukcjami jak mają postępować żeby przeżyć obydwaj .Tylko Rigss mógł mieć wybór jednak oblał swój test .Ciekaw jestem także czy Art który miał tam doprowadzić wszystko do końca wiedział że Hoffman tylko udaje ?

użytkownik usunięty

Ty albo oglądasz te filmy nieuważnie, albo udajesz idiotę (no offence).
Większość rzeczy o które pytasz są podane na tacy w filmie, czasami trzeba ruszyć głową i połączyć kilka spraw, a czasami samemu sobie na pytania odpowiadasz (np. pod wątkiem Saw2). Nie mam zamiaru robić tego pod każdą z części, więc krótko na tle Saw4.

- W saw 4 zastanawia mnie jak to było z Artem był i Adwokatem i pracował jako pomocnik Johna ( był inżynierem ) ?
A to aby z kimś współpracować trzeba wykonywać te same zawody? W filmie wyraźnie jest mowa, że współpracowali razem na projektami domów. John zajmował się projektami, Art to finansował w głównej mierze.

- Co ciekawe to gra Cecila który zaatakowawszy Johna wpada w pułapkę sideł i ginie .Tak więc czy John grał z zasadami ? Przecież nie dał szansy mu gdy skazał go na śmierć
Cecil sam wpadł w te sidła, John zrobił tylko unik - nie skazał go wcale na śmierć - jego grą był fotel z nożami przecież. Mógł wtedy odejść, chciał się zemścić na Johnie to podjął ryzyko i zginął.

- Ciekaw jestem także czy Art który miał tam doprowadzić wszystko do końca wiedział że Hoffman tylko udaje ?
Nie wiedział, jest to wyraźnie pokazane w wersji rozszerzonej.

ocenił(a) film na 5

a wytłumacz mi dlaczego ciało Jigsawa na początku 4 części jest poddane autopsji a na końcu(jak i w 5 części) ciało zostało nienaruszone i leży tam gdzie była przeprowadzana operacja ?

użytkownik usunięty
Raiton

Banalnie proste - sytuacja z początku (i końca) Saw IV ma miejsce PÓŹNIEJ niż wydarzenia zawarte w całym filmie Saw 4 i początku Saw5... zostało to zrobione w jednym prostym celu - aby w końcówce czwórki przy słowach z taśmy znalezionej w żołądku "I promis my work will continue.." pokazać Hoffmana jako jego następce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones