PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=468198}

Piła VI

Saw VI
6,1 47 836
ocen
6,1 10 1 47836
4,0 7
ocen krytyków
Piła VI
powrót do forum filmu Piła VI

Witam! Moim zdaniem powinna być jakaś cenzura i powinni zakazać produkcji takiego czegoś, nie mówiąc już o emisji. Tak samo jak treści propagujące faszyzm i nazizm są prawnie zakazane, tak samo taki film powinien być zakazany. Powinna być jakaś cenzura i zakazywać w polsce i UE emisji wybranych filmów, tych skrajnie drastycznych i mogących być inspiracją do mordów. Ja osobiście zakazał bym emisji "piły" wszystkich części i "hostel".
Pozostałe durne horrory nawet drastyczniejsze od tych co wymieniłem nie stanowią moim zdaniem zagrożenia. Pozdro

ocenił(a) film na 2
Janusz_Tracz

całkowita zgoda.

ocenił(a) film na 1
marcinglivice

Tylko niewiadomo co musi się stać aby UE i rządy poszły po rozum do głowy i wprowadziły taką minimalną cenzure. Aby zakazać propagowania faszyzmu i nazizmu musiały zginąć miliony ludzi, czy wobec tego rządzący wprowadzą zakaz emisji takich filmów jak policja odnajdzie gdzieś w świecie kilka miejsc rodem z "piły" czy "hostelu"????? Czy musimy się uczyć na błędach zamiast im wcześniej zapobiec???
Lubię horrory również te gdzie krew się ostro leje, ale "piła" i "hostel" stanowią zagrożenie nie ze względu na swoją brutalność, ale ze względu na swoją fabułę. 99,9% osób to rozsądni ludzie i nie zwrócą uwagi na te filmy, ale któregoś dnia obawiam się że ziarno trafi na podatny grunt i zobaczymy w wiadomościach dzieło amatora filmu "piła" albo "hostel". Pozdrawiam i chyba napiszę jakąś petycje do UE w tej sprawie.

Janusz_Tracz

a to ciekawe dwa posty niżej napisałeś, że piła fabuły nie ma, to jak to w konću jest? Dla Twojej wiadomości, to nie od filmów czy muzyki zależy kim jesteśmy.

ocenił(a) film na 2
michalzawiski

Ma w 1 cześci, w drugiej troche też. Potem to sie sypie.
A co do zależności po np Cierpieniach Młodego Wertera tysiące osób popełniły samobójstwo przez książke. Teraz rozumiesz?
Inna sprawa, że powinny być zakazane nie za brutalność, ale za brak czegokolwiek poza brutalnością i epatowanie głupotą.

Dealric

to jest spowodowane chorą psychiką, a nie filmami czy nawet książką.

ocenił(a) film na 2
michalzawiski

No tak, w głównej mierze jest.
Ale i tak wypadałoby ambitniejsze filmy krecić, oferujące coś poza brutalnością (i mówie to jako duży fan horrorów).

ocenił(a) film na 1
Dealric

Zgadzam się w 100%, nie chodzi o brutalność, a o fabułę. I faktycznie kolejne części piły są kręcone pod sadystów.

Pzdr.

Janusz_Tracz

bzdura poczytaj sobie czym charakteryzuje podgatunek gore

ocenił(a) film na 2
Janusz_Tracz

Nadinterpretujesz to co pisze. Brutalność nie przeszkadza mi w żaden sposób o ile nie jest po to, zeby była.
A żałosna fabuła kolejnych kontynuacji Piły nie pomaga w tym.
Piła to mimo wszystko wciąż nie gore.

Dealric

jak nie gore to co to jest Twoim zdaniem?

ocenił(a) film na 2
michalzawiski

słaby slasher. Gore to już inny poziom brutalności i (w 9/10 filmach) co najmniej dziwnego humoru i zupełnie inny rodzaj głupoty.
No i w Gore nikt nie udaje, że fabuła ma znaczenie lub istnieje.

Dealric

slasher to zwykłe cięcie, a filmy gore mąja to do siebie, że leje się krew czy lataja flaki

ocenił(a) film na 2
michalzawiski

Filmy gore mają w sobie właśnie wiecej. Po pierwsze nie udają, że mają skomplikowanej i głebokiej fabuły, po drugie posiada dużą doze czarnego i bardzo dziwnego humoru. A w Pile twórcy udają, że fabuła ma na cele coś wiecej niż pokazanie kolejnych pułapek i zarobienie kolejnych milionów, a humoru cóż brak.

Dealric

Gore może mieć humor , ale nie musi. Niektóre filmy z naciskie na niektóre, mają fabułe.

ocenił(a) film na 1
michalzawiski

Gore to np. Dom 1000 trupów i Bękarty diabła. Ale nijak tego porównać do piły. Przede wszystkim gore to zwykły horror tylko bardziej brutalny i z podtekstami nekrofilskimi oraz czarnym humorem. Piła to takie okrojone gore bez nekrofili i czarnego humoru, sam sadyzm. I właśnie dlatego piła jest bardzo niebezpieczna dla odbiorców, gdyż jest bardziej realistyczna niż filmy gore.

ocenił(a) film na 2
Janusz_Tracz

nekrofilia =/= gore
Nie wiem skąd takie stwierdzenie.

Janusz_Tracz

jak zwykle bzdury gadasz.. poczytaj sobie czym jest gore.

ocenił(a) film na 10
Janusz_Tracz

Czy wam sie we łbach poprzewracało? Jak wam sie nie podoba do nie oglądajcie, może jeszcze napiszcie petycje do UE żeby zakazali emisji i produkcji zbyt śmieszych komedii, przez to ktoś może sie nabawić bólów brzucha od śmiechu.

ocenił(a) film na 1
Astacus

Niestety jesteś w mniejszości Astacus, i sądząc po twoim logo jesteś fanem piły. Tak samo jak ty można powiedzieć o filmach pedofilskich, nazistowskich itp. "jak wam się nie odpowiada nie oglądajcie", a jakoś jest zakaz i policja ściga za to (i bardzo dobrze!). Do twojej informacji Astacus dodam że nawet niewiesz ile osób w kinach umarło na atak serca przy oglądaniu piły, nie liczę już widzów przy tv. Niestety Astacus nie każdy jest na tyle rozważny by wiedzieć co może obejrzeć, a co nie. Dlatego powinni zakazać produkcji i emisji badziewia typu piła, bo w dobie internetu każde dziecko i każdy psychol ma łatwy dostęp do takich filmów. Mnie osobiście nie przeszkadzają takie filmy jak piła i sam obejrzałem nawet kilka części (dlatego mogę coś powiedzieć na temat tego czegoś), ale liczy się dobro ogółu ponad wątpliwą przyjemność oglądania tego sadystycznego gniota z podtekstami satanistycznymi i bez fabuły. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
Janusz_Tracz

"ale liczy się dobro ogółu ponad wątpliwą przyjemność oglądania tego sadystycznego gniota z podtekstami satanistycznymi i bez fabuły"
Po tych słowach nie wiem czy wogóle kiedykolwiek oglądałeś jakąkolwiek część, jeśli nie dopatrzyłeś sie tam fabuły to gratuluje uważnego oglądania.

Jestem w mniejszości? Równie dobrze moge to powiedzieć o Tobie, w odniesieniu do czegokolwiek co byś lubił bo w końcu kiedy mamy jakis zespół muzyczny, czy film, czy cokolwiek innego to fani zawsze będą to tylko garstką w porównaniu do 6 miliardów mieszkańców kuli ziemskiej, prawda?

Atak serca powiadasz? podtrzymuje swoje pytanie: skoro ma sie słabe nerwy, to po co oglądać? niech oglądają wieczorynki... - -'' Wy krytycy tez jesteście zabawni swoją drogą. Bo śmieszą mnie teksty typu: "obejrzałem wszystkie czesci Piły, to największe gówno jakie widizalem" LOL To po co oglądać każdą następną część skoro sie NIE PODOBA?

Janusz_Tracz

wiesz już wiele rzeczy słyszałem od antyfanów piły,ale żeby coś takiego. "a jakoś jest zakaz i policja ściga za to (i bardzo dobrze!). Do twojej informacji Astacus dodam że nawet niewiesz ile osób w kinach umarło na atak serca przy oglądaniu piły, nie liczę już widzów przy tv." nikt nie umarł przy seansach piły, były tylko przypadki zasłabnięć, ale o tym pewnie nie wiesz."ale liczy się dobro ogółu ponad wątpliwą przyjemność oglądania tego sadystycznego gniota z podtekstami satanistycznymi i bez fabuły" nie no Piła satanistyczna, Ty to chyba nie widziałeś żadnej części.

ocenił(a) film na 1
michalzawiski

Widzę że jest tu grupa spora grupa fanów piły, ten film ma podteksty satanistyczne bo propaguje zło operując półprawdą niczym diabeł i tylko osoba nawiedzona przez szatana mogła nakręcić taki film. Nie wiem co was urzeka w tym filmie? Debilna fabuła identyczna w każdej części, a i tak wiadomo że więźniowie jigsawa zginą bo nie rozwiążą zagadki :P, czy może tak was fascynują sceny tortur?, które zresztą niewiele mają wspólnego z medycznymi faktami mimo że twórca się strasznie silił żeby było to realistyczne, to ja wam powiem że nie można sobie samemu uciąć tak łatwo ręki albo nogi bo człowiek ma w sobie mechanizmy broniące nas przed autodestrukcją, po drugie jeśli komuś by się to udało (co jest oczywiście wykonalne, pod warunkiem że zrobimy to jednym gwałtownym ruchem np. siekierą i będąc na skraju załamania psychicznego, a nie piłując kość jak na tym debilnym filmie) to każdy człowiek zemdleje po takim czymś, a w tej waszej pile babka nie tylko nie zemdlała ale jeszcze wzięła swoją rękę w drugą rękę i wrzuciła do pudła i nic :P,i powiem wam że większości ludzi robi się słabo jak zobaczą u siebie kilka kropel krwi, a w tym waszym filmie nie robi to na nich wrażenia więc są jacyś z innego świata :P więc się na pasjonujcie tak tym sadyści. Ale twórcy musieli tak zrobić film żeby go oglądały dzieciaki,psychole, margines społeczny i ludzie bez wykształcenia. Jeśli niewidzicie w tym filmie nic z piekła rodem, to naprawdę z wami źle i diabeł steruje wami jak marionetkami. Radzę się pomodlić bez względu na to jakiego jesteście wyznania i przemyśleć sprawę jeszcze raz. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 1
Janusz_Tracz

Widzę że jest tu spora grupa fanów piły, ten film ma podteksty satanistyczne bo propaguje zło operując półprawdą, niczym diabeł i tylko osoba nawiedzona przez szatana mogła nakręcić taki film. Nie wiem co was urzeka w tym filmie? Debilna fabuła identyczna w każdej części, a i tak wiadomo że więźniowie jigsawa zginą bo nie rozwiążą zagadki :P, czy może tak was fascynują sceny tortur?, które zresztą niewiele mają wspólnego z medycznymi faktami mimo że twórca się strasznie silił żeby wyglądało to realistyczne, to ja wam powiem że nie można sobie samemu uciąć tak łatwo ręki albo nogi bo człowiek ma w sobie mechanizmy broniące nas przed autodestrukcją, po drugie jeśli komuś by się to udało (co jest oczywiście wykonalne, pod warunkiem że zrobi się to jednym gwałtownym ruchem np. siekierą i będąc na skraju załamania psychicznego, a nie piłując kość jak na tym debilnym filmie), to każdy człowiek zemdleje po takim czymś, a w tej waszej pile babka nie tylko nie zemdlała ale jeszcze wzięła swoją rękę w drugą rękę i wrzuciła do pudła i nie zamierzała zemdleć nawet :P,i powiem wam że większości ludzi robi się słabo jak zobaczą u siebie kilka kropel krwi, a w tym waszym filmie nie robi to na uczestnikach tej chorej gry większego wrażenia więc są jacyś z innego świata :P, więc się na pasjonujcie tak tym filmem sadyści. Ale twórcy musieli tak zrobić film żeby go oglądały dzieciaki,psychole, margines społeczny i ludzie bez wykształcenia, diabeł wie jak zachęcić pokazując pólprawdę. Czy uważacie że to fajne tak kogoś masakrować? Nawet jeśli był grzesznikiem i łajdakiem? Jeśli nie widzicie w tym filmie nic z piekła rodem, to naprawdę z wami źle się dzieje ludzie, i diabeł steruje wami jak marionetkami, jak mu się podoba, kontroluje wasze mózgi, a wkrótce również dusze. Radzę się pomodlić bez względu na to jakiego jesteście wyznania i przemyśleć sprawę jeszcze raz. Pozdrawiam

Janusz_Tracz

"Widzę że jest tu spora grupa fanów piły, ten film ma podteksty satanistyczne bo propaguje zło operując półprawdą, niczym diabeł i tylko osoba nawiedzona przez szatana mogła nakręcić taki film" na tej podstawie można powiedzieć, że wiekszość filmow jest satanistycznych, bo propaguje zło. człowiekiu czy Ty słyszysz sam siebie. To jest dreszczowiec. Wiesz co to za rodzaj filmu?"Debilna fabuła identyczna w każdej części, a i tak wiadomo że więźniowie jigsawa zginą bo nie rozwiążą zagadki :P, czy może tak was fascynują sceny tortur?" tutaj się kłania uwazne ogladanie filmu. Nie wszyscy zginęli, co zresztą udowadnia część siódma, a zatem kolejna niczym nie poparta BZDURA."czy może tak was fascynują sceny tortur?, które zresztą niewiele mają wspólnego z medycznymi faktami mimo że twórca się strasznie silił żeby wyglądało to realistyczne, to ja wam powiem że nie można sobie samemu uciąć tak łatwo ręki albo nogi bo człowiek ma w sobie mechanizmy broniące nas przed autodestrukcją" tak, ale w momencie zagrożenia życia te mechanizmy przestają działać. Słyszałeś kiedyś historie faceta, który utknął w kanione i musiał sobie przygniecioną głazem rękę amputowac, bo inaczej by nie przeżył. Z tego co widze to nie, więc jest to kolejna niczym nie poparta teoria."powiem wam że większości ludzi robi się słabo jak zobaczą u siebie kilka kropel krwi, a w tym waszym filmie nie robi to na uczestnikach tej chorej gry większego wrażenia więc są jacyś z innego świata" nie chrzań bo tego też nie jesteś w stanie udowodnić."Ale twórcy musieli tak zrobić film żeby go oglądały dzieciaki,psychole, margines społeczny i ludzie bez wykształcenia, diabeł wie jak zachęcić pokazując pólprawdę" nieprawda ja jestem wykształcony, a już napewno nie jestem z marginesu społecznego i wielokrotnie wracam do serii. Znowu nie udowodniłeś swojej teorii

ocenił(a) film na 10
Janusz_Tracz

Haha, a komedie romantyczne propagują sex przedmałżeński co wg kościoła katolickiego jest ZŁEM, trzeba zakazać komedii romantycznych, a potem się przeżegnać! Masz jakieś chore uprzedzenia do tej serii, a skoro nie kupujesz tego że ktoś pod wpływem adrenaliny mógł odciąć sobie część ciała, to nasuwa się jedno pytanie: Po cholere to oglądasz? Zostaw oglądanie fanom i ludziom którzy fanami nie są, ale lubią i z czystej ciekawości oglądają dalej. Ty wróć do szydełkowania, karmienia gołębi czy czymtam sie aktualnie zajmujesz.

ocenił(a) film na 1
Astacus

Ciekawa dyskusja, ale i tak napiszę petycje i zbiorę wiele podpisów aby zakazać emisji piły, hostel itp. Ciekawe czy jakbyście padli ofiarami takich psycholi, to czy nadal by się wam to podobało :P, w realnym świecie nie brakuje takich psycholi, i istnieją miejsca jak z filmu hostelu. Powiedzcie rodzinom ofiar to samo co mnie. Pozdrawiam

Janusz_Tracz

człowieku przeżywasz to tak jak by to było w realu.

ocenił(a) film na 1
michalzawiski

Takie coś istnieje w realu.

Janusz_Tracz

jasne jak sobie narysujesz to będzie.

Janusz_Tracz

Głupi pomysł jak dla mnie. Te drastyczne sceny są jak dla mnie śmieszne, film mocno przerysowany i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ludzie to oglądają żeby się pośmiać, a nie wystraszyć. Każdy wybierając się na taki film wie o czym jest, więc nie widzę sensu w cenzurze...

inka413

a co ma mieć wspólnego z rzeczywistością?

michalzawiski

Chodzi mi o to, że ktoś wycinając sobie połowę brzucha raczej ma marne szanse na przeżycie. Takich przykładów z tego filmu można wymieniać sporo

inka413

wierz mi nad tym pracowała cała masa specjalistów od medycyny.

ocenił(a) film na 1
michalzawiski

Chcesz powiedzieć że można przeżyć ucinając sobie np. rękę????? i wierzysz w to??? ci specjaliści od medycyny najęci do piły to chyba szamani z dżungli. Uwierz mi że bardzo trudno uciąć sobie ręke samoczynnie ze względu na mechanizmy broniące człowieka przed autodestrukcją, chyba że jest jakaś ekstremalna sytuacja. Ale nawet gdyby to się udało to człowiek od razu mdleje, nie mówiąc o tym że na pewno nie weźmie swojej ręki w drugą rękę i rzuci ją do pojemnika. Ta murzynka powinna zemdleć już po nacinaniu ręki nożykiem, chyba że jest w grupie 0,001% ludzi którzy mają uszkodzony mózg i mechanizmy samoobronne. Po za tym aby taka osoba przeżyła potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej w innym razie wykrwawi się na śmierć w parę minut. Weź się zapytaj michalzawiski "prawdziwego" lekarza, to ci powie to co ja, a nie wierz w to co mówią marketingowcy piły. Nie wierzysz że takie miejsca jak w pile mogą istnieć ale z drugiej strony wierzysz w banialuki marketingowców piły. Weź się doucz człowieku, a nie siej ciemnogrodu. Boje się że jakiś psychopata pomyśli tak jak ty i stworzy sobie dom tortur gdzie będzie testował swoją "wiedzę medyczną". Co za naiwność. Boże, widzisz i nie grzmisz!

Janusz_Tracz

"Chcesz powiedzieć że można przeżyć ucinając sobie np. rękę?????" tak mozna.'ci specjaliści od medycyny najęci do piły to chyba szamani z dżungli. Uwierz mi że bardzo trudno uciąć sobie ręke samoczynnie ze względu na mechanizmy broniące człowieka przed autodestrukcją, chyba że jest jakaś ekstremalna sytuacja" a nie sądzisz, zę zagrożenie utraty życia jest ekstramalną sytuacją?"Ale nawet gdyby to się udało to człowiek od razu mdleje, nie mówiąc o tym że na pewno nie weźmie swojej ręki w drugą rękę i rzuci ją do pojemnika." nie jeżeli jesteś w szoku. W szoku możesz nawet bólu nie czuć."Po za tym aby taka osoba przeżyła potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej w innym razie wykrwawi się na śmierć w parę minut. " przecież wyladowała w szpitalu." a skąd ty wiesz co myśle?

ocenił(a) film na 2
Janusz_Tracz

W dużej mierze bardzo sie mylisz.
Po pierwsze można przeżyć amputacje własnej reki, ale zwykle i tak zginiesz przez szok i nie zachamowanie krwawienia. Choć teorytycznie jest to możliwe.
Po drugie te mechanizmy nie zawsze działają, choć to prawda, że przepiłowywanie sobie powolne reki jest niewykonalne. Szybkie ciecie odcinające reke tak.
Człowiek wcale nie mdleje od razu. Jest to możliwe, ale nie aż tak czeste.
Po nacinaniu reki nożykiem? Żartujesz chyba? Ten 0.001% to może ludzie którzy zemdleliby po nacieciu. Mechanizmy obronne o których mówisz, nie pozwolą Ci zemdleć aż do wywołania szoku. Naciecie to za mało.
I choć sam uważam piłe za kompletny gniot (no nie licząc pierwszej cześci), to gadasz kompletne głupoty.

Janusz_Tracz

http://ciekawyciekawostek.blogspot.com/2011/02/aron-ralston-odcia-sobie-reke-zeb y.html
Ten człowiek udowodnił, że jest to możliwe, więc nie ma się co rozwodzić. Zresztą niedawno nakręcono o tym film.

ocenił(a) film na 2
Cava

Przeczytaj jeszcze raz a zauważysz duże róźnice.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones