PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463661}

Piła V

Saw V
6,1 57 361
ocen
6,1 10 1 57361
4,4 11
ocen krytyków
Piła V
powrót do forum filmu Piła V

Są ludzie którzy są wielkimi fanami PIŁY. ja do takich należe i nie interesuje mnie że inni piszą że to kupa i nie potrzebe ciągnięcie tej serii bez końca jest beZ sensu. Ja poprostu lubie te serie i pozostane wiernym fanem choćby za zaskakujące zwroty akcji, pułapki no i głos jigsawa!! jak komuś sie nie podoba jego sprawa każdy lubi to co lubi. dla mnie bomba

KinoManiak_18

Obecny!

Na piłę idziemy ze znajomymi 8 osobową bandą. Także można ich spokojnie doliczyć :).

ocenił(a) film na 7
KinoManiak_18

hm , ja mam troche wiecej niz 15:D nawet dużo wiecej. wiek niekoniecznie musi być jakimkolwiek wyznacznikiem.

ocenił(a) film na 10
fish_dick14

fanzlalka oburzona bo nie ma 18 lat i jej nie wpuszczą na sale hahaha

uxi88

Zglaszam sie do klubu :D Pila V mimo iz spokojniejsza od poprzedniczek ma bardzo obra fabule i nie przeszakdzala mi malaliczba pulapek czy mala ilosc krwi. Wrecz przeciwnie. Od I czesci jestem fanem Jigsawa (ten glos jest poprostu idealny). Pozdro dla maniakow Pily. A dziewczynka ktora sie pytala o wiek niech sie zastanowi dlaczego nie potrafi zrozumiec tej serii. Jesli dostrzega tylko tortury i flaki to niestety jest malo spostrzegawcza.

ocenił(a) film na 10
Maniek2008

i ja zglaszam swoja obecnosc:D Pila jest genialna niech inni gadaja co chca mam to gdzies! dodaje do tego co mowiliscie jeszcze fenomenalna muzyke jako kolejny autut tej swietnej serii SAW Rulezzz!!!! milosniczka od pierwszej czesci Carolle pozdrawiam wszystkich (fanow) !!!!

ocenił(a) film na 5
fish_dick14

też mam trochę więcej i będąc dzisiaj na tym filmie nie zauwazyłam małych dzieci, ani osób poniżej 15, o których wypowiadasz się fanzcośtam [przepraszam nie zapamiętałam dokładnie] jakby były jakieś odmóżdzone.

Te filmy sa moim zdaniem świetne, chyba wcześniej nie było nic tego rodzaju, jedyny "horror" amerykański, zaraz po Silent Hill, który mnie poruszył...

KinoManiak_18

I ja sie dolaczam-"Piła" to super film jedna z najlepszych serii w ostatnich latach. Mnie najbardziej podobala sie pierwsza czesc-chwala tworcom za takie dzielo(Leigh Whannellowi podwojnie-za wspanialy scenariusz i za to jak super zagral Adama, mojego ulubionego biohatera serii:))a wszyscy anty-fani, ktorzy zakladaja prostackie tematy typu: "gniot, dno" najwyrazniej nie rozumieja przeslania tego filmu ale coz...jak dla mnie "Piła"jest extra!Pozdro dla wszystkich fanów:)

ocenił(a) film na 8
katrin00058

...i tego się trzymajmy!!!!...I wanna play in game...

ocenił(a) film na 10
KinoManiak_18

Również się przyłączam i mam nadzieje, że kiedyś strona anty-fanów zrozumie, że każdy ma swój gust i podawanie "piła jest głupia, gówno" itp. nic nie zmieni, a jedynie ich samych ośmieszy (o ile ich wypowiedź byłaby na poziomie - nie mam nic przeciwko). Tak więc przyłączam się do apelu.
Jeszcze takie małe info: pewnie już ktoś kiedyś pisał o tym, ale może przypomnę, że istnieje forum, gdzie możemy wypowiedzieć się na temat Piły. Jest moderowane (w przeciwieństwie do filmwebu) więc jako tako nie ma bezsensownych kłótni, co nie oznacza, że osoba nie lubiąca filmu, nie ma prawa tam wypowiedzieć swojej opinii (o ile jest na poziomie). Serdecznie zapraszam na http://sawproject.fora.pl/ ponieważ ciągle potrzebujemy nowych osób, aby nasze forum się rozrastało i przynosiło coraz więcej korzyści (PS. aktualnie mamy 112 postów jest póki co, jest co czytać :P).

ocenił(a) film na 10
KinoManiak_18

Również się przyłączam i mam nadzieje, że kiedyś strona anty-fanów zrozumie, że każdy ma swój gust i podawanie "piła jest głupia, gówno" itp. nic nie zmieni, a jedynie ich samych ośmieszy (o ile ich wypowiedź byłaby na poziomie - nie mam nic przeciwko). Tak więc przyłączam się do apelu.
Jeszcze takie małe info: pewnie już ktoś kiedyś pisał o tym, ale może przypomnę, że istnieje forum, gdzie możemy wypowiedzieć się na temat Piły. Jest moderowane (w przeciwieństwie do filmwebu) więc jako tako nie ma bezsensownych kłótni, co nie oznacza, że osoba nie lubiąca filmu, nie ma prawa tam wypowiedzieć swojej opinii (o ile jest na poziomie). Serdecznie zapraszam na http://sawproject.fora.pl/ ponieważ ciągle potrzebujemy nowych osób, aby nasze forum się rozrastało i przynosiło coraz więcej korzyści (PS. aktualnie mamy 112 postów jest póki co, jest co czytać :P).

ocenił(a) film na 10
redking_2

Sorry za dubla, nie wiem co się stało :/

ocenił(a) film na 10
redking_2

forum jest super;D zapraszamy !!!!!!

ocenił(a) film na 4
Carolle

Zgłaszam się i także zapraszam na forum ;)

ocenił(a) film na 8
KinoManiak_18

Choice is yours :D

ocenił(a) film na 6
rafipl1

Ja też bardzo lubię serię. Chociażby za to, że po każdej z części miałem
rozkminkę w głowie (przemyślenia). Ale w V części parę rzeczy mi się nie
podobało.

Michal88

Redking - my(a przynajmniej ja) nie mówimy ciągle, że "piła jest głupia, gówno" za to większość fanów "Piły" stara się nam na siłę wmówić, że tego filmu nie rozumiemy i jaki to on niby jest głęboki. Ok - pierwsza "Piła" była dobra. Nie mogę powiedzieć, żeby była oryginalna, bo to był zlepek kilku innych filmów, ale oglądało się przyjemnie. "Piła II" już wg. mnie słabsza, ale ciągle dało się oglądać. Na "Pile III" wynudziłem się jak nigdy dotąd, aż do czasu "Piły IV" na której już nie wytrzymałem i kilka minut przed końcem zasnąłem. "Piłę V" obejrzę kiedyś jak już naprawdę nie będę miał nic do roboty tylko po to, by przekonać się, czy ta seria ma u mnie jeszcze jakiekolwiek szanse. Pozdrowienia ;)

Goku

dla mnie wszystkie czesci sie podobaly ;d

Niktos

szczerze mówiac od nie dawna zaczelem ogladac ten film, i bardzo mi sie spodobal, obejrzalem 1,5,2,3,4, fajnie bedzie jak wyjdzie VI...

ocenił(a) film na 7
Niktos

jestem z wami. seria saw króluje. Jest to film z oryginalną fabułą i przepięknym przesłaniem. Choć piąta część niedokońca spełniła moje oczekiwania to i tak pozostane wiernym fanem jigsawa. Saw to film który naprawde jest wstanie pokazać nam jak bardzo niedoceniamy to kim jesteśmy i co posiadamy. I jestem pewien ze niejedna osoba po seansie piły zaczeła inaczej postrzegać swoje życie. Mało jest filmów które są tak przejmujące że człowiek pod ich wpływem może sie zmienić. Na tym właśnie polega fenomen piły i za to ten film kocham. pozdrowienia dla założyciela tego tematu i wszystkich tych co znają sie na rzeczy.

ocenił(a) film na 6
KinoManiak_18

Mało kto z jadących po tym zauważa że wszystkie elementy w tych filmach mają jednak sens i łączą się ze sobą niczym puzzle i mimo początkowego chaosu pod koniec wyłania nam się całokształt sytuacji podany nam niekoniecznie w kolejności chronologicznej ale w własnie w formie układanki którą widz musi sobie ułożyć żeby zrozumieć historię Jigsawa i tego czemu jego dziedzictwo żyje nawet po jego śmierci ( szczególnie widać to jeśli oglądamy filmy jeden po drugim ) - a jest to szczególnie ciekawe biorąc pod uwagę fakt że jigsaw - oznacza właśnie puzzle . Także hejt na tą serię uważam za bezpodstawny. Ale zaznaczam że sam hejtowałem od 3ciej częsci wzwyż że nie potrzebne kolejne częsci itd przez to że oglądałem co rok i nie widziałem tych połączeń i po prostu było to narzekanie malkontenta...

EDIT: lol teraz dopiero zobaczyłem że piszę w temacie z przed 9 lat. - Uroki Filmweba dziadka xD

ocenił(a) film na 7
KinoManiak_18

Niech mi ktos wytlumaczy dlaczego w pierwszej scenie mimo iz gosciu wykonuje zadanie i tak zostaje przeciety wachadlem ? To samo jest w 3 czesci gdy policjanta wykonuje zadanie wyciagajac klucz z kwasu i otwierajac kludke . Why oni zgineli ?

użytkownik usunięty
maciekb80

Bo to były gry wymyślone przez Hoffmana i Amandę. Amanda nie potrafiła nad sobą panować i nie interesowało ją to, że ofiary, które wygrały grę mogły odejść. W mojej opinii ona nawet obawiała się konkurencji. Po za tym ona siedziała w więzieniu przez Erica, a on się znał z tą koroner z Saw III. Jeżeli chodzi o faceta z wahadłem, to był to narzeczony siostry Hoffmana. On zabił tę siostrę i podejrzewam, że zrobił to w zemście za siostrę.

ocenił(a) film na 7

To ma sens . Dzieki ;-)

użytkownik usunięty
maciekb80

Jakbyś miał jakieś pytania to śmiało :)

KinoManiak_18

Ja też kocham tą serię filmową. A wasz ulubiony cytat ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones