PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=382525}

Piła IV

Saw IV
6,0 64 378
ocen
6,0 10 1 64378
3,8 9
ocen krytyków
Piła IV
powrót do forum filmu Piła IV

końcówka

ocenił(a) film na 7

Proszę niech ktoś napisze mi końcówkę. Płyta mi się zacinała - ktoś porysował i końcówki nie mogłam zobaczyć - ostatni fragment jaki widziałam to jak ten murzyn dotarł do tego miejsca gdzie 1 był powieszony na lodzie a drugiego miał prąd porazić - co było dalej???

ocenił(a) film na 6
karmeloo

a więc: Rigg niestety dochodzi do finałowego testu przed czasem i mimo podpowiedzi i wskazówek Jigsaw’a wchodzi do pomieszczenia a dokładniej wyważa drzwi. Matthews krzyczy do Rigg’a żeby nie wchodził niestety ten nie słyszy. Eric oddaje strzał do Rigg’a, To jednak go nie zatrzymuje. Po otwarciu drzwi dwa ogromne bloki miażdżą głowę Matthews’a. A Rigg myśląc, że to Art za wszystkim stoi zabija go. Przed śmiercią Art zdążył włączyć kasetę z ostatnią informacją od Jigsaw’a. Rigg zrozumiał dlaczego przegrał. Zamiast uratować życie swojemu przyjacielowi odebrał mu je. Jeszcze większe zaskoczenie spotyka go gdy widzi przed sobą Hoffman’a który mówi mu że gra została skończona i odchodzi.Z kolei agent Strahm na miejscu trafia na Jeff’a i zwłoki jego żony Lynn, Amandy i Jigsaw’a. Tym samym dowiadujemy się, że akcja filmu działa się równocześnie z tym co działo się w trzeciej części. Niestety Strahm nie ma pojęcia kim jest ten mężczyzna i myśli, że to ktoś kto pomaga Kramerowi, tym bardziej, że Jeff zamierza go zastrzelić. Strahm jest szybszy i zabija Jeff’a. Zaczyna rozumieć kim był Jeff i już wie co Jigsaw miał na myśli mówiąc, że niedługo zabije on niewinnego człowieka. Nagle Drzwi do pomieszczenia zostają zamknięte i Strahm zostaje uwięziony z zwłokami Jigsaw’a, Amandy, Lynn i Jeff’a. Drzwi zamknął następca Jigsaw’a – Hoffman.

ocenił(a) film na 7
Lupus_6

Dzięki wielkie za obrazowe opisanie - trochę zakręcona ta końcówka(:

ocenił(a) film na 10
karmeloo

Chciałem coś poprawić. Rigg nie zabija Arta a urządzenie (miażdży my kręgosłup(?) ) które działało na tej samej zasadzie co reszta, czyli zostało uruchomione ponieważ Rigg wszedł za wcześnie.

ocenił(a) film na 10
AlanVI

Alan mylisz się, to Rigg zabił Arta zapodając mu kulkę w głowę. Urządzenie uruchomiło by się gdyby Art nacisnął za wcześnie guzik do uwolnienia Matthewsa i Hoffmanna. Rigg też zginął po kulce od Matthewsa

ocenił(a) film na 6
tom320000

no właśnie nie do końca zostałą pokazana śmierć Rigga, ale skoro już tak krwawił mocno i w takim miejscu dostał, to raczej pewne, a szkoda bo lubiłem tę postać

Lupus_6

Dzięki Lupus za obrazowe wyjasnienie. Mam tylko jedno pytanie. Skoro akcja w obu częściach działa się jednocześnie, dlaczego najpierw wyciągają kasetę z ciała jigsawa a jak już ją mieli, dopiero później strahm trafia na jego zwłoki, z którymi zostaję uwięziony? Mam nadzieję że da się zrozumieć moje pytanie :)

użytkownik usunięty
sss_simeon

Po znalezieniu kasety, cała akcja cofa się w czasie :)
Mnie bardziej zastanawia, co się stało z agentem Strahm? Przecież znaleźli zwłoki Jigsawa, a on był zamknięty w tym samym pomieszczeniu.

ocenił(a) film na 8

W rzeczy samej! Pytanie za sto punktów!!! Co ze Strahm'em???

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones