PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468198}

Piła VI

Saw VI
6,1 47 669
ocen
6,1 10 1 47669
4,0 7
ocen krytyków
Piła VI
powrót do forum filmu Piła VI

Witam wszystkich! Mam takie pytanie .W seriach piły pokazanych zostało już całkiem sporo pułapek i urządzeń mających zadać ból lub zabić. Która z nich podobała wam się najbardziej.Który pomysł scenarzystów zapadł wam (bo trudno tu napisać ,że "przypadł wam do gustu" mówiąc o pułapkach służących do odbierania ludziom życia)w pamięci .Nie wiem może zadziwił pomysłowością lub zaszokował. Jestem ciekawa waszych opinii. (Można przytaczać przykłady ze wszystkich części piły) Pozdrawiam! ;D

mgielka007

mnie najbardziej podobała się scena z coffin trap ( pułapka szklanej trumny) z końcówki piły V. tą scene do dzisiaj pamiętam.

mgielka007

Dla mnie chyba pułapka Addison (saw2) i pułapka Cecila (saw4). Ona akurat były chyba najmniej szokujące i pomysłowe, ale były takie -jakby to ująć- 'klasyczne'. Dużo krwi bez przesadnie zmasakrowanego ciała. To są moje ulubione. Aczkolwiek taka pomysłowa pułapka, która zapadła mi w pamięć to pierwsza próba Williama (saw6). Każdy oddech decyduje o życiu ;D

ocenił(a) film na 8
olaolaola1

Najbardziej podobała mi się pułapka z Amandą w roli głównej (sawI), chociaż ta z, bodajże III części, kiedy Troy musiał wyrwać haki z ciała też była ciekawa (;

użytkownik usunięty
mgielka007

Niepokoi pułapka dr Gordona bo niestety powszechna i realna.Przerażająca genialna w swojej prostocie. I jej adresatem mógłby zostać każdy.

ronson1 właściwie to wszystkie pułapki są realne.

użytkownik usunięty
michalzawiski

Dla mnie większość nie. Wyszukanie celu, pomysł ,materiał, logistyka, konstrukcja, montaż, test , synchronizacja wszystkich czynników i odpowiednia wszechstronna wiedza poza chęcią do wykorzystania tej pułapki w wiadomym celu ( żaden tam motyw z bajki "Pomysłowy Dobromir") - to zbyt dużo by było to prawdopodobne. Jeżeli mówimy o uzyskaniu takich efektów jak na filmie, nie wspomnę ogromu czasu jaki trzeba było by poświecić - nawet jak na Jigsaw to za mało. Większość inżynierów, konstruktorów, nawet niewykształconych hobbystów, majsterkowiczów to jednak fach-idioci.
I gdyby , gdyby nawet ktoś rzeczywiście chciałby się podjąć prób to efekt konstrukcji przypominałby efekty z programu Słodowego "Zrób to sam". Realizacja to bardzo długi proces.

oj zapewniam cie że nie jeden inżynier ma głowe, chociaż w każdym zawodzie znajdą się tumany, to dobrzy inzynierowie poradziliby sobie ze skonstruowaniem ( w końcu jak sie pisze prace inżynierską to trzeba coś zaprojektować, byle kogo na inzyniera nie przepuszczą)pułapek

użytkownik usunięty
michalzawiski

Właśnie obserwuję, że większość inżynierów, architektów , mechaników itd to ludzie skupieni w wąskiej dziedzinie. Poza branżą prawie nic. Niemal wszyscy moi dawni wykładowcy byli właśnie "zboczeni" na punkcie swojego fachu w takim stopniu , ze było ciężko ogarnąć ćwierć z wymaganego ich zadaniem materiału. Wąsko wyspecjalizowani - fach-idioci. Kiedyś miałam aspiracje by pracować w CERN ale jeszcze wtedy w moich planach Polska była biernym obserwatorem badan a ja bez szans jeszcze na obywatelstwo innego kraju.
Jak szanse dostałam i nie wykorzystałam to już zmieniłam całkowicie profesje na podobna do Jill :-) Większość ludzi zapytana na jakiej zasadzie działa szybka kolej, lodówka czy nawet kaloryfer opisałaby li i jedynie sposób ich użycia a prawa fizyczne to może poza grawitacja kompletna abstrakcja.
Ostatnio mi jeden architekt budowlany meble do kuchni projektował był ubaw.

użytkownik usunięty

"oj zapewniam cie że nie jeden inżynier ma głowe, chociaż w każdym zawodzie znajdą się tumany, to dobrzy inzynierowie poradziliby sobie ze skonstruowaniem ( w końcu jak sie pisze prace inżynierską to trzeba coś zaprojektować, byle kogo na inzyniera nie przepuszczą)pułapek"

Praca inżynierska to 2 części doświadczalna i analityczna obie konieczne.
I tak po ludzki jakoś nie bardzo chciałabym aby ktoś na miarę Jigsaw nawet bez dyplomu a gdzieś pochylony nad wynalazkiem w szopie się w naszej historii pojawił.

mysle , że nikt by nie chciał za krótki <br/>

użytkownik usunięty
mgielka007

Moje ulubione:
- Reverse Bear Trap - ale ta z jedynki (bardziej masywna, z rdzą itp.), ta z 6 jakaś taka zbyt nowoczesna :P
- Angel Trap

ocenił(a) film na 1
mgielka007

Po pierwsze to nie są pułapki.

Dwie pierwsze części piły były całkiem zajebiste od trójki zrobiła się z tego teledyskowa moda na sukces o wypruwaniu flaków.

Najlepsze były te pierwsze maszynki ta maszynka, którą miała na głowie amaanda w ogóle pozostałe też w 1 części to było podane w wyważonej ilości. Bez przesadyzmów.

Wszystkie badziewia od części 3 wymyśla jakiś chory sadysta.

Chłopaki jaja są dzięki wam w temacie piły THX lubię czytać jak się kłócicie niezły polew jest.

Movie_Crash_Man

popatrzcie sobie na twarz supernaturala http://c.wrzuta.pl/wi7604/7eadf35600060dac45030bd5/0/wielkie%20limo%20i%20krzywy %20ryj%20
, a teraz zobaczcie twarz andy d1
http://republika.pl/blog_sj_1135077/5992249/tr/miss.jpg

michalzawiski

Bardzo podobni do osoby z Twojego Avatar`a. Czyżby rodzina?

Peace

ment0r

Podobni to oni sa do siebie, ale do mnie do mnie pod żadnym względem nie

mgielka007

moooooorda michałcoś bo aż żal czytać . jesteś brzydki.

użytkownik usunięty
wyrafinowanaa

Movie_Crash_Man

Pisałeś , ze to nie są pułapki, masz inne określenie ?
Mam spięcie na zwojach ...

ocenił(a) film na 1

To nie są pułapki. To są narzędzia psychopaty, które mają coś wymusić.

wyrafinowanaa

pozdrawiam cie środkowym palcem za krótki <br/>

wyrafinowanaa

to było do wyrafinowanaaa za krótki <br/>

ocenił(a) film na 6
michalzawiski

Dziękuje osobom ,które wyraziły zdanie na poruszony przeze mnie temat. I czekam na opinie innych. Pozdrawiam WAS gorąco! A do osób ,które troszkę się zagalopowały z wyrażaniem swoich opini i po prostu obrażają się apeluję abyście zarówno jedni jak i drudzy(bo widzę ,żę są dwa "fronty") odpuścili .To moja gorąca prośba. Bo kontynuowanie tego "sporu" nie ma chyba większego sensu. POZDRAWIAM!!!!;-D

mgielka007

powiedz to superanturalowi i jemu pobodbnym

mgielka007

powiedz to supernaturalowi najlepiej od razu z 1000 razy powtórz

michalzawiski

ej gosciu z wasem nie napinaj sie tak bo Ci zylka peknie

desejmmusic

Ciekawe czego można się spodziewać po inteligencji autora skoro w tak krótkim komentarzu zrobił tyle błędów. Już nawet nie chodzi o to, skoro nie chce Ci się pisać i nie masz niczego mądrego do powiedzenia, to przystopuj.

michalzawiski

sorki wiesz może gdzie można znaleźć piłę 6 w necie w dobrej jakości?? jakoś szukam i same masakryczne wersje mi sie trafiają... odpowiedz jak możesz na gg 8510199 lub na maila nieniek44@wp.pl z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

mgielka007

Są dwie strony medalu. Z jednej strony żal mi tego, jak Michał Zawiski broni tej całej serii niczym uporczywy pies kości, druga strona to taka, iż żal przystaje w przeciwną stronę, kiedy ludzie robią na niego podjazd i prowokują. ^^

sir_ryszard2

ja go w cale nie bronie odzywam się tylko jak ktoś gada głupoty albo najeżdża

ocenił(a) film na 9
mgielka007

Dla mnie najlepsze pułapki to: z VI części początek(1 scena), knife chair i Troy(wyrywanie łańcuchów z ciała).

ocenił(a) film na 10
mgielka007

1. Coffin Trap (Saw 5)
2. Addison Trap (Saw 2)
3. Reverse Bear Trap (Saw 1)
4. Carousel Trap (Saw 6)

ocenił(a) film na 6
Mariusz700

Dziękuje wam za Wasze wypowiedzi ;-). I czekam na kolejne opinie. Oj czy pułapki czy narzędzia psychopaty (tak to nazwałam)- każdy chyba wie co miałam na myśli. POZDRAWIAM!!!

ocenił(a) film na 1
mgielka007

Po obejrzeniu siódmej części czuję się jak wykiwany debil.

Najlepsze narzędzie psychopaty to by było kazać temu debilowi co wymyśla kolejne części piły znaleźć se normalną pracę, bo to już zaczyna wszystko parodiować samo siebie. Skoro te narzędzia to takie moralniaki to panie twórco piły dla pana morał taki skończ kręcić to gówno będzie najodpowiedniejszy.

ocenił(a) film na 9
mgielka007

1. Reverse Bear Trap ( Saw VII 3D)
2. Angel Trap (Saw III)
3. The rack trap ( Saw III)

ocenił(a) film na 9
waldeck

4. The flesh scale ( Saw VI)
5. The horsepower trap ( Saw VII 3D)
6. Pendulum Trap ( Saw V)
7. The knife chair ( Saw IV)
8. Ice block trap ( Saw IV)
9. Venus fly trap ( Saw II)
10.The bathroom trap ( Saw)
11. Carousel trap (Saw VI)
12. The blade train ( Saw VII 3D)
13. The impalement wheel ( Saw 3D)
14. Reverse bear trap 2.0 ( Saw VI)
15.Quadruple shotgun Hallway ( Saw)




Oto moja ulubiona piętnastka.


Nazwy wszystkich pułapek zaczerpnąłem z http://sawfilms.wikia.com/wiki/Traps

ocenił(a) film na 1
waldeck

Cockbanger z pił III
Ball crusher z piły IV
Blow Job Katana z piły V

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Zachęcam do podzielenia się swoją opinią w tym temacie;)

ocenił(a) film na 6
ocenił(a) film na 1
mgielka007

Była taka jedna pułapka. Pozamykali ludzi w jednym pomieszczeniu i dostali określony czas na wykonanie zadania. Po kolei z jednego z drugim robiono ofiary, a ci czuli się jak idioci i byli zarazem nieco zażenowani i przestraszeni na samym końcu powiedzieli, że niepotrzebnie płacili za bilety :P

ocenił(a) film na 9
mgielka007

Chciałbym robić i stosować pułapki z serii filmów Piła w pradziwym życiu... szkoda, że to raczej nie jest możliwe.

ocenił(a) film na 6
Don_Bugatti

Mniemam ,że chciałbyś stosować je potem na sobie. :) Różne ludzie mają sposoby na spędzanie wolnego czasu heh

ocenił(a) film na 9
mgielka007

Poruszyłaś ciekawy wątek, bo Jigsaw nie poddawał się sam torturom (w sumie z tak straszną chorobą nie musiał), ale gdyby tego dokonał to mielibyśmy ciekawe zapętlenie w filmie. A ja oczywiście chciałbym to stosować na innych, podobnie jak główny bohater - żeby sprawiać by ludzie byli lepsi, nie tak bezkarni i ukarani za zło, które czynią. Czy w Polsce na prawdę nie mamy zdolnych konstruktorów?

ocenił(a) film na 7
mgielka007

moje ulubione to wyrywanie miesa z wlasnego ciala w 6 i wahadlo z 4 chyba.

ocenił(a) film na 1
hybrid_stigmata

ja lubie wykręcanie sutów i walcowanie freda

mgielka007

Może nie tyle najlepsza jak dla mnie ale do wygrania.
Piła ( Dwaj mężczyźni co byli przykuci do łańcuchy )
Piła 2 ( Dziewczyna co nie mogła wyjąć rąk gdy zacięły się w środku szklanej pułapki gdy chciała wyjąć strzykawkę. Mogła wysłuchać nagranie i wtedy może by wyglądało inaczej ) Zastanawia mnie jak Amanda znalazła klucz gdzie ten koleś rzucił ją do dziury w pełen strzykawek. Tam było tego masę strzykawek. Niemożliwe żeby znalazła w trzy minuty i na dodatku z bólem w wyniku przybicia igłą. Ale ten mężczyzna zaraz na początku co miał maskę śmierci przymocowaną na szyi również mógł przeżyć np. nie musiał wyrywać zawleczki to wtedy nie rozpoczynało by się odliczanie. Nawet jak się zaczęło odliczanie to miał dwa wyjścia albo szybko wyjąć klucz z oka albo zatrzymać zanim się maska zamknęła.
Piła 3 ( Pułapka Kerry była do wygrania byłoby to boleśnie ale by się dało wygrać.
Piła 4 ( Pułapka co jeden miał zaszyte oczy a drugi usta, Pułapka Erica Mathewsa była by do wygrania. Najgorsza pułapka to miała w tej części dziewczyna co jej maszyna wyrywała włosy )
Piła 5 ( Tego kolesia na wahadle raczej nie było do przejścia chyba że by odpiął pasy gdy miał przywiązane, do rąk to do jakiegoś momentu mógł sięgnąć chyba jedną ręką do drugiej 5 osób mogło nie słuchać instynktu a wtedy by przerwali ale podobało mi się te z obrożą. Pułapka Strahma na zakończeniu mógł przestrzelić kratę co była na górze lub jakieś połączenie co wisiało, albo sam wejść do tej skrzyni. )
Piła 6 ( Pułapka półkilo ciała była raczej dla jednego zwycięzce mogła na przykład pomyśleć zanim wstanie oraz tam ty koleś na przeciw jej też. Lub spróbować zdjąć tu zębatkę na głowie, pułapka dwóch osób co byli na sznurku powieszeni zanim na tym co stali opadła by razem przetrwali, Karuzela była do wygrania dla wszystkich. Oraz tego Agenta od ubezpieczenia. )
A twoje jakie były najlepsze według ciebie pozdrawiam.

Mario_BrosGames

dobrze powiedziane i przeanalizowane .pułapka zabójcy syna Jeffa była bardzo brutalna i śmiertelnie bolesna a ten klucz do jego uwolnienia sprytnie powieszony ale dało się go zdjąć bez szwanku, albo to co miał za szyją Art z piły 4 też bardzo systematycznie skonstruowane.Pułapki z piły 7 to były nie do wykonania [niektóre] .a było ich sporo .Bobby Degan musiał się sporo namęczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones