PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 422
oceny
6,0 10 1 64422
3,6 10
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

Obok Saw... nie można przejść obojętnie, ten serial skupia na sobie cała uwagę, cały ton moralizatorski pięknie zostaje wkomponowany nieokiełznaną i mroczną naturę duszy ludzkiej... tylko głupiec nie widzi tu nic więcej poza krwią.. no cóż mało rozgarniętym się wybacza :)

użytkownik usunięty
italodrone

beznadziejny......tak głupi film musi wymyślać jeszcze jakiś głupszy koleś ze zjebaną psychą. Wszystkie piły to takie gówna że mucha nie siada. Nie wiem jak można zachwycać się takim rzeżnickim gównem. trzeba miec nasrane w glowie.

Rzeczywiście nie wiesz o czym jest "Piła" i dlatego nigdy nie polecam pewnych filmów, osobom, którzy z racji nieumiejętności zrozumienia, lub płytkiej psychiki nie potrafią dojrzeć czegoś więcej poza krwią. W "Pile" jest mnogoo moralizatorstwa i to naprawdę całkiem mądrego, rozsądnego i normalnego.. metody są może nienormalne mając na myśli naszą sfałszowaną moralność, ale to i tak nie zmienia rozumienia treści.
Powiem ci coś co wyda ci się szokujące, a będzie prawdziwe ... większość notorycznych abeesowych morderców nie zrozumie Piły, natomiast ci myślący, którzy z tego gówna wyszli zaj&biście będą wiedzieli o czym mówię.

użytkownik usunięty
italodrone

taa...próbujesz sobie wmówić ze tam coś mądrego jest a tak naprawdę ten film jest płytki i głupi i taka jest prawda !!!

taaak oczywiście... a świstak siedzi i zawija je w sreberka :))
dobranoc

ocenił(a) film na 7

Jestes za glupi na ten film

Arto0X

Masz rację Arto0X, na piłę trzeba byc przygotowanym emocjonalnie i empatycznie. To mam nadzieję wystarczy w odbiorze prawdziwej treści. Nie o to chodzi, że szukam ukrytych podtekstów, Piła dostarcza wszystkiego co ukryte i co niewiadome. Ludzka natura jest właśnie taka, nieokiełznana..choć może się wydawać, że jest inaczej.....

ocenił(a) film na 8
italodrone

Zgadzam się z przedmówcami. Ludzie wkładają Hostel i Saw do jednego worka, czyli filów gore. Trzeba jednak rozgraniczać, że Hostel jest o chorych pojebach zaspokajających swoje sadystyczne zachcianki. Saw opowiada o człowieku, który w obliczu śmierci chce by inny zaczeli doceniać życie. Jigsaw nie jest normalny, gdyż wydawanie sądów na ludziach należy do Boga, ale też karci ich za to, że sami nie doceniają tego co zostało im dane.

użytkownik usunięty
Makaroniarz

dobra, dobra, ale Jigsaw sam również jest mordercą (co zarzucano w następnych cześciach Hoffmanowi) - wystarczy spojrzeć na scenę w jedynce odnośnie Tappa i Singa.

ocenił(a) film na 8

Podejrzewam, że autorom chodziło o to by morderstwa Jigsawa były "złem koniecznym".

italodrone

Kultowy xd
buhahahahahahaha
Zastanawiam się tylko kto ma racje - autor, który jaja sobie robi z filmu, czy osoby, które biorą to na poważnie :)

Before

Ciekawa retrospekcja
Zawijaj, zawijaj... ;)

italodrone

Kiedy zaczęłam oglądać IV, od początku było wielkie: "WOW! Zapowiada się lepiej niż III; właściwie cała seria staje się lepsza dzięki kolejnej części!" Ale trochę się rozczarowałam - jedyne, co pamiętam po projekcji, to tekst Jigsawa, który może stać się jego firmowym: "The choice is yours" - wybiersz sobie rodzaj śmierci ;).
Co do głębokich treści, to aż tak bym nie popłynęła; ale owszem, seria to coś więcej niż gore - podobna idea to wyrafinowanego Hanibala Lectera, uśmiercanie za karę (niedocenianie tego, co się ma).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones